Kdo doopravdy odpálil Nord Stream? Tomáš Vyoral tuší, co je za novou verzí z USA

10.03.2023 20:37 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Fanatismus. Tak označil komentátor Tomáš Vyoral jednání odpůrců Miloše Zemana, kteří s koncem jeho mandátu pořádali bouřlivé oslavy a končícího prezidenta dehonestovali. S Petrem Pavlem podle jeho názoru nezvítězila pravda, jak nový prezident hlásá. Vyjádřil se také k pikantním informacím, které vynesla ven z ČT bývalá přední moderátorka Daniela Drtinová, nebo k nové verzi toho, kdo mohl stát za výbuchem plynovodu Nord Stream.

Kdo doopravdy odpálil Nord Stream? Tomáš Vyoral tuší, co je za novou verzí z USA
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Miloš Zeman definitivně skončil a jeho konec mandátu provázely bouřlivé oslavy, dokonce i rituální upalování a shazování „Zemany“ do řeky. Asi přeskočíme otázku, zda je to důstojné. Ale myslíte, že po pěti letech Petra Pavla dojde k něčemu podobnému z druhé strany?

Já bych jen vyjádřil myšlenku, že fanatismus jakéhokoliv směru je špatný. A to, co pravidelně vídáme a slýcháme od některých dobroserů, kteří mluví o spojování a spojují jen sami sebe ve své nenávisti, fanatismus je. Nemyslím si, že by po pěti letech mělo dojít k něčemu obdobnému z druhé strany. Je nicméně třeba možné – i když ne úplně pravděpodobné, že se Petr Pavel svým dosavadním zbožňovatelům vymkne z ideologické pravověrnosti – ostatně na obrátky o 180 stupňů je Pavel expert – a oni titíž mu ztropí to, co tropili při odchodu Miloše Zemana.

Petr Pavel tvrdí, že může přispět k návratu „hodnotové politiky“. A že díky jeho voličům „pravda zvítězila“. Jak se na to díváte? Jaká pravda s Pavlem zvítězila?

To bychom se měli spíše zeptat soudruha Pavla. Zda má na mysli vítězství své pravdy: předpřevratová socialisticky totalitní prosovětská, nebo ta nynější: popřevratová liberálně-demokraticko totalitní proamerická. Troufám si směle tvrdit a dám za to ruku do ohně, že s ambiciózním převlékačem uniforem, který je s každým režimem zadobře – a to na věčné časy – pravda zvítězit nemohla, ani kdyby se snažila jak Meresjev. Pravda se hlavně neleskne a netřpytí, jak si bohužel mnozí často stále myslí.

Moderátorka a spoluzakladatelka projektu DVTV Daniela Drtinová uvedla, že v ČT se dala udělat kariéra „přes sexualitu“ a že je logické, že to leze na povrch právě teď. Souvisí to podle vás s tím, proč se s Markem Wollnerem televize dohodla, že ukončí spolupráci, zatímco Nora Fridrichová byla od bossingu očištěna?

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26126 lidí
Nemám tucha. Nicméně je evidentní, že je něco setsakramentsky prohnilého už nejen ve státě dánském, ale také na Kavkách ve washingtonsko-bruselsko-berlínské neobjektivní, nevyvážené a závislé ČT. A Wollnerův bossing či Fridrichové nebossing, s veškerou vážností k jejich činům a nečinům, je myslím jeden z těch menších a okrajovějších problémů.

Co si myslíte o teorii, že za výbuchem Nord Streamu je údajně nějaká „proukrajinská skupina“, která ovšem nemá nic společného ani se Zelenským, ani s jeho poradci? Je to možné, nebo je to jenom klasické mlžení?

Pro člověka s otevřenou hlavou musí být možné vždy všechno, jakkoliv se to zdá nemožné. Takže možný je i výše v médiích popsaný příběh. Ovšem z mého pohledu je to podobná odrhovačka vycucaná z pera zpravodajských služeb jako v případě již provařených estrád a grotesek pro pamětníky známých jako kauzy novičok, ricin a Pat a Mat ve Vrběticích. Zřejmě začínalo smrdět, že by se pravda o sabotáži Nord Streamu a jeho skutečných jestřábích strůjcích mohla provalit, tak nám zpravodajci s mediálními pologramoty raději předhodili trochu jiný příběh.

Jaký máte názor na pomalé pochody po magistrále, které pořádá hnutí Extinction Rebellion, aby dosáhlo cíle omezení rychlosti v Praze na 30 km/h. Měly by bezpečnostní složky konat? Nebo ještě lépe, měly by aktivisty donutit vyvinout rychlost 30 km/h?

Pokud aktivisté opakovaně narušují provoz na magistrále a svévolně narušují „svobodu pohybu“ ostatních, měli by pěkně podemokraticku být hnáni k zodpovědnosti. V první řadě pokutami. V řadě druhé by pak klidně, jak předesíláte, měli být přiměřenými prostředky „motivováni“ k vyvinutí rychlosti 30 km/h.

Zúčastníte se sobotní demonstrace Česko proti bídě? Jaký máte názor na tyto obnovené protesty?

V sobotu jsem mimo republiku, takže se nezúčastním. Navíc jakkoliv si myslím, že některé demonstrace jistý smysl mají – přinejmenším ve vyslání signálu, jak říká signální klasik Petro Fialenko – tak zpravidla nejsem demonstrativní typ. Mé bojové a signální pole je trochu někde jinde.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Nynější vláda,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBohus 1 , 10.03.2023 22:41:50
je standartní. Jako vždy když se dostane k moci ve sněmovně a strkovce ODS, S příležitostným haraburdím. jako vždy s nepostradatelnou KDU. Ženám nic nevyčítám vždyť když mají možnost to své prodat. K nově zvolenému prezidentovi? Snad až po nějakém čase, se bude možné, vyjadřovat. I když je to jasný favorit pětikolky. Provedená sabotáž na plynovodu Nord Streamu? Není o čem bádat. USácky prezident to řekl jasně! Že USA zabrání jeho zprovoznění a kdo byl vykonavatelem jeho destrukce není podstatné. Zastírání a Goebbelsovské lži. již 70 roků jsou v politice v USA normou. Vietnam - Formóza - Irák a sním spojená "sebevražda" anglického chemika a i ta Newyorská dvojčata, jeví pochybnosti. Jsou jen některé lži. Proč se HIV - AIC nejdříve objevil v Newyorku a poté v Anglii a také zmínka, že africké opice mají AIC . Nyní civid spolu s Čínou na výzkum věnovali USA Čínské laboratoři cca 60 milionů. Současná cenová spirála do značně zneužívaná, těmi šikovnějšími je jen jedna část v konání vlády v odírání vlastních občanů ve prospěch USáků. Kdo není slepý tak vidí, že se Ukrajina stala obětí Usácké rozpínavosti a touhy opanovat Rusko. Které svou tradiční leností i debilitou jde k sebezničení naproti.

| 9 | 1

Další články z rubriky

Okamura: Odporné. Romští aktivisté žijí z našich peněz. Zneužívání dávek jim vyhovuje

4:44 Okamura: Odporné. Romští aktivisté žijí z našich peněz. Zneužívání dávek jim vyhovuje

,,Je to skutečně odporné ze strany romských aktivistů, často placených z veřejných peněz přes jejich…