Hrušínský vynesl hodně silný výrok směrem k Hradu. Komentátor varuje: Takový člověk u moci? Lidé s jiným názorem by skončili v lágrech nebo na oprátkách!

15.11.2019 17:21

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral jako každý pátek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí svým pohledem aktuální události v naší zemi. Tentokrát reaguje třeba na ostré vyjádření principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského, podle kterého „to, co se děje na Hradě, je jen soukromou záležitostí Zemana“. Doufá, že tam vtrhnou těžkooděnci a „celé to ukončí“. Vyoral se takového způsobu myšlení obává a varuje před tím, aby se lidé jako Hrušínský dostali k moci.

Hrušínský vynesl hodně silný výrok směrem k Hradu. Komentátor varuje: Takový člověk u moci? Lidé s jiným názorem by skončili v lágrech nebo na oprátkách!
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Principál Jan Hrušínský Miloše Zemana nepovažuje za demokratického kandidáta. „Pan Zeman to říká, ale nechová se tak, chová se velmi zpupně, přisvojuje si moc, kterou mu určitě voliči v těch volbách nedali, a když se podíváte na to, co se děje na Pražském hradě, tak máte pocit, že je to celé soukromá záležitost pana Zemana,“ zhodnotil chování hlavy státu Hrušínský a vyjádřil naději, že na Hrad vtrhnou těžkooděnci a ukončí to celé. Jak takový výrok hodnotit?

Všeříkající je právě to poslední. Demokrat, který by demokracii řešil těžkooděnci. Co na to říct? Snad jen, že pan Hrušínský je jeden z největších klaunů trpících totalitními tendencemi vůbec. Představte si, že by se tento člověk nějakým způsobem nedej bože dostal k moci. Jak by dopadli lidé, kteří smýšlejí a vidí svět jinak než on? Zřejmě by skončili v lágrech, vězeních a na oprátkách. Pokud to, co říká a píše, není protihodnotou dotací, eur či dolarů pro jeho divadlo nebo jemu do kapsy, pak musí mít tento pán podobnou diagnózu jako Pavel Šafr. Možná by ho mohl požádat o konzultaci medikamentů. 

Hrušínský se věnoval i médiím. Sice neřekl naplno, že by měl být web ParlamentníListy.cz zakázán, ale měl by prý být pod dohledem bezpečnostních služeb, neboť šíří dezinformace. Je dohled nad médii, jak si jej představuje pan Hrušínský, potřeba? A je to demokratické?

Jak říkám, pan Hrušínský je myšlením typický bolševik a totalitář, nebo v současnosti eurobolševik, jakkoliv se zaklíná demokracií, svobodou a s křížkem po funuse levným hrdinstvím coby v současnosti silný antikomunista. Bezpečnostní služby na média. To je přístup fašisty či komunisty. Ne, že by zpravodajci skrze své koně neměly na média vliv, ale represe stran bezpečnostních složek proti médiím jsou absurdním nápadem i na Hrušínského.

Zajímal by mě jediný argument či důkaz, jaké dezinformace Parlamentní listy šíří. Protože z mého pohledu jste z velké části názorová platforma, která dává prostor široké paletě lidí, případně rešeršujete informace z jiných médií či sociálních sítí. Zajímala by mě jediná dezinformace, kterou Hrušínský zaznamenal. Pohledem tohoto hurá Evropana je možná dezinformací všechno to, co kriticky zaznívá vůči EU.

Taky by mě zajímal Hrušínského pohled na prokázané dezinformace České televize. Ať už jde o trojnásobné „přeřeknutí“ v živém vstupu v hlavních Událostech, kdy zkušený reportér Hynek označil Andreje Babiše za bývalého premiéra, a to bez jakékoliv korekce ze studia, nebo o sestříhání originální rozhlasového vysílání o vstupu vojsk Varšavské smlouvy do ČR, kdy ČT ponechala pouze sovětská vojska a ostatní sestříhala. Nebo třeba reportáže o konferenci Jehovistů v Praze, kdy redaktoři na událost de facto zvali a referovali o svědcích Jehovových jako o filatelistech nebo houbařích bez zmínky jediné z řady kontroverzí, které tuto sektu obklopují.

Již v neděli oslavíme výročí 17. listopadu. Jak podle vás letošní oslavy proběhnou? V jakém duchu budou ty pražské? A budou pro všechny?

Anketa

Uvažujete o účasti na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii na pražské Letné?

5%
95%
hlasovalo: 26915 lidí
To sami uvidíme. Mohu-li vycházet z předchozích „oslav“, tak mám trochu obavy, že budou opět zprivatizovány ječící a mediálně protežovanou menšinou, která sama sebe vnímá jako lepší lidi, přeceňuje sebe a podceňuje všechny ostatní.

Už jen to, že na nejviditelnější akci na Václavském náměstí budou exhibovat kazatel a Kazatel Tomáš Halík, Šimon Pánek z politické ziskovky Člověk v tísni, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský nebo aktivistka z České televize Nora Fridrichová, mluví samo za sebe. Moderovat akci mají další veřejnoprávní moderátorka Tvarůžková a Jindřich Šídlo, který by z fleku mohl hrát prince, který ráčkoval. Nic proti, ale u moderátora to není úplně ideální. Zejména, co se posluchačů týká. I když vlastně inkluze a nárokovost na všechno. Je fakt, že v dnešní době by i Frankensteina poslali na přehlídkové molo a tvrdili, jak má krásné proporce, tvary a obličej. No, i když vlastně v současné době.

Jinak je podle mě naprosto pobuřující, že veřejnoprávní novinářky se účastní akce po boku ideologicky definovaných lepších lidí de facto další protivládní demonstrace. Třeba se pletu, ale na základě výše zmíněných řečníků a zkušeností z minulých let si tak trochu troufám predikovat. A ČT mediálním partnerem tohohle všeho po boku Sekery group, jejíž jmenovec si mimo jiné vydržuje právě kazatele a jednotku pýchy Tomáše Halíka. Myslím, že tohle je další typické chucpe.

O den dříve se uskuteční protest Milionu chvilek pro demokracii na Letné. Mikuláš Minář do médií vyhlásil, že Babišovi stanovuje ultimátum, podle kterého musí například skončit ministryně spravedlnosti Marie Benešová a Babiš se musí vzdát Agrofertu. Jak na vás takový krok působí?

Jakože jestli neumřeli, demonstrují dodnes. Mikuláš Minář a sekta kolem něj si již z demonstrování udělali profesi. Demonstrace pro ně nejsou prostředkem, ale cílem. Je smutné, že to těmhle klaunům, řízeným bůhví kým, řada lidí pořád baští. Andreje Babiše opravdu nemusím, ale když slyším představitele Milionu chvilek, tak má mou plnou podporu. S nějakými ultimáty ať nám křepčící tajtrlíci dají svátek. Děkuji, už jsem zvracel.

Do Milionu chvilek se pořádně opřel exprezident Václav Klaus. „Zásadní úkol naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Milionem chvilek a podobnými zhoubnými jevy a udržet národní stát,“ řekl Klaus na semináři v pražském Obecním domě, na kterém představil svou novou knihu Třicet let cesty ke svobodě, ale i zpět. Souhlasíte? A je demokracie v ohrožení?

Souhlasím. Demokracie je v ohrožení. Ale ne v tom, o kterém nám tady vypráví pohádky Milion chvilek a podobní. Demokracie je v ohrožení ze stran Bruselu a politbyra, které tam sídlí, a je prostředkem pro plnění agendy, která evidentně pracuje proti svobodě a demokracii.

Klaus ve svém proslovu tepal i „druhá nebezpečí“, která podle něj ohrožují celou západní civilizaci. „Je to pseudoliberální uvažování progresivistů, agresivní rovnostářství, agresivní zelenost a multikulturální posedlost evropských elit, která má za cíl rozbití evropských států, kultury a civilizace,“ řekl Klaus. Jde o alarmismus, nebo se exprezident trefil?

S panem Klausem souhlasím. A myslím, že většina lidí, která je schopna kritického myšlení a která má špetku selského rozumu, tohle sama reflektuje a cítí. I díky genové výbavě z dob minulých, kdy naši rodiče, prarodiče a praprarodiče byli v různých dobách vystaveni nejrůznějším propagandám a museli se naučit číst mezi řádky, máme v tomto ohledu trochu náskok nad oním zbožšťovaným západem. Totalita, nesvoboda a socialismus nám v současnosti nehrozí z východu, ale ze západu.

Česká fotbalová reprezentace má novou sadu venkovních dresů, ve kterých poprvé k utkání vyběhne symbolicky 17. listopadu. Dresy vzbudily velkou diskusi kvůli tomu, že nejsou vyvedeny v národních barvách, ale v křiklavě zelené. Bafuňáři ze svazu podivnou barvu vysvětlují tak, že má připomínat lípu, jakožto symbol svobody. Co na to říci? Nedávno se podobná mela strhla kolem hokejových reprezentačních dresů, kde státní znak nahradil kreslený lev.

Anketa

Je pro vás Václav Havel hrdina?

8%
92%
hlasovalo: 44577 lidí
Dresy hokejového nároďáku z dílny bratrů Zárubových, kdy Alan Záruba je supervizoval a známější Robert je ideologicky protežoval ve veřejnoprávní ČT, opět za naše peníze, mají hozenou rukavici. Bezpohlavní reflexní vesty. Nejde o nic jiného než o další kroky v odnárodnění, o postupnou likvidaci vztahu k národu, národním symbolům a národním barvám u nejsledovanějších sportů. Nějaké přirovnání k lípě je opravdu směšné a doslova volá po nakopání do kostrče. Botou s kovovou špičkou. Omlouvám se, ale nemůžu si coby velký sportovní fanoušek pomoci.

Podobně jako kecy bratrů Zárubových o odkazu šesti cípů lví hřívy k počtu hráčů na ledě nebo oku oné slepice či orla na hokejovém dresu, které má prý tvar Štvanice. Těmhle kecům můžou věřit buď naprostí idioti s mozkem onoho známého vyhynulého ptáka, nebo slušně zaplacení idioti s mozkem o něco větším. Kam patří bafuňáři z hokejového svazu, z fotbalové asociace a bratři Zárubové, vědí jen oni sami. Ale pokud berou sportovní svazy stamiliónové peníze ze státního rozpočtu, měly by svými dresy reprezentovat Českou republiku, a ne globalisty a jejich progresivní chujoviny.

Člověk v tísni byl v Rusku zařazen na seznam nežádoucích organizací. Ministr zahraničí Tomáš Petříček na to zareagoval předvoláním ruského velvyslance v ČR „na kobereček“. Jak se dívat na krok Ruska a co říkáte Petříčkově odpovědi?

Ohledně Tomáše Petříčka se budu opakovat, ale holt Ralph Wiggum ze Simpsonů má sebevědomí převyšující intelekt a zřejmě v přestávce mezi chovem čmeláků bude vztyčovat varovný ukazovák Rusům a řešit neziskovou a nestátní organizaci, která má pro Českou republiku význam dosti kontroverzní. Malinko zvláštní u ministra zahraničí. Ale u něj asi pochopitelné.

Můžeme si o Rusku myslet, co chceme, stejně jako o Člověku v tísni. Ale vzhledem k politickým a ideologickým tendencím této neziskovky vedené Šimonem Pánkem s více než dvoumiliardovým rozpočtem, kdy většina peněz je z EU, USA a Velké Británie, se není co divit. Není se čemu divit, že Rusko nechce na svém území organizaci dotovanou ze zahraničí, která bez jakéhokoliv mandátu voličů ideologicky a politicky zasahuje do státního zřízení. Ano, část její agendy je bohulibá a možná většina lidí v této organizaci má dobré úmysly. Ale z dobrého a smysluplného úmyslu se stal mocenský nástroj předních představitelů této ziskovky.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se domnívá, že postkomunistické země po třiceti letech transformace čelí velké výzvě stran kvality výkonu justice, uvedla to v pořadu Fokus Václava Moravce na ČT. Koho tím nejspíše myslela? Patřila tato poznámka i nám? A oprávněně?

Nevím, koho tím paní Čaputová, kterou mám za nablýskanou trojskou kobylu Visegrádské čtyřky, myslí. Jinak stojí za povšimnutí, jak si vyvážený veřejnoprávní moderátor Václav Moravec dlouhodobě zve hosty do svých „diskusí“, které spíše připomínají školení mužstva – diváků.

Do Fokusu si pozve v rámci tématu pravdy Rychetského a Čaputovou, s nimiž si pak notuje se vším všudy a šíří onen správný a žádoucí názor. Demagogii Rychetského, který uvedl, že je hluboce zklamán z odporu Čechů přijmout jakoukoliv bytost utíkající před násilím, a který přirovnal naše emigranty po roce 1968 k současným bezpečnostní riziko představujícím migrantům dováženým neziskovkami z Afriky a Blízkého východu, označil za pravdomluvnost. A zavtipkoval, zda si je Rychetský vědom, že za tuto pravdomluvnost bude pokárán, s narážkou na prezidenta Zemana. To je další nehoráznost a popření alespoň zdánlivě vyváženého a objektivního moderování.

Podobně minulý víkend přizpůsobil své Názory, pardon Otázky VM generalissimu a převlékači uniforem Petru Pavlovi, který je nyní lepšími lidmi u veřejnosti testován v souvislosti s možnou prezidentskou kandidaturou, přičemž si přizval ještě paní Jourovou a pana Přibáně. Takže se navzájem svými lepšími hlavami poplácali po zádech a drželi ideologicky žádoucí vlnu. Václav Moravec čím dál více ztrácí jakýkoliv kredit. Kdyby byl chlap, tak se koukne do zrcadla, sundá pseudovyvážené brýle, sám skončí v ČT a vezme ředitelské místo v některé z pražských kaváren.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miliony, miliony, miliony. Klíčová kauza kolem Petra Fialy a mainstream mlčí. Tomio Okamura má jasno

14:52 Miliony, miliony, miliony. Klíčová kauza kolem Petra Fialy a mainstream mlčí. Tomio Okamura má jasno

Šéf ODS Petr Fiala kritizuje Andreje Babiše za dotace z veřejných peněz, přitom je sám sosá plnými d…