Evropské hlavy v tureckém zadku. Martin Koller přináší pokračování Černých baronů, tentokrát o hnědých generálech

11.02.2016 15:59

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller se tentokrát ve svém pravidelném zamyšlení nad aktuálními světovými událostmi zaměřil na vyjednávání Evropské unie s Tureckem o zastavení proudu běženců. Expert nepovažuje Turecko za příliš seriózního partnera, ale vzhledem k uvažování Angely Merkelové jej vlastně tyto události ani nepřekvapují. Promluvil i o tom, jak mohou svět změnit americké prezidentské volby, jejichž kampaň právě propukla.

Evropské hlavy v tureckém zadku. Martin Koller přináší pokračování Černých baronů, tentokrát o hnědých generálech
Foto: ČT
Popisek: Martin Koller
reklama

Anketa

Bylo vypálení Autonomního centra Klinika dle vás policejní provokací?

94%
6%
hlasovalo: 14087 lidí

Evropská unie čelí poslední rok prakticky neustále nějaké krizi. V současnosti je neschopna jakkoliv efektivně vyřešit situaci kolem běženců, kteří na kontinent stále proudí po tisících. Vidíte nějakou šanci, že se ještě dokáže vzpamatovat a začít jednat tak, aby dokázala zajistit svou budoucnost?

Dnes už je nasnadě otázka: Co je vlastně Evropa? Geograficky kontinent. Politicky EU se rozpadá ve střetu mezi samozvanými politickými elitami a většinou obyvatel v otázce islamizace. Především Německo reprezentované kancléřkou Merkelovou se chová úplně nenormálně. Ta místo zcela logické ochrany vlastní země a jejích obyvatel, což je první povinností každého politika, obzvláště demokraticky zvoleného, směřuje k vnitropolitické krizi.

Z Německa, Švédska a Anglie přicházejí další zprávy, že ilegálové či ilegální migranti (pouze u nás a v Německu takzvaní uprchlíci či běženci) se tam chovají jako necivilizovaní primitivní agresivní nájezdníci, přičemž policie nesmí plnit svoji základní úlohu, tedy ochranu života, zdraví a majetku občanů. Zločiny se naopak zatajují s pomocí médií. Pokud se vyhneme názoru, že paní kancléřka patří do péče psychiatrů, případně trestního tribunálu, vyvstává ještě jedna možnost. Merkelová záměrně nechává narůstat krizi tak, aby bylo možné s odvoláním na ni rázně zasáhnout silovými prostředky. Teď jde jen o to, proti komu.

Pokud zasáhne proti vlastním obyvatelům, neudrží se následně u vlády jinak než násilím. V takovém případě je konec s řečmi o demokracii a podobná situace vypukne v celé Evropě. Pokud se bude řešení oddalovat a čekat na zázrak, ten přijde ve volbách, kde zvítězí vlastenecké strany typu AfD a PEGIDA. Pokud zasáhne proti ilegálům a začne je vracet zpět, neobejde se to bez násilí, ale získá podporu vlastních obyvatel a většiny ostatních Evropanů.

Každopádně se blíží doba, kdy bude muset Merkelová přiznat barvu a ukáže se, komu vlastně slouží. Už jen fakt, že je třeba si pokládat takovou otázku je dokladem ostudného neúspěchu celého projektu EU za posledních 20 let, především Lisabonské smlouvy a projektu EuroMed. A podobnou otázku si kladou i občané jiných zemí.

Pokud chtěl někdo poslat ideologii multikulturalismu a mírového soužití s islámem v Evropě, především ve vztahu k Africe do pekel, pak se mu to dokonale podařilo. Pokud Merkelová sleduje tento cíl, tak je génius a král komediantů. Ale to je opravdu jen teorie. Pokud nikoli, což je pravděpodobnější, budou na ni celé generace Němců, a nejen Němců, plivat. No, děti nemá, zato místo v učebnicích zajištěné.

Zde bych připomněl, že současné tažení Merkelbaby za islamizaci Německa není žádnou novinkou. Již nedlouho po ukončení války tato americká kolonie začala ve velkém dovážet Turky jako pracovní síly, přestože v řadě evropských zemí byla nezaměstnanost. Jenže nadšený sexuální multikulturalismus mezi německými ženami, které přišly za války o partnery, a Turky, se nekonal. Výjimkou potvrzující pravidlo je sexuální symbol německých dálnic „Simír Gerchán“.

Takže nastoupil plán dva a k Turkům, kteří měli být v Německu jen dočasně, se mohly nastěhovat jejich početné rodiny. S využitím německého sociálního systému jich stále přibývá a vytvářejí uzavřenou paralelní islámskou komunitu. Ale to nestačí a podíl Němců na obyvatelstvu Německa neklesá dost rychle, takže nastoupila současná násilná fáze islamizace prováděná pod velením Merkelové. Ta tvrdí, že to zvládne, stejně jako paní Jourová (ANO) z Bruselu.

Merkelová byla skuhrat o pomoc s ilegály u NATO. Komický je už fakt, že členem NATO je Turecko, které válku v Sýrii vyvolalo a v současnosti ohrožuje Evropu z bezpečnostního i ekonomického hlediska. Sám velký bojovník proti Rusku a šéf NATO Stoltenberg Merkelové pomoc odkýval. Jsem zvědav, jak severský hrdina zavelí Turkům, zvláště když má po válečném zločinu proti ruskému letadlu hlavu v tureckém zadku. Můžeme čekat další ubohou komedii. Vzpomínám si zároveň, jak hrdinný generál Pavel nedávno mektal v ČT o tom, že se NATO nebude starat o ochranu EU před ilegály, až mu z fousů padaly zbytky od snídaně. Dnes by si na nich měl udělat africké dredy a zavěsit na ně rolničky až vyrazí s dragouny na pomoc EU. Nebo na pomoc ilegálům a šíření islámu? A něco takového chtějí udělat prezidentem. Pomalu se mi zdá, že být českým generálem je hanba, bohužel výnosná, což kazí charaktery.

Kdysi byli mnozí generálové předními vlastenci. Takový Milán Rastislav Štefánik, jeden z hlavních tvůrců československé republiky. A mnozí další bojovali za naši republiku v první i druhé světové válce. Za naši, ne evropskou nebo multikulturní islámskou. Ale dnes udělají generála z kdekoho. I to jsme tu už zažili. V současnosti je důležité mít kurz pro domorodé náčelníky v USA, nebo Bruselu a mluvit anglicky. Někdy stačí k získání generálských hvězd jen znalost správného zadku doma a neschopný nomenklaturní soudruh generál to dotáhne až na ministra. Vlastenec to být nemusí, odborník taky ne. Mnohým ještě padají z kapes rudé knížky.

Další generálský expert, tentokrát exzpravodajský, vyrobil se svou partou „analytiků“ v Brně za dva roky dobře placené „tvrdé práce“ žvást o ruské propagandě. Za odměnu jde vést školu NATO do Itálie. ČT a další média to oslavují jako obrovský úspěch. Ještě, že nesložil análitickou báseň o americkém tanku nebo radaru, případně lásce k byrokratům v uniformách. I takové jsme tu už měli, stačí si vzpomenout rotného Maňase, jen to nedotáhli na generály. Bohužel dnes máme generály se strategickým rozhledem desátníků. Anální svěrač stažený kolem krku prý zhoršuje prokrvení mozku. Pomalu by měl někdo napsat další díl černých baronů, dnes spíš o hnědých generálech. Komedie a tragédie zároveň. Nemohu se zbavit dojmu, že moje důvěra v NATO naplněné takovými českými vlastenci, odborníky a charaktery povážlivě klesá. Obávám se, že ani ostatní tam nejsou lepší.

V poslední době se EU rozhodla vsadit na Turecko a dohodnout se s ním, že za vysokou úplatu bude zajišťovat, aby běženci ze Sýrie, Afghánistánu a dalších zemí nesměřovali dále do Evropy. Dopadlo to tak, že Turecko si jen pár dní po uzavření dohody říká o násobně vyšší částky, než bylo dohodnuto. Má podle vás taková dohoda pro EU smysl? A co si od ní vůbec slibuje Turecko?

Vůči Turecku se EU reprezentovaná spíš Merkelovou, než ubohými socialistickými a lidoveckými politickými nulami z Bruselu chová rovněž nenormálně. Neexistuje žádný důvod k ústupu před tureckou vyděračskou politikou. Německo se stalo terčem americké nenávisti za to, že chce vrátit svoje zlato z USA, kde se jaksi vypařilo, a zároveň odmítlo, bez ohledu na americký nátlak, rozšířit vojenskou spolupráci s Tureckem. Přesto není důvod couvat. Jen odmítnout smlouvu TTIP a američtí šéfové by vychladli. Stačilo by zároveň Turkům nedat nic a vojensky uzavřít hranice včetně možnosti použití zbraní. Navíc by to vyšlo levněji.

Zároveň zahájit sankce na veškerou hospodářskou spolupráci mezi EU a Tureckem. Stejné sankce vyhlásit vůči evropským zemím mimo EU, které by se nezúčastnily. V tomto případě by se určitě přidalo Rusko a Čína, pravděpodobně rovněž Indie. Jak dlouho by si mohli Turci v takové situaci vyskakovat? Týden? Naopak, EU by měla požadovat od Turecka náhradu veškerých škod a výdajů, které způsobilo tím, že umožnilo překročit více než milionu ilegálů svoje hranice směrem do Evropy. Zároveň by se mohla poslat do Turecka ta část Turků žijících v Německu, která jen dlouhodobě parazituje na sociálním systému a nehodlá žít civilizovaně. Podobně by měla zapracovat Francie, kterou tamní socialisti vedou do záhuby.

Jen naše republika by měla vyplatit Turecku 800 milionů za to, aby zastavilo ilegály, což stejně nedělá. Je opravdu zvláštní, že Turecko, které můžeme označit za militantní islámskou vojenskou diktaturu, najednou nedokáže chránit svoje hranice před přívalem ilegálů. Přitom disponuje více než půl milionem vojáků a vojensky organizovaných četníků. Přesně 391 000 vojáků, 280 000 četníků, 800 000 vycvičených záložáků a neupřesněný počet policistů a příslušníků tajných služeb, sumárně skoro dva miliony použitelných ozbrojenců! Tedy jeden voják nebo četník ve službě na dva ilegály překračující hranice Evropy! A oni to chudáci Turci nezvládnou. Ale na obsazení severní části Iráku, vraždu ruského pilota bojujícího proti teroristům, vojenské zásahy v Sýrii, válku proti Kurdům a podporu islamizace Evropy mají Turci sil a prostředků dost.

Dříve nebyla ochrana hranic pro Turecko žádný problém. A ještě se čile kšeftovalo (a kšeftuje) s kradenou ropou. Přes turecké hranice těžko pronikali i Kurdové z Iráku a to jsou odborníci na partyzánskou válku. Najednou je tam několik milionů nezvaných ilegálů jako na procházce. Asi přiletěli na létajícím koberci z pohádek tisíce a jedné noci, jaké nám servíruje prezident, či spíše islámský vůdce Egdogan. A z těch ilegálů značná část nepochází ze Sýrie, kde se bojuje, ale z jiných zemí. Svojí brutalitou známá, obávaná turecká policie je najednou nedokáže ani registrovat, natož zastavit. Takže turecká lež, podvod a vyděračství, organizovaný zločin na nadnárodní úrovni. Lze si lehce představit, kam se peníze získané vyděračstvím z EU dostanou. Co nerozkrade vládnoucí klan, podpoří všemožné teroristy bojující v Sýrii, případně se vrátí formou úplatků evropským politikům, islamizujícím aktivistům a neziskovkářům a médiím za utajování pravdy, lhaní, politickou korektnost a vysílání výtvorů turecké propagandy počínaje stupidními seriály.

A pokud Turci hrozí, že naloží ilegály do autobusů a pošlou k bulharské hranici, existuje jen jedna odpověď. Vy autobusy, my ženijní zátarasy, odstřelovače, tanky, děla, miny (výrobu protipěchotních nášlapných a směrových min lze znovu zavést v horizontu týdnů a výrobců pro jistou státní zakázku by se našlo víc než dost). On by v zásadě stačil obyčejný slzný plyn, nebo CS v dostatečném množství, abychom hned nevypadali jako zlí xenofobové, kteří chtějí někomu ubližovat. Mimochodem, nikde v EU jsem při nedávných muslimských zvěrstvech proti evropskému civilnímu obyvatelstvu neviděl ani použití toho slzáku. Přitom by se měl logicky použít už při pokusech ilegálů přejít jakoukoli hranici.

Podle mého názoru by se v současnosti našlo i dost dobrovolníků ochotných bránit Evropu před násilným barbarstvím. Stejně jako kdysi rakouská a ruská armáda na Balkáně a polská u Vídně. O staletém krvavém boji národů Balkánu proti brutální osmansko-muslimské okupaci nemluvě. Tam znají multikulturalismus s muslimy velmi dobře na základě dlouhé praxe, naposledy z Kosova, kde ho prosazovaly bombardéry států NATO. Výsledkem byla genocida a etnická čistka muslimů proti Srbům a jejich vyhnání z jejich vlastního historického území. Předobraz multikulturní Evropy.

Zájmy Turecka, snažícího se obnovit krvavou osmanskou říši a islamizovat Evropu a utopit ji v necivilizovaném primitivismu může vidět každý. Samozřejmě každý, kdo je vidět chce a nezavírá oči před realitou kvůli rozkazům a penězům z Bruselu, Washingtonu, Ankary a Saúdského Rijádu. Zde je třeba opravdu pochválit statečné vlastence, kteří při demonstraci na Hradčanském náměstí dali jasně najevo svůj názor protinárodní ČT, nejprolhanější televizi v Evropě, centru nízkých služebníků cizích zájmů, a poslali její poskoky, kam patří. Možná by neškodila demonstrace před ambasádami Turecka a Saúdské Arábie. Nejlepší demonstrací proti Bruselu, islámu a domácím sluhům zla budou volby.

Pokračují i boje v Sýrii.  Pokračuje intenzivní angažmá ruské armády, ale objevuje se kritika, že Rusové útočí i na demokratické opoziční proudy a víceméně na všechny, kdo mohou ohrozit jejich spojence, prezidenta Asada. Oni sami říkají, že útočí pouze na teroristické skupiny. Jak to tedy je se současnou syrskou opozicí?

Celou tuto otázku bychom mohli zodpovědět jednou větou. Podívejte se na záznam konference, kterou uspořádal Institut slovanských strategických studií nedávno v Parlamentu s názvem Mýty o Sýrii. Mělo by to být na You Tube. Naprosto fantastické bylo vystoupení nastupujícího velvyslance v USA pana Kmoníčka na téma myšlení vedení islámského státu. Ale rovněž ekonomické rozbory dalších vystupujících byly skvělé a více než ilustrativní. Bylo to něco jiného, než hloupé propagandistické kecy o hybridní válce a ruské propagandě, které jsou v Parlamentu také servírovány. S radostí jsem se poučil. Něco takového by měla vysílat naše prolhaná média, především ČT.

Merkelová se společně se šéfem NATO Stoltenbergem obořila na Rusko za to, že bojuje v Sýrii proti islámským teroristům. Podle jejího vědeckého názoru může právě Rusko za vlnu ilegálů, která zaplavuje Evropu. Přitom nejbrutálnější část konfliktu, jenž trvá pátý rok, již odezněla, stejně jako hlavní vlny uprchlíků. Nějak zároveň pozapomněla, že proti mezinárodnímu terorismu, který je v současnosti vlastně jen islámský, bojovalo celou řadu let i Německo, naposledy v Afghánistánu. I odtamtud směřují do Německa takzvaní uprchlíci a Rusko tam nebojuje od roku 1990. Německo dále pomohlo v Kosovu při etnických čistkách vůči Srbům, a nejen jim, na Balkáně. Právě odtud dorazila do střední Evropy první vlna uprchlíků. A nic moc se nedělo s výjimkou Albánců, kteří se specializují na organizovaný zločin především v oblasti drog a prostituce. Je to od těch muslimů opravdu nepochopitelné, takoví lidumilové a demokraté. Merkelová samozřejmě přehlédla (jak východoněmecké družstevní lány LPG Bauerů, kam jezdila na brigády), že většina ilegálů nepochází ze Sýrie, ale ze zemí, kde Rusko prakticky nemá vliv – na rozdíl od například USA, Francie nebo Saúdské Arábie. Zároveň je zvláštní, že se Merkelová neobořila také na Francii, která dosud slavně shodila necelých 40 bomb a především USA, které údajně tvrdě bojují proti teroristům v Sýrii. Jejich statečný boj pravděpodobně útěk ze Sýrie nezpůsobuje. Asi proto, že moc nebojují.

Dále tu máme omletou protiruskou kampaň na téma zabíjení civilistů bombami. Stejnou posloucháme ze strany teroristů i proti USA. Je zajímavé, že teroristické argumenty, které začali používat teroristé v Palestině vraždící izraelské civilisty, přebírají s nadšením evropská média, pokud je lze použít vůči Rusku. Právě islámští terorističtí hrdinové se neštítí posílat do boje děti a ženy k sebevražedným teroristickým útokům, přičemž se sami někde zbaběle ukrývají. Vedení EU jim posílá pomoc a přitom kritizuje Izrael. Naštěstí Izraelci nemají české generály a plné kalhoty, takže se zatím dokázali s teroristy vždy vypořádat. Možná občas se ztrátami, ale vítězně a se ctí. O nějakém multikulturním znásilňování v Izraeli si mohou nechat muslimští fanatici jen zdát. Tudy cesta nevede.

Mimochodem- o řešení syrské krize probíhala intenzivní diplomatická jednání v Ženevě, kam opozice dorazila ze Saúdské Arábie. Jak se podle vás v těchto jednáních prezentovaly jednotlivé strany syrského konfliktu?

K delegaci umírněných teroristů, která jedná s podporou Saúdské Arábie jako svého hlavního sponzora v Ženevě je zbytečné se šířit. Vrána k vráně a terorista k teroristovi sedá. Prosazují především turecké a saúdské, potažmo americké zájmy. O Syřany jim nejde. Většina z nich je nepodporuje. Komický je nářek nad hladověním v baštách teroristů v Sýrii. Když hladoví rodiny vojáků prezidenta Asada, evropská média mlčí. Když je teroristé znásilňují a podřezávají, tak je to moc nevzrušuje. Když fašisté vraždí a upalují lidi na Ukrajině, tak se k tomu vymýšlejí výmluvy. Terorista a zločinec zůstane teroristou a zločincem, ať říká, tedy lže o sobě cokoli. Prezident Asad opakovaně nabídl svobodné volby a teroristé brečí, že je vyhladí. Zatím se vyhlazování konalo v jejich režii. A Evropě nijak nevadilo, že byli vyvražďováni syrští křesťané. Naopak Merkelová a spol. tahají do Evropy regály z kmenů zásobujících bojovníky všemožné teroristy.

Se světovým děním nevyhnutelně souvisí i rozjíždějící se prezidentská kampaň v USA. Naposledy v New Hampshiru vyhráli primárky Donald Trump a Bernie Sanders. Jak by tito dva pánové mohli podle vás změnit americkou zahraniční politiku? A může se vůbec výměnou prezidenta nějak zásadně změnit?

Prezidentské volby v USA provázejí velká očekávání, která jsou podle mého názoru přehnaná. I Obama vypadal zpočátku docela pozitivně a hrál komedii o domácí politice pro občanskou většinu a mírové zahraniční politice. Končí s ostudou v zemi s těžkými ekonomickými problémy a rostoucím počtem chudých. A především jako válečný štváč podporující oligarchy a fašisty, kteří rozkradli Ukrajinu, podporující zločinný režim v Turecku a jeho teroristy v Sýrii a snaží se vyvolat válku s Ruskem – to vše na účet Evropy. Zásluhu má rovněž na rozvratu v Iráku a Libyii.

Přestože má prezident v USA nesrovnatelné pravomoci ve srovnání s naším, změna zahraniční politiky není jednoduchá záležitost u velmoci prvního řádu. Kdyby se naráz změnila zahraniční politika našeho státečku, bylo by sice trochu povyku v médiích, ale síly představující reálnou moc v globální politice by nad tím mávly rukou. Americký prezident má za úkol (jako kterýkoli jiný) prosazovat zájmy svých občanů. V praxi to ve většině případů znamená především svých politických sponzorů. Ti se ho dokážou zbavit, pokud dělá problémy. Stačí si vzpomenout na Kennedyho. Na druhé straně, kdyby evropská reprezentace prosazovala zájmy svých občanů a nikoli amerických a muslimských sponzorů, nemuseli bychom se obávat ilegálů ani hospodářských problémů, které se na nás valí.

Pochybuji, že pan Trump zreformuje NATO zpět na organizaci pro obranu západní Evropy, kterou měla být, a zbaví se Turecka, které státem NATO de facto není a nikdy nebylo, stejně jako není evropskou zemí. Zde je zbytečné se vymlouvat, že NATO je kolektivní organizace. NATO je z 75 % USA, a to, co řekne politické vedení USA, tam platí. Pochybuji, že kterýkoli z amerických prezidentů odstoupí od transatlantických smluv TTIP a TISA, které ohrožují Evropu z dlouhodobého hlediska víc, než všichni muslimové táhnoucí z Turecka. A na tuto poslední větu bychom neměli zapomínat.

Na islámskou invazi stačí rázný zásah ozbrojených sil a tvrdý postoj ve vztahu k Turecku. Problém, který by se dal vyřešit v průběhu jednoho měsíce, pokud by byl zájem ze strany vedení EU. Na smlouvy TTIP a TISA, které jsou projednávány v tajnosti jak mezi mafiánskými kmotry či gangstery, si musíme dát větší pozor a nezapomínat na ně. Připomíná to neslavnou tajnou smlouvu Molotov–Riebentrop mezi Stalinovým Ruskem a Hitlerovým Německem, která napomohla nacistickému zlu v Evropě. A to USA prosazují, že smlouva má být tajná ještě pět let po ratifikaci. A zde bych opět připomněl podivnou smrt europoslance Ransdorfa, který se snažil lumpárnu a zradu kolem TTIP demaskovat. Proto taková nenávist různých aktivistů a neziskovkářů sloužících cizím zájmům.

Musím z hlediska TTIP jednoznačně podpořit prezidenta Zemana, že je třeba, aby byla se smlouvou TTIP a TISA seznámena veřejnost. Jen bych doplnil, že k takovému kroku by se mělo organizovat referendum ve všech zemích EU. A země, jejichž obyvatelé by TTIP a TISA nepodpořily, by jí nebyly vázány. Podobná smlouva NAFTA mezi USA a Mexikem vedla po krátkém ekonomicky pozitivním období k poškození mexického hospodářství a nárůstu nezaměstnanosti. A samozřejmě k růstu zisků amerických nadnárodních korporací.

Vzhledem k tomu, že USA se snaží prosadit na evropských trzích svoje geneticky modifikované potraviny a další potraviny vyráběné pod hygienickým a bezpečnostním standardem už tak pokleslé EU, vzbuzují TTIP a TISA vážné obavy. Zde bohužel nelze souhlasit s názorem pana prezidenta, že Američané konzumují geneticky upravené potraviny už dvacet let a nejsou otrávení. Konzumují je především chudí Američané, kteří nemají na lepší. Zároveň jimi krmí těch 40 milionů Američanů, kteří dostávají potravinové poukázky v rámci rostoucího multikulturního blahobytu. Obama a spol. se jimi určitě neživí. Zde bych připomněl zajímavou skutečnost, že v naší zemi se před listopadem 1989 chemizovaly potraviny jak o závod, ale pro vysoce postavené nomenklaturní kádry se pěstovaly nezávadné potraviny ve Slušovicích a další dovážely ze zahraničí. Tedy zase nic nového pod sluncem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jakub Vosáhlo
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odjet z Ruska a nechat se tady očkovat ruskou vakcínou? O tom by se mi nezdálo ani v nejhorším snu, děsí se organizátor akcí za Navalného

21:12 Odjet z Ruska a nechat se tady očkovat ruskou vakcínou? O tom by se mi nezdálo ani v nejhorším snu, děsí se organizátor akcí za Navalného

RUSOVÉ V ČESKU Není člověkem z televize jako Putin nebo novinář Dmitrij Kiseljov. Je to spíš chlapík…