Kanonáda mladé učitelky od Okamury: Merkel vyhrála a vítači muslimů v EU posílili. Řekla, že Německo patří muslimům. Je otázkou, kdy prosadí, že muslimů je i naše republika!

27.09.2017 4:44

ROZHOVOR „Angela Merkelová vyhrála a vítači muslimů v Evropské unii posílili. Macron, Juncker a Merkelová jsou schopni zničit celou Evropu,“ konstatuje mladá politička SPD Tomia Okamury Tereza Hyťhová, která nyní kandiduje za Ústecký kraj v parlamentních volbách. „Merkelová jasně řekla, že Německo patří i muslimům a teď je jen otázkou, kdy prosadí, že muslimům patří i naše republika,“ dodává ještě pedagožka ze severních Čech.

Kanonáda mladé učitelky od Okamury: Merkel vyhrála a vítači muslimů v EU posílili. Řekla, že Německo patří muslimům. Je otázkou, kdy prosadí, že muslimů je i naše republika!
Foto: archiv T. Hyťhová
Popisek: Tereza Hyťhová, předsedkyně SPD pro Ústecký kraj

O uplynulém víkendu zvítězila v německých parlamentních volbách zcela jasně Angela Merkelová se svojí stranou CDU/CSU. Co to bude pro Českou republiku a Evropskou unii znamenat? Máme se třeba připravit na větší tlak ohledně přijímání migrantů v rámci povinných uprchlických kvót? Budeme více nuceni k přijetí eura?

Ano, paní Angela Merkel vyhrála a vítači muslimů v Evropské unii posílili. Macron, Juncker a Merkel, trojka, která je schopná zničit celou Evropu. Merkel jasně řekla, že Německo patří i muslimům. Teď je jen otázkou, kdy prosadí, že muslimů je i naše republika. Doufám, že tihle lidé nám pomohou procitnout a z toho protievropského spolku budeme mít šanci demokraticky vystoupit.

Pojďme nyní na naši domácí politickou scénu. Finanční úřad (FÚ) měl způsobit zvláště svými zajišťovacími příkazy problémy už více firmám, i když soudy pak tyto příkazy v některých případech zcela odmítly. Má se jednat o desítky různých kauz. Nyní se nejvíce hovoří o opavské firmě FAU, která tak byla zlikvidována, i když rozhodnutí o sankcích finanční a celní správy označil za chybné v několika případech i Krajský soud v Ostravě. Známá je také obdobná kauza ve firmě Trávníček ve Svitavách atd. Nyní chce ministr financí Pilný iniciovat změnu legislativy, aby nejprve přezval FÚ nad těmito firmami nejprve nucenou správu. Souhlasíte s takovými legislativními úpravami? A jak by se mělo nakládat s úředníky, kteří podnikatelům svým neuváženým a často zbytečně tvrdým postupem zničí mnohdy život?

Nejsem odborník na finanční legislativu, takže po mně nechtějte analýzu konkrétních úprav. To, co mohu říct ihned jako politik, je, že každý musí nést odpovědnost za svoji práci a případně i škody, které způsobí – takže pokud úředník svévolným postupem způsobí škodu, měl by ji nahradit ze svých peněz, nebo ze své pojistky. Na druhou stranu chápu zvýšenou aktivitu finančních úřadů, dostaly nepochybně rozkaz shora tvrdě vymáhat daně. To je správné a za to jsou tito lidé také placeni, jen to musí dělat odpovědně.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11958 lidí

Před několika týdny nastal rozruch kolem policejní žádosti o vydání Andreje Babiše, kterého ho pak nakonec Sněmovna vydala. Padaly výzvy k jeho odstoupení z voleb, Babiš se cítí diskriminován, hnutí ANO zpochybňuje vyšetřujícího policistu a většina médií, zvláště těch internetových, spekuluje už o tom, že Andrej Babiš bude zřejmě odsouzen. O účelovosti trestního stíhání před volbami se dokonce vyjádřil i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), za což sklidil vlnu kritiku i ze strany státních zástupců. Na druhou stranu řada politiků i komentátorů vidí ve zmíněném „ptačím“ projektu jasný dotační podvod. Co o tom všem soudíte vy sama?

Tak za prvé, jsme proti dotacím pro soukromé firmy, protože to skutečně přináší jen korupci a pokřivuje to trh, kdy chudší platí bohatším, aby byli ještě bohatší. Je to zvěrstvo a navíc jsou dotace vydírací páka Evropské unie na naše politiky. Na druhou stranu, když ty dotace byly, měl právo dostat je kdokoli, kdo splnil formální podmínky, a Babiš neudělal nic jiného, než že prostě založil firmu tak, aby takové podmínky splňovala.

Sama žádost o vydání je celá napsaná s velkými chybami a v chvatu, hemží se to negativními přívlastky, které ovšem vyšetřovatel nijak nedokládá a navíc je chybná už sama trestní kvalifikace dotační podvod, ani trestný čin poškozování finančních zájmů EU nemohl Babiš spáchat jednoduše proto, že změny potřebné k získání dotace probíhaly v letech 2007 až 2008 a policistům i poslancům uniklo, že v té době ještě uvedené trestné činy v trestním zákoníku nebyly kvalifikovány. Jinými slovy, Babiš nemohl spáchat trestný čin, který v té době neexistoval. Samozřejmě my chceme, aby se tento případ podrobně vyšetřil.

Právě kvůli podobným případům (víme přece, že například na severu Čech bylo za dotační podvody stíháno několik politiků i státních úředníků), řada politických komentátorů stejně jako vy dotace kritizuje jako záležitost, jež narušuje zdravou podnikatelskou soutěž, poukazuje se na řadu podvodů, ale také na to, že projekty využívají i bohatí lidé, kteří pomoc při podnikání určitě nepotřebují. Co na tyto argumenty dále říci?

Jak jsem zmiňovala už v předchozí odpovědi. Dotace soukromníkům jsou zvěrstvo, jak k tomu přijde ten, kdo dotace nedostane, ale ze svých daní je platí konkurentovi? Je to zločin. Vím, že v kauze ROP Severozápad, v tomto dotačním podvodu byli svorně zapleteni politici ODS a ČSSD, bylo zde zmanipulováno nejméně 14 miliard na dotacích a nikdo z nás neví, kdo si jaký podíl rozdělil, a kam se tyto peníze skutečně poděly.

V kauze ROP Severozápad mimo jiné podal náš kolega trestní oznámení na ČSSD jako právnickou osobu, protože strana manipulacím nebránila, ačkoli měla mít ze zákona z korupce i přímý zisk. Pokud by u nás fungovala spravedlnost, tak by obě politické strany, ODS a ČSSD, měl soud zrušit a zabavit jim majetek a použít ho na úhradu škod.

V souvislosti s případem Čapí hnízdo prezident Miloš Zeman prohlásil, že sestavením vlády pověří vítěze voleb, i kdyby skončil Andrej Babiš ve vazbě. Co si o tomto prohlášení naší hlavy státu myslíte?

Neřeším to, je to jeho volba, samozřejmě nám tady opět chybí zákon o odvolatelnosti politiků. Ten by totiž měl řešit přímé odvolávání voliči, ale také i případy, že by poslanec ztratil svůj mandát v momentě, kdy se třeba „zblázní”, nebo je například odsouzený pro trestný čin a neměl by tedy ve své činnosti dál pokračovat.

Lidovci se rozešli se Starosty. Zaorálek objíždí všechny možné akce a podařilo se mu zastavit propad preferencí ČSSD, které nyní spíše stoupají. TOP 09 se spojila s Bursíkovým LESem. V průzkumech však dále vede Andrej Babiš, kterému kontroverzní kauza neuškodila. Jak pohlížíte na tyto jevy v české volební kampani? Má někdo vůbec šanci předehnat šéfa hnutí ANO?

Netuším já ani mí kolegové, co mají strany přichystané na poslední dny před volbami. Polovina voličů ještě není rozhodnutá, takže stát se může cokoli, já mohu jen apelovat na zdravý rozum, nevolte prosím ty, co nás tady 27 let podvádí a okrádají.

Bývalý prezident Václav Klaus tvrdí, že Sobotkova vláda zavlekla naši zemi „do takové hrůzy“, že už si nic horšího nedokáže představit. Je to pravda, když ekonomika zatím vypovídá o něčem zcela jiném?

Byrokratizace a šikana ze strany státu roste neuvěřitelně, je okleštěna svoboda shromažďování, svoboda projevu, v hospodě si už chlapi nezapálí, našeho předsedu Tomia Okamuru už zase chtějí stíhat, protože veřejně odmítá islám v ČR. Kde to vlastně žijeme?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Štěpán

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žádná práva nemáte. Nikoho nezajímáte. Křeček k Prague Pride

10:21 Žádná práva nemáte. Nikoho nezajímáte. Křeček k Prague Pride

Žádná „moderní pravda“ by neměla potlačit vliv rodičů na to, jak dětem předkládat genderová témata. …