Jedenácté září přišlo Americe neobyčejně vhod. Pár tisíc mrtvých byla velmi výhodná cena. Patnáct let vraždění očima Martina Kollera

12.09.2016 17:18

ROZHOVOR Události známé jako „jedenácté září“, staré právě patnáct let, uvrhly svět do mnoha dobrodružství, z nichž se nevzpamatoval dodnes. Analytik Martin Koller nabízí čtenářům ParlamentníchListů.cz zamyšlení, co se po útocích na New York vlastně odehrává a co se případně mohlo odehrát jinak.

Jedenácté září přišlo Americe neobyčejně vhod. Pár tisíc mrtvých byla velmi výhodná cena. Patnáct let vraždění očima Martina Kollera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Kdo podle vás reálně spáchal a zafinancoval útoky z 11. září 2001? Nevěřme konspiračním teoriím a podívejme se na věci racionálně.

Já to nevím a pravdu se možná nikdy nedozvíme, pokud to není ta oficiální. Existuje řada více či méně pravděpodobných teorií. Letadla plánovitě unesli islámští teroristé a provedli s nimi útok. Financováni byli z islámských zemí. To nikdo nepopírá.

Většinou se řeší, zda teroristé nebyli pod kontrolou amerických tajných služeb. V takovém případě by šlo o takzvaný útok pod falešnou vlajkou. Jeho cílem by bylo politicky konsolidovat rozvrácenou americkou společnost a spojit ji k podpoře vládní politiky na základě vnějšího ohrožení. Především vytvořit souhlas k americké vojenské intervenci po světě a posílení kontroly vlastního obyvatelstva. Uvedené cíle se evidentně podařilo splnit. Několik tisíc mrtvých nebyla vysoká cena.

Něco takového se bude obtížně prokazovat, ale vyloučit to nelze, zvláště v případě, že by šlo o akci skupin disponujících reálnou mocí v globálním rozsahu. Samozřejmě nejde o komediální spolek označovaný jako Bilderberg, který vyrábí mediální mýty pro hlupáky. Opravdu si myslíte, že pan Schwarzenberg řídí svět?

Výsledky ovšem nejsou tak oslnivé. Americké vojenské expedice skončily porážkami v Iráku i Afghánistánu. Americká ekonomika se hroutí a stát zadlužuje, přibývá nepřátel po celém světě.

Hlavní sporná diskuse se točí kolem otázky, zda mohly nárazy letounů zničit výškové budovy. Opakují se konspirační teorie, že v budovách byly nachystané nálože. Vzhledem k prolhanosti a pokryteckosti americké politické reprezentace to nelze zcela vyloučit, především vzhledem k důležitosti výše uvedených cílů.

Ovšem stále se pomíjí několik dalších možností. Především řada amerických staveb je odfláknutá z důvodu úspor a chamtivosti stavitelů. Reálná kvalita, především statická pevnost budov, nemusela odpovídat stavební dokumentaci. Nemáme informace o zatížení a opotřebení konstrukce. Materiál je definitivně zničen, takže zpětně nelze nic dokázat. Dále je tam poměrně měkké podloží, viděl jsem to osobně. Kinetická energie nárazu letounu o hmotnosti desítek tun je strašlivá a může vést k destruktivním vibracím. A v neposlední řadě nelze vyloučit ani podíl pojišťovacího podvodu, protože šlo o miliardy.

Reálnost možnosti pádu budov po nárazu letounů by mohl posoudit objektivně pouze člověk, který zná realitu stavební konstrukce takzvaných dvojčat. Nejsem schopen se jednoznačně přiklonit k žádné z teorií, i když některé jsou vysoce pravděpodobné nebo tak na první pohled vypadají, a nechci si hrát na vševěda. Ovšem nepochybuji, ze strany současné politické reprezentace USA lze očekávat každou lumpárnu.

Jakou správnou odpověď měl Západ po jedenáctém září podniknout a co pokazil?

Především musíme mluvit o odpovědi USA. Zbytek takzvaného Západu se do značné míry vezl a americké zahraniční politice pouze otrocky přisluhoval, což činí dodnes. Naštěstí tehdy ještě nevypukla občanská válka na Ukrajině, protože americká propaganda by z útoku 11. září zcela jistě obvinila zlého Putina.

Jinak byla odpověď typicky americká. Násilí a vraždění převážně civilních obyvatel Afghánistánu, Iráku a dalších zemí. Patnáct let po útoku v New Yorku stále žádný pozitivní výsledek americké války proti globálnímu terorismu. Ilustrativní už je fakt, že američtí ideologové zvolili nepřesný, možno říci politicky korektní pokrytecký název svého tažení za světovládou. Mluví o jakémsi globálním, místo o islámském terorismu. Přitom ten islámský je stále rozměrnější a nebezpečnější realitou.

Američané měli především vypátrat viníky, což evidentně nedělají, možná ani nechtějí. Dodnes vlastně nemají komu odpovídat. Je to jen americký vojenský monolog sankcí, bomb, raket, dělostřeleckých granátů a palby pěchotních zbraní. Teroristický útok 11. září se jim náramně hodil.

Jak hodnotit dohodu velmocí o příměří v Sýrii? Vydrží?

Já jsem za týden nezměnil názor. Velmoci by měly jednat se zákonnou vládou prezidenta Asada, kterou podporuje většina Syřanů bez ohledu na mediální lži evropské propagandy a jejích českých poskoků. Velmoci by měly respektovat názor a zájem většiny obyvatel Sýrie. Volby nedávno proběhly a mohli se jich zúčastnit všichni. Proč je USA, Saúdská Arábie, Turecko a EU nerespektují. Případně by mohly prosazovat volby pod kontrolou OSN. Jenomže v těch by opět zvítězil Asad, takže raději žádné volby, ale další válku. A to dělají bojovníci za svobodu a lidská práva v USA a EU.

Zájmy USA podporujících jako vždy mezinárodní islámský terorismus a Rusko/Asada reprezentující většinu občanů Sýrie jsou neslučitelné. Turecko navíc vojensky útočí na cíle na syrském území. Působí tam v rozporu s mezinárodním právem stovky amerických vojáků podporujících islámské teroristy mimo takzvaný Islámský stát. Proč USA a EU neprotestují a neuvalí sankce na Turecko vraždící Kurdy v Sýrii a okupující část severního Iráku? Nevěřím, že dohoda bude plně a dlouhodobě funkční, protože USA, Saúdská Arábie jako základna islámského terorismu a Turecko na ní nemají zájem, stejně jako je jim lhostejný syrský lid.

Jak se díváte na fakt, že řada evropských médií varuje před džihádisty v Saúdské Arábii a Kosovu?

Já jen žasnu. Proč s tím nezačali v době, kdy stejní džihádisté podporovaní ze Saúdské Arábie, narkomafiáni a obchodníci s lidskými orgány zajatců rozbíjeli Jugoslávii a vyvolali válku proti Srbsku za pomoci USA, Německa a dalších zemí NATO. Proč s tím nezačali v době, kdy hrdinové ze zemí NATO spolu s teroristy z albánské UCK a al-Káidy vyvražďovali Srby bránící svoji zemi a vyháněli je z jejich domovů?

Jak mohou být v Kosovu džihádisté, když jsou tam dvě velké americké vojenské základny a USA bojují proti terorismu? Jak mohou být v Kosovu džihádisté, když Kosovo existuje jen díky miliardám z EU, obchodu s drogami a s lidskými orgány. Stačilo by zastavit finanční pomoc tamnímu zločinnému islámskému režimu a Kosovo by se rozsypalo jako domek z karet. Místo činů komedie a mediální kecy stejně jako v případě islámské invaze do Evropy.

Jde to pěkně dohromady s americkou lží o srbských zločinech v Srebrenici, které pomáhali vyrábět prezident Clinton a jeho žena. Islamizace Evropy začala právě v Bosně a Kosovu s pomocí USA, Saúdské Arábie, Německa a dalších zemí EU. Média EU by měla varovat především před vedením EU, které džihádisty podporuje, dokonce je vítá.

Opakují se varování nad humanitární katastrofou v Řecku. Jak se k tomu stavíte a do jaké míry zkrátka jen evropské mocnosti přistoupily k řešení „nechme uprchlíky v Řecku a ono to nějak dopadne“?

Varování a další pokrytecké kecy. Kdyby EU v čele s německou kancléřkou neorganizovala islámskou invazi, nehrozila by žádná humanitární katastrofa. V případě pokračující islamizace hrozí humanitární katastrofa a genocida především Evropanům včetně Řeků. Mnozí z nich jsou však natolik zaslepení chamtivostí, že to nechtějí vidět.

Vedení EU mělo více než rok na to, aby islámskou invazi zastavilo. Dělají přesný opak a důvodem jsou kromě islamizace stále více peníze.

Pro Itálii, Portugalsko a částečně i Řecko je to fantastický miliardový byznys. Na nedávné konferenci v Bratislavě se reprezentanti jižních států EU pustili do středoevropských vlastenců a agresivně požadovali prosazování kvót a přerozdělování ilegálů, žádné zastavení invaze. Pro ně je ideální byznys miliony afrických migrantů vydávaných za uprchlíky, placený z fondů EU. Jen je třeba muslimy poslat z Řecka, Portugalska a Itálie někam dál, aby se uvolnilo místo pro další kšefty. Evropská agentura Frontex je vozí jako cestovka z Libye za pomoci evropských neziskovkářů. Už z toho vyplývá, že britský odchod z EU je rozumným řešením problému islamizace. Jsme ohroženi islámským multikulturalismem a evropskou chamtivostí. V Řecku, Itálii a Portugalsku peníze vítězí nad vlastenectvím, bezpečností i zdravým rozumem.

Jak hodnotit výroky zkušeného bezpečnostního experta, podle kterého by ruská válka se Západem mohla přijít až kolem roku 2030... A do té doby se Rusko bude snažit rozdělit Evropu a vytvořit určitou dohodu Jalta II, která vytvoří prstenec satelitu kolem Ruska?

Nic nového, podle vojenských odborníků se očekává vznik velké války v Evropě kolem roku 2030. Říkal jsem to již před několika roky v ČT, když se tam ještě nebáli říkat pravdu. Ruský analytik Pavel Felgenhauer ovšem není ruský, ale protiruský analytik, spíše publicista. Je placený z USA, aby škodil zemi, v níž žije. Jeho výtvor prezentovaný serverem Echo24 je tedy logicky výrazně protiruský. Stejně jako jeho ostatní moudra nepocházejí pravděpodobně z jeho hlavy, ale z dílny CIA či nějakého amerického mediálního propagandistického pracoviště. Takových „analytiků“ máme plnou ČT24. Ještě včera to byli umaštění bezpáteřní novináři schopní napsat za jidášský groš cokoli. Pomáhají vytvářet nepravdivý dojem, že Rusko nemá nic lepšího na práci, než zbrojit a napadat Evropu. Stačí se podívat na ruský přehled objednávek výzbroje a ruský vojenský rozpočet a srovnat je s vojenským rozpočtem USA a EU a jejich objednávkami výzbroje a každý vidí, že ruská hrozba je propagandistická lež.

Není to nic nového, protože Echo24 je hlásná trouba ODS. Ta se v předvolebním boji tváří jako vlastenecká strana a zapomíná, že se v minulosti ještě nedávné tak nechovala. Sice halasně povykuje proti islámské invazi, ale kritika EU, která islamizaci dlouhodobě realizuje, je podstatně slabší. Že vedení ODS prosazovalo podpis islamizační Lisabonské smlouvy a vykonávalo proto nevybíravý nátlak na prezidenta Klause, ani nepřipomínám.

Vedení ODS zároveň zapáleně přizvukuje válce USA proti Rusku bez ohledu na ohrožení naší země. Jestliže jim nevadí ohrožení našich občanů jadernou válkou v zájmu americké expanze a podpory zkorumpovaných ukrajinských oligarchů, nemůžeme je považovat za reprezentanty vlastenecké strany.

Evropa se nemůže tvářit, že Rusko neexistuje, jestliže ruské území po Ural je součástí Evropy a Rusové jsou z velké části nepopiratelně Evropané a historicky křesťané. Válka s Ruskem podporovaným Čínou vyvolaná USA za podpory EU by byla třetí světovou válkou a vedla by především k devastaci, následné islamizaci a afrikanizaci Evropy. A na tom pilně pracují Pavel Ferlgenhauer i Echo24, kteří štvou naše občany proti Rusku.

A teď trochu osobní otázka: Jste opravdu sionistický zednář, jak se můžeme občas dočíst?

V diskusích je opakovaně rozebírán můj rasový původ několika jedinci, kteří odvážně neuvádějí ani svoje křestní jméno. Jeden z nich se dopracoval k tvrzení, že jsem Žid po matce, případně sionistický zednář. Není mi jasné, zda autor tohoto názoru je pouhý primitivní antisemita, bruselský neonacista nebo je placen ze Saúdské Arábie, Palestiny, případně nějaké neziskovky prosazující nenávist k Židům v rámci podpory islamizace naší země i celé Evropy. Možná si jen léčí komplexy a každého, kdo se mu nelíbí, označuje za Žida. Nemohu vyloučit ani jeho vztah k některé ze současných vládních protinárodních stran či jejich klonů, kde mám řadu nepřátel pro svoje vlastenecké názory. Rovněž mi není jasné, co je cílem tohoto tvrzení. Poštvat proti mně antisemitské skupiny v naší zemi a jiné multikulturalisty?

Nicméně mohu antisemitům sdělit, že moje zesnulá matka patřila do vážených rodin Mühlbacherů a Šnajdrů žijících stovky let v jihozápadních Čechách a pocházejících původně z Německa. Byli to bez výjimky římští katolíci, prokazatelně od roku 1592.

Když jsem se poprvé v e-mailu od jednoho známého antisemity, ještě nedávno z Národní demokracie, dočetl, že jsem sionistický zednář, jen jsem se zasmál. Mám na to sice nos i břicho, ale chybí mi ta banka nacpaná penězi a odpovídající životní úroveň.

Na rozdíl od mých nepřátel nejsem rasista, takže mezi mými přáteli jsou Židé, cikáni i černoši a lidé z řady evropských zemí. Neexistuje žádná špatná rasa, ale v každé se najdou zlí lidé. Říkal to už můj otec, který viděl kus světa a něco zažil. Zato existují zlé a zvrhlé ideologie, některé se maskují jako náboženství. K nim patří především nacismus a islámský salafismus, které jsou si ve svém agresivním primitivismu a myšlení svých vůdců velmi podobné.

Přátele jsem si nikdy nevybíral podle rasy či majetku. Na závěr bych rasovým odborníkům citoval jednoho mého židovského známého. Útoky antisemitů proti mojí osobě okomentoval slovy: „Různí troubové o nás říkají, že jsme zlí, ale nikdo o nás neříká, že jsme hloupí. Mohl jste dopadnout hůř. Vítejte v inteligentní společnosti.“


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Martin Huml

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen zkouška. Ne náhoda. Profesor k prvním krokům Pavla

4:44 Jen zkouška. Ne náhoda. Profesor k prvním krokům Pavla

Petr Pavel plní vzorně zadání svých patronů, k nimž patří i eskalace války na Ukrajině. „Ve svých pr…