Chcete posílat miliardy Ukrajině a být cílem Ruska? Návrh na referendum je tu

04.01.2025 14:06 | Rozhovor

„Mír a přijetí zákona o referendu. Ať rozhodnou občané, zda chtějí posílat miliardy Ukrajině, americkým zbrojařům a zda se chtějí stát cílem odvetných útoků Ruska,“ říká, co by měla hned po volbách udělat nová vláda, novinář a politický poradce Jaroslav Novák zvaný Večerníček. Dlouhá léta je pravou rukou šéfa strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

Chcete posílat miliardy Ukrajině a být cílem Ruska? Návrh na referendum je tu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Novák Večerníček

Máme v Česku stále svobodu projevu, nebo již vzala zasvé?

V devadesátých letech jsem říkal a psal, že sice máme svobodu, můžeme si říkat, co chceme, ale nikdo nás neposlouchá. Svým způsobem taková svoboda byla k ničemu. Vládnoucí oligarchie si totiž dělala, co chtěla, bez ohledu na názory občanů. Dnes je to naopak. Rozhodně si nemůžeme říkat, co chceme, protože nás udavači a státní zástupci bedlivě poslouchají.

Covidový teror nedává však velké naděje, že by příznivcem svobody a lidských práv bylo na rozdíl od bývalé pětikoalice třeba hnutí ANO. Otázky jako Brusel, rusofobie nebo nechuť ke skutečné demokracii bohužel hnutí ANO s bývalou pětikoalicí zatím těsně spojují. Ale třeba naše společná přítelkyně Marine Le Penová udělá zázrak v myslích a duších kolegů z ANO. Přál bych si to.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud bude vládnout ANO , což je pravděpodobné , žádného referenda se nedočkáme., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMiloš Černík 1 , 04.01.2025 15:46:48
Současný stav bude zakonzervován politikou o nás bez nás. ANO je klon ODS, má shodný program a většina jeho straníků jsou přeběhlíci z ODS . I majitel této strany byl voličem i sponzorem ODS tedy k této straně mají blízko. ODS už od svého založení občany opovrhovalo a sám Klaus tvrdil , že má co by zvolený na vše mandát i na to co v programu nemá , příklad i rozdělení státu. Vysvětloval to líbivými slovy, že obtěžovat občana referendem je selhání politika, když svoji práci přenáší na občana. Takže přímá demokracie je podle těchto mocichtivých vejlupků selhání politiků a proto důležitá rozhodnutí jež se občanů týkají je správné učinit kabinetně, vždyť občan je jejich majetkem a oni jsou jeho vlastníci.

|  16 |  0

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …