Disident Jan Urban o Zemanovi. Toto vážně není oslavný článek

13.11.2014 18:55 | Zprávy

ROZHOVOR Nezvladatelní egoisti, kteří se obklopují lidmi, již s nimi bezvýhradně souhlasí. A tím jsou paradoxně snadno manipulovatelní. Tak charakterizoval prezidenta Miloše Zemana i jeho předchůdce Václava Klause bývalý disident, novinář a pedagog Jan Urban. „Miloš Zeman ví moc dobře, na které straně je namazaný chleba, a vždycky půjde tím směrem. Nikdy nic pořádně nenapsal, v životě by v debatě o faktech neobstál. Vždycky musí poslouchat jen sám sebe," sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Václav Klaus, už teď politováníhodná diagnóza. Ztratil sebeúctu. Je ostudou této země," dodal.

Disident Jan Urban o Zemanovi. Toto vážně není oslavný článek
Foto: repro ČT
Popisek: Publicista Jan Urban

Vy jste před prezidentskou volbou varoval před Milošem Zemanem jako prezidentem. Upozorňoval jste na kauzy jeho tehdejších spolupracovníků. Teď má sice jiné, ale platí to, že současný prezident nemá příliš šťastnou ruku při jejich výběru? A že ho nedokáží korigovat, aby třeba nepoužíval vulgární slova v Českém rozhlasu? Nebo je Zeman takový solitér, že si nenechá poradit?

Miloš Zeman je druhá strana Václava Klause. Jsou to psychologickým zařazením naprosto nezvladatelní egoisti. Mezi jejich největší slabosti patří právě to, že se obklopují jenom lidmi, kteří s nimi výhradně a bez výjimky vždycky jenom souhlasí. Tím jsou neuvěřitelně snadno manipulovatelní a vždycky na to dojíždějí. To, co dělá pan Nejedlý s Milošem Zemanem, je totéž, co dělalo PPF či ostatní šikovní lidé s Václavem Klausem. Tahle generace odchází a bude jenom dobře, až zmizí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…