Dojde k rozkladu. Už bude pozdě. Zbabělý Sobotka se nechová jako chlap. Jo, Fico, Zeman a Putin zkrátka předvedli světu, že… Senátor Veleba o uprchlících a naší budoucnosti

03.01.2016 5:41 | Zprávy

ROK 2015 – A CO DÁL? Předseda SPO a senátor Jan Veleba říká, že přistěhovalci mají téměř pětkrát vyšší porodnost a budou narůstat v rámci EU, kde budou mít početní převahu. Jejich integrace podle něj nebude fungovat a bude stoupat objem potřebných zdrojů na jejich podporu a stejně tak napětí ve společnosti a z něho pramenící lokální výbuchy. Podle něho dojde k postupnému rozkladu EU.

Dojde k rozkladu. Už bude pozdě. Zbabělý Sobotka se nechová jako chlap. Jo, Fico, Zeman a Putin zkrátka předvedli světu, že… Senátor Veleba o uprchlících a naší budoucnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Veleba s prezidentem Milošem Zemanem

Někteří označují rok 2015, který je téměř za námi, dokonce za nejsložitější období od sametové revoluce. Masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, Sýrie, Turecko a ISIL, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Byl podle vás rok 2015 něčím přelomový?

Byl přelomový a hned ve dvou směrech. Tím prvním je nepochybně migrační krize, která ukázala v plné nahotě, že koncept EU v současném pojetí je chybný a že Evropa nemá politiky, kteří jsou schopni jeho korekce, a hlavně reakce a činu. Jestliže do EU proniklo za rok kolem jednoho milionu převážně nelegálních migrantů a teprve pár dní před koncem roku se lídři EU začínají zabývat otázkou společné ochrany hranic, pak je to příklad bezprecedentní neschopnosti. Druhý přelom vidím v návratu Ruska do světové politiky, mám na mysli jeho razantní a úspěšné vojenské angažmá v Sýrii. Putin zkrátka předvedl světu, že se s Ruskem musí počítat a že se bez něho zásadní světové problémy zkrátka nevyřeší, a jsme svědky toho, jak postupně do Moskvy chtě nechtě znovu cestují významní politici a jednají s Putinem – francouzský prezident Hollande, americký ministr zahraničí John Kerry letos hned dvakrát, izraelský prezident a další.

Vraťme se k migrační krizi. Do Evropy se dostávají stovky tisíc lidí, o kterých údajně nic nevíme. Když se s odstupem podíváme na průběh krize v roce 2015, co lze považovat za úspěch v jednání Evropské unie v tomto kontextu a v čem naopak evropské elity selhaly?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Politolog Robejšek: Orbán už není sám. Eurobyrokraté jsou obklíčeni měnící se realitou

13:09 Politolog Robejšek: Orbán už není sám. Eurobyrokraté jsou obklíčeni měnící se realitou

„V mých analýzách opakovaně zdůrazňuji, že evropská politická kasta již nedokáže ani vytvořit blahob…