Gazdík: Už zase hledáme spasitele, který vše napraví. Ale to hledáme marně. O to horší bude vystřízlivění

28.08.2018 10:47 | Zprávy

ROZHOVOR „Nemyslím, že bychom měli všichni znít jedním hlasem, bez plurality názorů není demokracie. Nevidím rozdělení národa tak fatálně, jak se někdy předkládá,“ říká šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Ale jako bychom podle něj byli unavení z demokracie. Sto let po vzniku Československého státu už zase hledáme něco jiného, jiný systém, spasitele, který vše napraví. Jenže to čekáme marně. O to horší je pak vždy to vystřízlivění.

Gazdík: Už zase hledáme spasitele, který vše napraví. Ale to hledáme marně. O to horší bude vystřízlivění
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda STAN Petr Gazdík přijel na Dny lidí dobré vůle

Jak vy sám vnímáte vzpomínkové akce k 21. srpnu 1968 po republice? Pietní akt k uctění obětí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu provázely protesty, lidé pískali a křičeli na premiéra Andreje Babiše. A začala diskuse, zda je podobné chování v pořádku kvůli Babišově minulosti a komunistické podpoře vlády, nebo šlo o nevhodné narušení pietního aktu?

Už jsem řekl, že pískot a pokřik se mi nelíbil. Nikoliv kvůli Andreji Babišovi, ale kvůli obětem ze srpna 1968. Andrej Babiš se ale měl zamyslet, zda je vhodné, aby člověk s jeho minulostí řečnil právě na takovémto pietním aktu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…