Jihočeská ČSSD řekla Sobotkovi ne. A my máme svědectví přímo z konference, co se tam dělo

29.01.2017 14:43 | Zprávy

ROZHOVOR „Bohuslav Sobotka beze slova konferenci opustil,“ říká předseda místní organizace Týn nad Vltavou David Slepička po krajské konferenci ČSSD v Českých Budějovicích. Jihočeská ČSSD při ní nepodpořila Sobotkovu nominaci do čela strany. Místo něj navrhla Jeronýma Tejce. David Slepička v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, co Bohuslavu Sobotkovi zazlívá. Podle něj selhal jako předseda strany i jako sociálnědemokratický premiér. „Pro mnohé z nás je skličující, že ČSSD má nyní v čele člověka, který ani netuší, co je dodržet své vlastní slovo,“ řekl nám David Slepička. Hned na úvod přiznal, že konferenční sobota byla velmi náročná a vyčerpávající.

Jihočeská ČSSD řekla Sobotkovi ne. A my máme svědectví přímo z konference, co se tam dělo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Mluvíte o náročném dni. Jak probíhala dnešní krajská konference ČSSD v Českých Budějovicích?

Demokraticky, svobodně a otevřeně – jak je u nás v kraji zvykem. Volby probíhaly tajným hlasováním.

Vystoupil jste proti Bohuslavu Sobotkovi, jak jste dopředu avizoval, že uděláte?

Na konferenci jsem vystoupil stejně jako mnozí další. Nicméně pan Sobotka, přestože po nás žádal nominaci na předsedu, po pár vystoupeních mých kolegů beze slova konferenci opustil. Samozřejmě však po svém projevu, ve kterém jsme se opět dozvěděli, že je pro něj nepřijatelné, aby se k dění ve straně vyjadřoval někdo mimo zvolené vedení. Jaké budou tresty pro členy strany, kteří využijí jednoho ze svých občanských práv – svobody projevu – však neuvedl. Pokud někdo dosud nevěděl, jak si předseda ČSSD představuje diskusi s demokraticky zvolenými zástupci členské základny, po dnešku má prostě jasno.

Co konkrétně jste řekl?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: David Hora

Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi jsou masivně okrádáni. Profesor Pirk vytáhl do boje proti tomu

14:00 Češi jsou masivně okrádáni. Profesor Pirk vytáhl do boje proti tomu

Už nevím, jak máme lidem vysvětlovat, že se jedná o podvody, varoval slavný kardiolog a senátor prof…