Kristian Kodet s ženou pro PL: Společnost v USA je rozdělená. Stejně jako tady. Za podporu Trumpa vám rozmlátí okno

09.09.2019 21:50 | Zprávy
autor: David Hora

ROZHOVOR „Husáka na kříži jsem nemaloval. Přesto jsem dostal pět let zákaz vystavovat,“ vzpomíná na předrevoluční dobu známý malíř Kristian Kodet, jehož obraz se dostal až do Bílého domu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz povyprávěl, jaké bylo jeho první „porevoluční“ setkání s bratrem Jiřím Kodetem, řekl, co si myslí o některých politicích, a nevynechal ani Václava Havla. On i jeho žena Jana pak prozradili nějaké zajímavosti z Ameriky, promluvili o Donaldu Trumpovi a vysvětlili, proč oni mají amerického prezidenta rádi.

Kristian Kodet s ženou pro PL: Společnost v USA je rozdělená. Stejně jako tady. Za podporu Trumpa vám rozmlátí okno
Foto: David Hora
Popisek: Kristian Kodet a Jana Kodetová

Vy žijete část roku v Čechách a část v Americe. Co se vám na životě za velkou louží líbí?

Kristian: Že jsou tam dobří lidé. Jsou vstřícní, milí… jinak samozřejmě oceňuji, že je tam teplo, moře je nádherné. Na zahradě nám rostou pomeranče, citrony… takže teď se těším tam, a když jsem tam, tak se zase těším nazpátek. (smích)

Vy jste se po revoluci vrátili zpátky do tehdejšího Československa, zatímco řada vašich kolegů z umělecké branže zůstala za velkou louží a sem jezdila jen na návštěvu. Co vás táhlo zpátky?

Kristian: Rodinné kořeny. Dědeček byl sochař, otec také. Chci zase tu tradici oživit a udělat, podobně jako to bylo před lety v Táboře, tři generace Kodetů. Takže k tomuto účelu teď hledám dům.

Vzpomínám si, že jste mi před lety vyprávěl humornou historku, jak proběhlo setkání s vaším bratrem Jiřím Kodetem, když jste se tehdy po revoluci z Ameriky vrátili…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …