Divadelní hra, v níž postava ztvárňující Ježíše znásilňuje muslimku, která byla uvedena v rámci brněnského divadelního festivalu, hýbe diskusemi. Na jedné straně lidé tleskají těm, kdo se snažili představení přerušit, a považují za naprosto nepřijatelné, co herci předvedli. Další část tvrdí, že jde o umění, které někdy provokuje, a svobodu projevu. Než se dostaneme k jednotlivým reakcím, co vás nejdřív k tomu napadlo?
Zdravím čtenáře ParlamentníchListů.cz. V první řadě bych chtěl říci, že jsem inscenaci neviděl a trochu mě zarážejí protesty a vyjádření lidí, kteří inscenaci též neviděli. Ať z jednoho tábora, nebo z druhého. Takže se k tomu vyjádřím obecněji.
Divadlo vždy přinášelo do společnosti témata k diskusi, provokovalo. Třeba v době monarchie nebo totality bylo divadlo jedním z mála způsobů, jak vyjádřit protest proti něčemu. Když si za monarchie chtěl někdo udělat legraci z vrchnosti, převlékl se jako šašek a ten protest vyjadřoval formou komedie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá