„Sami za to spílali Babišovi jako splašení!“ Komentátor Vyoral „vykoupal“ Fialu i Rakušana. Karta se obrátila

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

25.03.2022 17:54 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Vláda Petra Fialy bude chtít od Sněmovny posvěcení nouzového stavu až do konce května, přičemž sama v roli opozice za udržování nouzového stavu silně kritizovala Andreje Babiše. Komentátor Tomáš Vyoral ji za to vůbec nešetřil.

„Sami za to spílali Babišovi jako splašení!“ Komentátor Vyoral „vykoupal“ Fialu i Rakušana. Karta se obrátila
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Kabinet Petra Fialy bude po Sněmovně chtít, aby prodloužila nouzový stav do konce května. Podle ústavního právníka Jana Kysely by měl kabinet žádat o prodloužení maximálně o 30 dní, aby byla zachována kontrolní role Sněmovny, oproti tomu ministr vnitra Vít Rakušan prý původně chtěl prodloužení dokonce o tři měsíce. Přehání to podle vás Fiala a Rakušan?

Zcela nepochybně. Současná vláda ukazuje, že se v bezprecedentním opájení se mocí a ve snaze obrátit kapsy daňových poplatníků naruby prakticky neliší od svých předchůdců, kterým toho času z opozice spílala jak splašená. Doposud nikdo z vládních představitelů v čele s premiérem Fialou či ministrem vnitra Rakušanem věrohodně nevysvětlil, k čemu je nouzový stav v současné situaci bezpodmínečně nutný. Zejména s ohledem na to, že uprchlická či migrantská vlna údajně upadá. Bohužel se ukazuje, že s nouzovým stavem napořád a nikdy jinak. A důvod se vždy najde. Ať už je to Hra na covid, nebo válka na Ukrajině.

Europoslanec Stanislav Polčák se jako advokát podílel na vysouzení odškodného pro obce, poškozené výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Stát obcím vyplatil 310 milionů, Polčákovi dle smlouvy měla náležet 2,5 %, tedy 7,75 milionů korun. Polčák se poté, co kauzu zveřejnil server Seznam Zprávy, odměny vzdal. Jak ovšem potvrdil Zdeněk Hověžák, starosta Vlachovic, Polčákovi byla tato výše odměny nabídnuta samotnými představiteli obcí. Lhůty totiž plynuly a obce potřebovaly, aby jim někdo rychle pomohl. Pro dobrotu na žebrotu, jak se říká, nebo střet zájmů? Může tento případ vést k tomu, že si další politici příště pořádně rozmyslí, aby někomu pomáhali nad rámec nutného?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Radek Vondráček vážně i jízlivě: O Pekarové, Foltýnovi, i zkoušce z práva u Pavla Blažka

0:01 Radek Vondráček vážně i jízlivě: O Pekarové, Foltýnovi, i zkoušce z práva u Pavla Blažka

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Markéta Pekarová Adamová se podepsala na atmosféře v Poslanecké sněmovně a tato v…