Kandidátka na senátorku za ČSSD: Chci podporovat veškeré aktivity ke zvýšení zaměstnanosti

06.01.2014 19:55

ROZHOVOR Také s vlastnoručně upečenými perníčky a čokoládou Milena se vytasila kandidátka na senátorku pro doplňovací volby na Zlínsku Milena Kovaříková za ČSSD. I když sama říká, že priorita je v současné době sestavení vlády, k postupu budoucího premiéra má jisté výhrady. I o tom byl rozhovor, který poskytla redakci ParlamentníchListů.cz.

Kandidátka na senátorku za ČSSD: Chci podporovat veškeré aktivity ke zvýšení zaměstnanosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Vy jste v rámci předvolební kampaně pekla perníčky. Zajímalo by mě, jestli jste je připravovala sama nebo jste si nechala pomoct?

Pravda je, že jsem nadšená perníkářka, i když na pečení moc času nemám. Prvních tisíc perníčků jsem si pro předvolební kampaň upekla sama, další dva upekly členky Klubu důchodců z Brumova-Bylnice a zbytek jsem zadala cukrářské firmě. Všechny jsou dobré, jsou potřené žloutkem, aby se pěkně leskly. Jsou zabalené do celofánových sáčků, převázané oranžovou stužkou, opatřené kulatou samolepkou velikosti pětikoruny s mým portrétem a nápisem kandidát do Senátu, volební obvod č. 80. Ve vánočním čase jsem nechtěla nějak razantně obtěžovat politikou. Celou kampaň jsem proto založila na srdečnosti a lidské stránce.

Takže s tím souvisí i Vaše heslo se srdcem na dlani, že?

Ano, srdce na dlani proto,  že jsem srdcař, kterého práce pro druhé naplňuje. Proto jsem vytvořila i perníková srdíčka, která lidem osobně předávám. Čtyři roky jsem starostovala šestitisícovému městu, potom byla krajskou radní a tisíckrát jsem už mohla svoji rétoriku změnit, ale neudělala jsem to. Bez tzv. srdce by moje práce neměla smysl.

ČSSD volby vyhrála, každopádně povolební vývoj byl doprovázený různými dohady. Nemyslíte si, že Bohuslav Sobotka ustupoval ostatním jen proto, aby sestavil vládu?

Sestavení vlády je bezesporu úkol číslo jedna. Já bych však rozhodně nenabízela ministerstvo práce a sociálních věcí koaličním partnerům, protože právě tohle ministerstvo považuji za významné pro naplňování volebního programu sociální demokracie. Je dobře, že nabídka nebyla koaličními partnery přijata. Vzhledem k poměru získaných hlasů považuji nabídku pro KDU-ČSL za nepřiměřenou, i když chápu důvody jejího předložení. Priorita je sestavit vládu a konečně stabilizovat klima ve společnosti.

Na co se chcete v Senátu zaměřit?

Chci podporovat veškeré aktivity, které budou směřovat ke zvýšení zaměstnanosti, protože to je zásadní problém nejen v našem regionu. Několik let se zabývám problematikou podpory českých potravin, regionálních výrobků a kvalitou potravin, ráda bych se touto problematikou zabývala i nadále. Samostatnou kapitolou je i ochrana přírody a krajiny, kde je taktéž mnoho záležitostí k řešení. Dále chci usilovat o jistotu spravedlivých penzí pro seniory a zajištění jejich důstojného stáří. Společnost jim hodně dluží. Závažné téma je i stávající systém sociálních dávek, který nemotivuje k práci. Témat k řešení je celá řada.

Jak vypadá vaše kampaň?

Každá kampaň má svůj příběh. V případě krátké kampaně pro doplňovací senátní volby se jedná spíše o mini-příběh. Plánování mé kampaně zásadním způsobem ovlivnil fakt, že přibližně třetina předvolebního času probíhala v období Adventu a Vánoc. Lidé mají k sobě blízko, vzpomínají na své blízké a rozjímají. Na adventních trzích jsem proto nenásilným a něžným způsobem nabízela teplý pomerančový punč, srdíčkové perníčky, reklamní kalendáříky i čokolády Milena, které se k mé kampani hodí. Protože venku byla zima a brzy tma, navštěvovala jsem domovy a kluby seniorů, denní stacionáře, firmy, setkávala se s členy různých neziskových organizací a sdružení či organizovala besedy s občany.

Zorganizovali jsme i jeden koncert dechové hudby na Valašsku. Členové mého týmu aktivně kampaň zviditelňovali i ve virtuálním prostředí. Kromě 25 velkých billboardů bylo i množství reklam v tisku, rozhovor v Českém rozhlasu i v regionální televizi. O akcích minulých i budoucích jsou lidé informováni na facebooku a na stránkách www.milenakovarikova.cz. Kdo nevládne internetem, je předem informován městským rozhlasem a letáčky předem roznesenými v místě akce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Bartoš prozradil, jaké sprosťárny a výhrůžky mu lidé píší. Green Deal není strašák, ale šance, která se už nebude opakovat

4:45 Ivan Bartoš prozradil, jaké sprosťárny a výhrůžky mu lidé píší. Green Deal není strašák, ale šance, která se už nebude opakovat

ROZHOVOR „Máme příležitost jak transformovat a inovovat ekonomiku, udělat z té naší montovny spíš mo…