Pane doktore, v Kuvajtu podle dostupných informací žijete a jako lékař-stomatolog pracujete přes dvacet let. Co vás vedlo k tomu, že jste se vůbec vydal do tohoto regionu? A začal jste okamžitě po příjezdu do Kuvajtu působit ve svém oboru?
O možnosti pracovat v Kuvajtu jsem se dozvěděl na jaře roku 1991. Bylo to několik týdnů poté, co skončila „druhá válka v Zálivu“, tedy operace Pouštní bouře. Kuvajtské ministersto zdravotnictví se tehdy obrátilo na české ministerstvo zdravotnicví s prosbou o pomoc s náborem zdravotnického personálu, kterého se v důsledku předválečných evakuací akutně nedostávalo. Kuvajtské zdravotnictví bylo totiž tehdy, a zůstává dodnes, kriticky závislé na zahraničních pracovnících, ať už to jsou lékaři, sestry, laboranti, nebo technický a pomocný personál.
Mojí primární motivací k rozhodnutí podat žádost o zaměstnání v Kuvajtu byly samozřejmě peníze. Pracoval jsem od promoce téměř sedmnáct let ve Fakultní nemocnici Motol, nejprve jako sekundář, poté odborný asistent a nakonec zástupce přednosty dětské stomatologické kliniky. Moje situace byla taková, že jsme jako rodina se dvěma dětmi žili v bytě manželčiny matky, neměli jsme prakticky žádné úspory a dlužili jsme mým rodičům značnou částku za auto, které jsme prozíravě koupili hned začátkem roku 1990, než začaly ceny raketově růst.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
islám , Motol , Schwarzenberg , Zeman , stomatologie , Kuvajt , Korán , DSK , Schütz
autor: Olga Böhmová
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

0:01 Důchody podle Ústavního soudu: Plán SPD, jak vrátit spravedlnost
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR K čemu máme Listinu práv a svobod a sociální práva v ní garantovaná, ptá se poslan…
- 0:00 Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat
- 9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu
- 18:52 „Osa zla“? Komu vadil šáh a nyní vadí i ajatolláhové