„Zostuzení České republiky a jejích občanů!“ Komentátor sledoval premiéra Fialu na zahraniční misi

10.06.2022 16:21 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Podle komentátora si už lidé vyzkoušeli, jaký efekt bude mít zákaz prodeje nových aut na spalovací pohon. A to za covidu, kdy se „omezovala mobilita“. A pokud jde o to, že Evropská unie plánuje do vedoucích funkcí nacpat 40 % žen, usuzuje, že EU již začíná překonávat sovětské politbyro. Otřel se o návštěvu Petra Fialy u papeže a dar Jeho Eminenci. „Pan Fiala nám zapomněl říci, že je napůl taky premiérem Ukrajiny?“ ptá se.

„Zostuzení České republiky a jejích občanů!“ Komentátor sledoval premiéra Fialu na zahraniční misi
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Tak nám europarlament schválil zákaz prodeje nových aut se spalovacím pohonem od roku 2035. Ojetiny bude stále ještě možné používat. Myslíte si, že v roce 2035 snad nebudou už vozidla na naftu a benzín potřeba, nebo se europoslanci opět rozhodli poručit větru dešti?

Vzhledem k aktuálně dostupným technologiím, které jsou nám běžným lidem známy, pevně doufám a věřím, že i po roce 2035 budou takové automobily prodávány. Pokud ne a zároveň nebude veřejnosti uvolněn nějaký jiný funkční pohonný systém, vyjma elektromobility – jež je z hlediska kapacit a reálného využití zatím směšná – tak budou opět především řadoví občané čelit značným překážkám – ať už v rámci dalšího cenového nárůstu, nebo svobody pohybu. Tedy záměrnému a nucenému omezení mobility v první řadě. Tak jak si to lidé byli bezprecedentními svévolemi prakticky všech vlád nuceni vyzkoušet za PR covidu.

Demagogické proklamace o tom, ať jsme „zodpovědní“ a „ohleduplní“, mohou zůstat. Jen důvodem nebudou „první linie“, „zdraví našich babiček a dědečků“ a podobně, ale zdraví naší planety a s tím spojené zdraví nás všech. Opět jako vždy a za každé totality vše ve jménu dobra a blaha nás všech. Jen tak mimochodem, mám za to, že slušné a zodpovědné chování a úctu ke stáří i k naší Zemi snad má v sobě zakódovanou každý slušně vychovaný člověk. Ale ve dvou výše zmíněných případech, které slouží k řídicím procesům a ovládání mas, jde pouze o demagogické fráze, jež nás pomocí bezskrupulózního útoku na naši emoční, citovou stránku mají účelově nasměrovat a dostat tam, kde si přeje jistá skupinka samozvaných vyvolených. Takže je třeba umět kriticky rozlišovat a neskákat všemu hned na lep.

Kromě toho se europarlament shodl s Evropskou radou, že v podnikových radách velkých společností má být 40 % žen. Jak myslíte, že se s tímto požadavkem společnosti poperou? Budou při vstupu do místnosti paruky a řídicí pracovníci se budou střídat v tom, kdo se bude ten den „cítit ženou“?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Radek Vondráček vážně i jízlivě: O Pekarové, Foltýnovi, i zkoušce z práva u Pavla Blažka

0:01 Radek Vondráček vážně i jízlivě: O Pekarové, Foltýnovi, i zkoušce z práva u Pavla Blažka

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Markéta Pekarová Adamová se podepsala na atmosféře v Poslanecké sněmovně a tato v…