Gazdík: Už zase hledáme spasitele, který vše napraví. Ale to hledáme marně. O to horší bude vystřízlivění

28.08.2018 10:47 | Zprávy

ROZHOVOR „Nemyslím, že bychom měli všichni znít jedním hlasem, bez plurality názorů není demokracie. Nevidím rozdělení národa tak fatálně, jak se někdy předkládá,“ říká šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Ale jako bychom podle něj byli unavení z demokracie. Sto let po vzniku Československého státu už zase hledáme něco jiného, jiný systém, spasitele, který vše napraví. Jenže to čekáme marně. O to horší je pak vždy to vystřízlivění.

Gazdík: Už zase hledáme spasitele, který vše napraví. Ale to hledáme marně. O to horší bude vystřízlivění
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda STAN Petr Gazdík přijel na Dny lidí dobré vůle

Jak vy sám vnímáte vzpomínkové akce k 21. srpnu 1968 po republice? Pietní akt k uctění obětí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu provázely protesty, lidé pískali a křičeli na premiéra Andreje Babiše. A začala diskuse, zda je podobné chování v pořádku kvůli Babišově minulosti a komunistické podpoře vlády, nebo šlo o nevhodné narušení pietního aktu?

Už jsem řekl, že pískot a pokřik se mi nelíbil. Nikoliv kvůli Andreji Babišovi, ale kvůli obětem ze srpna 1968. Andrej Babiš se ale měl zamyslet, zda je vhodné, aby člověk s jeho minulostí řečnil právě na takovémto pietním aktu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …