Konvička po masakru v Barceloně udeřil: Mají si Španělé zvyknout, nebo se semknout? Dokud bude v Evropě muslimská menšina...

19.08.2017 15:40 | Zprávy

ROZHOVOR „Útoků přibývá, situace se zhoršuje a pokud tomu neučiníme opravdu ráznou přítrž, tak v pozici těch porážených ovcí budeme my, ani se nenadějeme,“ varuje protiislámský aktivista Martin Konvička. Útok v Barceloně byl podle jeho slov pouhou otázkou času, protože islám se nikdy nesmíří s poklidným soužitím s nevěřícími nemuslimy. Zároveň prohlásil, že náš evropský etnomasochismus je léčitelný jen smrtí pacienta.

Konvička po masakru v Barceloně udeřil: Mají si Španělé zvyknout, nebo se semknout? Dokud bude v Evropě muslimská menšina...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvislosti s výročím vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968

Evropa má za sebou další útok automobilem, tentokrát v Barceloně. Je pro vás překvapením?

Vůbec mě nepřekvapil. Jediné, co by mne teď zajímalo, je, zda si Španělé budou muset zvyknout, nebo se semknou. Dokud budeme mít v Evropě muslimskou menšinu, budou útoky na nemuslimy, a čím větší počet muslimů bude, tím více bude útoků na nemuslimy. Je to jako se Stalinovým bojem. I když zbude posledních málo muslimů, budou soutěžit v tom, kdo je podřeže.

Na začátku tohoto roku levicová starostka Barcelony Ada Colau volala po přijetí většího počtu uprchlíků. V Barceloně na té samé ulici procházel pochod a skandoval „přijměte je všechny“. Berete to jako ironii osudu, nebo byla pouhá otázka času, kdy se něco takového stane?

Byla to jen otázka času. Jak jsem říkal, islám se nikdy nesmíří s poklidným soužitím s nevěřícími nemuslimy a ti radikálnější, a abych tak řekl zfetovaní Alláhem, budou útočit. Pravděpodobně se nezmění ani rétorika katalánských vítačů a levičáků, protože tento evropský etnomasochismus je léčitelný jen smrtí pacienta.

V Katalánsku prý dochází k radikalizaci nejrychleji a tamní menšina patří k nejradikálnějším ve Španělsku. Jak v této souvislosti vnímáte skutečnost, že po různých evropských útocích nedošlo v Barceloně k žádným opatřením, jako například zábrany na pěší zóně a podobně?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …