Chovejme se důstojně a nevyhledávejme neustále něčí zadnici, do které bychom se zasunuli, vyzývá ostravský publicista. A mluví o USA, Rusku, Číně i Zemanovi

10.04.2016 12:14

JINÝMA OČIMA „Kdyby byl zvolen Donald Trump, tak by se politika USA a Západu obecně stala s největší pravděpodobností daleko méně agresivní, nedocházelo by k takzvanému vývozu demokracie, nebyly by ničeny suverénní státy a instalovány v nich loutkové vlády. Nějak jsem také nepochopil, jak je možné někoho „demokratizovat“ tím, že mu bombami vymlátíte půlku rodiny. Celý gang Clintonových, Obama, Bush a Albrightová, jejich evropští spolupachatelé a poskoci, jako je například kosovský „prezident“ Hashim Thaçi, by měli stanout před tribunálem pro válečné zločince,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Sedláček, provozovatel serveru Ostrava-Online.

Chovejme se důstojně a nevyhledávejme neustále něčí zadnici, do které bychom se zasunuli, vyzývá ostravský publicista. A mluví o USA, Rusku, Číně i Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na druhé nádvoří Pražského hradu
reklama

Nyní hýbe mediálním světem aféra úniku dokumentů z Panamy, z nichž vyplývá, že si mnozí významní lidé, včetně politiků, ulili peníze v místním daňovém ráji. Nejvíce je ve zprávách zmiňováno okolí ruského prezidenta Putina. Nad jedním takovým textem jste se pozastavil. Přijde vám to účelové?

Otázka takzvaných daňových rájů je velice prostá. Zvláště levice usilovně buduje – kromě „světlých zítřků“, které samozřejmě nikdy nepřijdou – daňová pekla, to aby měla na ty světlé zítřky. Není také lidskou přirozeností nechat se pod různými hrozbami okrádat o peníze, které v potu tváře nastřádáte, a proto vznikají daňové ráje.

Co se Putina týká, tak v okamžiku, kdy se v těchto seznamech objevil nějaký jeho známý, tak to je okamžitě patřičně využito. Nejsem žádný rusofil, ale tohle je ukázka klasické propagandy a hraní na nejnižší lidské pudy, konkrétně na závist. Ta je v politické manipulaci spolu se strachem užívána velice často. Stačí si všimnout volebních sloganů hlavně levice. Tam je manipulace slovy „zadarmo“ (například zdravotnictví, nebo školství), „děláte to pro svoje děti“ anebo „zatočíme s neplatiči daní“ užívána velice často. Prostě to na lidi funguje a je to určeno hlavně lidem do Ruska. To, jestli má, anebo nemá Putin někde účet, u nás asi nikoho nezajímá. Tedy až na šílence, kteří nejsou schopni rozpoznat Sovětský svaz od Ruska, a EUrokvákaly z České televize – u těch je to přímo pracovní povinnost. Je zvláštní, že u lidí většinově nefunguje slogan „snížíme vám prudce daně“. To ovšem také o něčem svědčí…Vysoké daně, které likvidují střední třídu, mají také velmi špatný vliv na zdárný rozvoj společnosti jako celku.

Blíže jsem nezkoumal, jací lidé se v těchto seznamech vyskytují, nicméně pokud tam jsou politici, kteří ve svých zemích budují ta pekla, tak jedinou spravedlností pro ně je doživotní pobyt v kamenolomu a propadnutí veškerého rodinného majetku.

Příznivcem Ruska rozhodně nejste. Na Facebooku píšete, že Sověti a Rusové toho mají na svědomí hodně, a nesdílíte nynější východní řiťolezectví. To narážíte i na nedávnou návštěvu čínského prezidenta, která mnohým připomněla návštěvu Brežněva?

Jakékoliv papalášství se mi hnusí. A to, že se dneska chová Rusko relativně normálně, tedy normálněji než takzvaný Západ s USA v čele, ještě neznamená, že bychom měli číst našim dětem před spaním z bylin, případně sborově pět častušky a dumky. Ono zvolením jiného prezidenta v USA, než je Hussein Obama, může dojít k radikálnímu politickému obratu.
Jde také o to, že bychom se konečně měli chovat důstojněji a ne neustále vyhledávat něčí zadnici, do které bychom se, oslněni denním světlem a nezvyklým pocitem svobody, urychleně zasunuli. Také panslovanské blbnutí, které nemá v mnohých případech s historií nic společného, začíná nabývat značných rozměrů. Doporučoval bych nositelům těchto myšlenek, aby si nechali udělat rozbor DNA, a zřejmě se nebudou stačit divit, jací jsou „Slované“.

Rusům a Rusku nic zlého nepřeji, ostatně jako všem ostatním státům a národům, protože je potvrzeno, že spokojené národy a blahobytné státy obvykle nepodnikají žádné válečné výpravy a agrese. Rovněž se jim vyhýbají občanské války a vnitřní nepokoje – ono není totiž proč válčit, hlavně nikomu spokojenému se nechce umírat a jako pravicový nacionalista (Milá slunčata, kavárníci a jiní levicoví agresivní pomatenci, neplést s levicovým národním socialismem!) chci žít v nikým neohrožované zemi, která je plná usměvavých lidí.

Co se týká návštěvy onoho Číňana, tak na mne dýchl dech doby dávno minulé. Jinak nic proti ní, pokud ovšem z toho něco budeme mít. Potřebujeme do Číny vozit, a ne, aby nás Čína kolonizovala formou námi dotovaných průmyslových zón, kde lidé otročí za mzdu blížící se minimální. Tuto formu novodobého otroctví zde začal zavádět ve velkém hlavně nynější prezident Zeman, když se stal premiérem – různé investiční pobídky, daňové úlevy a tak dále. Týká se to hlavně velkých nadnárodních firem a korporací a vše jde samozřejmě na úkor domácích podnikatelů. To otroctví si mnozí ani neuvědomují a velice zjednodušeně spočívá v tom, že pokud máte peníze akorát na byt a stravu, a nikoliv už na další váš rozvoj, tak jste otrokem a nikdo vás ani nepotřebuje držet v kleci. V u nás socialisty budovaném, a Zeman je čelním představitelem tohoto politického směru, sociálním státu dělí skoro polovinu lidí od bezdomovectví jedna až dvě výplaty. To je skutečně velký „úspěch“. A agrosocialisté, kteří nyní vládnou, u nás usilovně pracují na tom, aby to byla výplata jedna. Strašné na tom je, že právě ta nejohroženější skupina našich spoluobčanů s nimi na svém sebezničení aktivně spolupracuje – je totiž velice jednoduše manipulována, jak jsem hovořil výše, pomocí emocí.

Trochu s tím souvisí i váš nesouhlas se záměrem vodního kanálu, který přejmenováváte na „Dunaj–Odra–Labe–Jang-c-ťiang“. Co vám na něm vadí?

Všechno. Naše republika je rozvodím Evropy a my potřebujeme vodu spíše zadržovat a ne ji odvádět nějakým kanálem pryč. Zničíte také spoustě lidem majetek. Půda by se musela vykoupit a zřejmě vyvlastnit, a to určitě ve většině případů nedobrovolně a zřejmě nikoliv za cenu, kterou by majitelé dostali, kdyby prodávali „dobrovolně“. Navíc by to určitě nestavěl náš stát, protože i když své obyvatele pod pohrůžkou násilí odře na daních o většinu peněz, které vydělají, tak na to nemá. A zde se dostáváme k Číňanům, ti tyto prostředky lehce vytáhnou z kapsy, ovšem zcela jistě by to nedělali z lásky k Zemanovi, ale jistě by za to něco chtěli. Třeba by jim na sto let tento kanál de facto patřil. Příklady zde jsou.
A to je to, co je z mého úhlu pohledu zcela nepřijatelné, když už pominu, že to je megalomanská pitomost a nejsme schopni ani řádně splavnit Labe, hlavně kvůli nedostatku vody.
Číňanům nejde o nějaké investice, ale o mocenský vliv v Evropě a využívají k tomu u nás Miloše Zemana, který je mizerným ekonomem a ještě mizernějším prognostikem, se sklony k papalášství.

„Rád bych upozornil, že volbou nového amerického prezidenta může být v celosvětové politice vše jinak,“ napsal jste také. Co tím myslíte?

Protože kdyby byl například zvolen Donald Trump, tak by se politika USA a Západu obecně stala s největší pravděpodobností daleko méně agresivní, nedocházelo by k takzvanému vývozu demokracie, nebyly by ničeny suverénní státy a instalovány v nich loutkové vlády, které jsou v důsledcích příčinou nekonečných a absolutně nepřehledných občanských válek. Nějak jsem také nepochopil, jak je možné někoho „demokratizovat“ tím, že mu bombami vymlátíte půlku rodiny a zastřelíte kozu nebo osla, jeho jediný zdroj obživy. Ti lidé nejspíše ani netušili, co a hlavně proč se kolem nich děje. Celý gang Clintonových, Obama, Bush a Albrightová, jejich evropští spolupachatelé a poskoci, jako je například kosovský „prezident“ Hashim Thaçi, by měli stanout před tribunálem pro válečné zločince, jakým byl po druhé světové válce ten v Norimberku.

Kritizujete senátora Doubravu za rozhovor s titulkem „Nedivil bych se, kdyby lidi po migrantech začali střílet“. Podle vás se to musí řešit jinak – rozhodně ne emocemi, rozhodně ne střelbou. S tím plně souhlasím. Ale jak?

Jednoduchá odpověď. Nevolte ty politiky a strany, kteří chtějí mít otevřené hranice a tyto středověké hordy zde dokonce vítají či akceptují nějaké kvóty z EU.
Zde mne napadá otázka, jaká vlajka vlaje kromě té naší české nad Hradem? EU, že? Zde se jasně ukazuje, co je vlastně Zeman zač. Protože právě socialistická EU s Němci v čele je příčinou dnešního kontinentálního neštěstí – zvláště pikantní je to v souvislosti s antiimigrantskými hesly hradního pána. Doubrava je marginální politik, a proto musí dělat hluk, aby na sebe upozornil. Zákonodárce nic takového nesmí vypustit z úst a vše má řešit právě zákonodárnou cestou. Od toho tam přeci je.

Zaznamenal jsem též váš výrok – vytržený z kontextu souvislejšího textu – že Evropská unie je šílená. Můžete vysvětlil, proč si toto myslíte?

Jakákoliv forma socialismu a kolektivismu, ničení národních států, protěžování určitých skupin obyvatel formou dotací či grantů a podobně, likvidace normální pravolevé politiky a její nahrazení jakousi EUropolitikou založenou na nikým nevolených lidech, to vše vede k obrovskému problému nebo lépe řečeno ke katastrofě, čehož jsme ostatně svědky a naneštěstí účastníky v dnešní době. Lidé také zcela zapomněli na ekonomické problémy, které na nás tak do dvou až tří let udeří, a nebude to nic malého. Zatím politikům mnoho prochází, protože mají klíče od tiskárny cenin – peněz, ale i to skončí a přijde tvrdá srážka s realitou. Zde bych doporučil všem, kteří mohou, mít svůj zdroj vody, energie, pozemek či zahradu.

Polemizujete též s mladým politikem Dominikem Ferim, který fatalisticky tvrdí, že „boj se Zemanem je bez šance, že tu není člověk, který by ho porazil“. K tomu jste připsal, že je to obrovský omyl. Opravdu?

Já s tímto hochem nepolemizuji, protože to ani nelze. S téměř ničím, co vypouští z úst, normální dospělý člověk souhlasit nemůže. Samozřejmě, že jsou zde daleko lepší lidé, než je Zeman, otázkou pouze je, jestli by se podobné komedie, jako je prezidentská volba a celé prezidentování, chtěli účastnit. Ono to nebude asi nic moc a nikdy v životě již nejste svobodným. Jinak samotný Feri a celá TOP 09 je jeden velký politický omyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kvalitu veřejné služby ČT ohrožují konkrétní lidé v televizi.“ Miroslav Grebeníček na ně ukázal. Prozradil také, co se objeví před volbami

16:40 „Kvalitu veřejné služby ČT ohrožují konkrétní lidé v televizi.“ Miroslav Grebeníček na ně ukázal. Prozradil také, co se objeví před volbami

ROZHOVOR „Chybělo jen málo, aby podzimní vlna nákazy zcela vyčerpala kapacity systému zdravotní péče…