Kde nic není, ani SPOLU nebere. Naprostý nedostatek soudnosti, ukazuje Vyoral. Bláboly, kterým jinak říkají „hoax“

12.08.2022 15:33 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Komunisti budou vedle nich za chvíli jen slabým odvarem,“ komentuje Tomáš Vyoral návrhy ministra Stanjury na ustanovení tzv. válečné daně a usuzuje, že tyto peníze budou opět směřovat k Volodymyru Zelenskému. Zhodnotil také nápad, že když by se měli danit ti, kteří díky „vnějším okolnostem“ nečekaně zbohatli, mohlo by se sáhnout například na ty, kdo vydělali na prodeji pomůcek při covidu. „Do svých řad a do svých koryt si pašíci nesáhnou,“ míní. Pár slov ztratil o nápadu, že si Andrej Babiš bude narušitele na setkáních zařizovat sám.

Kde nic není, ani SPOLU nebere. Naprostý nedostatek soudnosti, ukazuje Vyoral. Bláboly, kterým jinak říkají „hoax“
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Odhalení okolo Michala Redla pokračují. Teď vyšlo najevo, že se dotyčný znal s nově jmenovaným šéfem civilní rozvědky ÚZSI Petrem Mlejnkem. Ministr vnitra Vít Rakušan si za svou volbou stojí. Přitom už se proti němu ozval i Milion chvilek pro demokracii, který tuto vládu pomáhal dostat k moci, a vyčítá mu: „Takhle se důvěra občanů nazpět nezískává…“ Nemá STAN těch kauz už trochu moc na to, aby držel post ministra vnitra?

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36954 lidí

Post ministra vnitra, který je klíčový nejen z hlediska možného Rakušanova zasahování do vývoje šetření kauz, měl být STAN odebrán okamžitě po zjištění propojení politiků STAN na pochybné byznysové struktury a kšeftování s nimi. Nebuďme naivní, každá strana má své kanály, jimiž je napojena na byznysovou sféru, ovšem u STAN to teď pomalu vypadá, jako by byla onou byznysovou stranou zcela pohlcena. Jinak Milion chvilek jsem nezaznamenal od začátku likvidace svobod a demokracie skrze koronavirovou sanitární totalitu ani nyní skrze totalitu proukrajinskou. Ne že bych těm mladým hnědokošilákům věřil předtím nos mezi očima, ale teď je nehodlám už vůbec brát na zřetel.

Ministr Stanjura zvažuje válečnou daň. Jednak tedy už její definice je dost pofidérní, Stanjura řekl: „Že bychom ji zavedli v okamžiku, kdy mají firmy mimořádné zisky, a to nikoliv kvůli lepším službám, produktům či více zákazníkům, ale z důvodu vnějších okolností.“ Za prvé, je vůbec možné mluvit o válečné dani, když Česko není ve válce? Za druhé, ztrátu způsobenou vnějšími okolnostmi stát samozřejmě nekompenzuje, je to vůbec fér danit s tímto principem? Stanjurovo prohlášení totiž zní dost jako „hele, maj prachy, zdaníme je“.

Vyhlášení válečné daně, aniž bychom byli ve válce? Teda kromě války již druhé vlády v řadě proti vlastním občanům, jimž by v normálním světě měla sloužit. Stanjurovy výplody jsou dalším důkazem, že současná ODS, potažmo vláda nejsou subjekty pravicovými ani středovými – mimochodem, středovost je vůbec největším chucpe a populismem. Ale levicovými takovým způsobem, že komunisté budou vedle nich za chvíli jen slabým odvarem.

Naše současné vládní figurky zřejmě potřebují či byly pověřeny přerozdělit další peníze z kapes českých občanů do kapes ukrajinské Grety – co do prostoru v médiích a spílání ostatním za jejich potlesku vestoje – Zelenského a ukrajinských uprchlíků brázdících naše končiny nezřídka v esuvéčkách luxusních značek typu BMW, o nichž si většina z nás může nechat jenom zdát.

Lékař Lukáš Pollert k tomuto tématu podotkl, že pokud chce vláda danit „mimořádné zisky“, mohla by začít u byznysu s rouškami, testováním a očkováním, kde se točily obrovské peníze z důvodů, které byly nepochybně „vnějšími okolnostmi“. Souhlasíte?

Lukáš Pollert má naprostou pravdu. Byznys s rouškami, dezinfekcemi, testováním, očkováním a platbami, respektive úplatky pojišťoven za covidové pacienty byl a je, myslím nejen podle mě, největším tunelem v historii naší novodobé republiky. A zřejmě nejen. Ale do svých řad a do svých koryt si pašíci nesáhnou. Tedy sáhnou, ale až nakonec, když půjde do tuhého. To by jinak všem těm kšeftařům, bezpáteřním pazgřivcům a koronazvrhlíkům typu Prymulů, Maďarů a dalších moc nezbylo. Jinak by naše moudrá vláda, slunce naše nejjasnější, mohla také rozdělovat mezi všechny mé mimořádné a nečekané ztráty. Samozřejmě i ty psychické.

V souvislosti s incidentem v Borovanech začali někteří politici a poradci SPOLU naznačovat, že i kdyby nikdo z jejich tábora na setkání ANO vyrušovat nepřišel, tak by si Andrej Babiš zaplatil provokatéry, aby byl za mučedníka? Co říkáte na takové dosti smělé osočení?

Možné je vždycky úplně všechno a řízené provokace nejsou ničím novým. Tyto spekulace hraničící v tomto konkrétním případě s bláznovstvím ukazují pouze krajní bezmoc, nedostatek soudnosti, témat, argumentů u soudruhů ze SPOLU, kterým intelektuálně nepomohlo ani to, že jsou spolu dohromady.

Mimochodem, jinak titíž soudruzi, kteří tady vytvářejí spekulace a hoaxy o možných konspiracích, jedou hrdinný a pravověrný boj proti údajným spikleneckým teoriím a fake news, které však nezřídka realitu vysvětlují a odrážejí logičtěji než teorie a výklady oficiální.

Ropovodem Družba už do ČR ropa neproudí. Ukrajina zastavila tok, protože kvůli sankcím nemohlo Rusko uhradit tranzitní poplatky. Ty za Rusko zaplatily Maďarsko a Slovensko, ale Česko ne, tudíž k nám ropa nepoteče. Co říkáte na tento vývoj situace? (ropa by přes Družbu do Česka měla opět téct, jedna evropská banka platbu zpracovala – pozn. red.)

Že buď máme jiný dostatečný zdroj, nebo jsou osoby či společnosti za rafinérie a dovoz ropy zodpovědné opět papežštější než papež a nepokrytě ukazují, jak sankce uvalené na Rusko postihují nejvíce ty, kteří sankce s halasným potleskem a nadšením přijali. Respektive jejich země a tamní občany, již za nic nemohou.

V USA se v mezičase FBI odhodlala prohledat Trumpovo sídlo v Mar-a-Lago. Objevují se hlasy, že tak udělala na objednávku a že bude postupovat podle hesla: „Co najdeme, to použijeme.“ Záminkou je, že si prý Trump odnesl z Bílého domu utajené dokumenty. A soudce, který tuto razii schválil, dříve obhajoval klienty Jeffreyho Epsteina. Jak situaci odhadujete?

Co se vývoje týká, nemám ponětí. Nicméně načasování akce by mohlo vypovídat něco o tom, že Donald Trump chystá něco, co není těm nahoře, a zejména těm v zákulisí, příliš po chuti. A Trumpovi je třeba dát jednak výstrahu, veřejnosti skrze média vnuknout, že Trump je zloun, když v jeho sídle zakročuje FBI, no a při troše štěstí na něj třeba něco i vyšťourat.

A na druhé straně světa zatím Čína pořádá vojenské manévry okolo Tchaj-wanu. Společnost Apple už tamní firmy požádala, aby své zboží označovaly jako „Made in China“ a německý institut ifo spočítal, že kdyby mělo dojít k rozchodu s Čínou, stálo by to Německo jako šest brexitů dohromady. Není to náznak toho, že firmy a ti ekonomicky gramotní už vědí, odkud vítr fouká?

Je to zřejmě náznak toho, že i někteří nahoře tuší, že rozkmotření se se zemí, z níž dovážíme podstatnou část veškerého spotřebního zboží, elektroniky, oblečení a tak dále a tak dále, by pro nás, EU a asi i většinu Evropy bylo prakticky smrtící. A krok společnosti Apple možná napovídá tomu, že USA už se s Čínou nějakým způsobem domluvily.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Karel Šebesta

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Elektřina: Chudí doplácejí na bohaté. My na Němce. Expert tahá nová fakta

4:44 Elektřina: Chudí doplácejí na bohaté. My na Němce. Expert tahá nová fakta

,,Pojmout německou cenu elektřiny na burze v Lipsku jako směrodatnou i pro Česko a pro další chudší …