Lídr ANO Stuchlík se rozpovídal pro PL: Docent Svoboda? Hudeček? Krnáčová?

04.10.2018 11:35 | Zprávy

ROZHOVOR Kandidát na pražského primátora za hnutí ANO Petr Stuchlík má za sebou intenzivní kampaň, setkával se s lidmi na Sousedských večeřích, představil kontroverzní vizi Libeňského mostu, plán urychlení stavby městského okruhu nebo Akční plán pro pražská sídliště. „Prahu musí řídit manažer, který zvládne uřídit ty velké investice. Já jediný tu zkušenost mohu nabídnout,“ říká sebevědomě.

Lídr ANO Stuchlík se rozpovídal pro PL: Docent Svoboda? Hudeček? Krnáčová?
Foto: JK
Popisek: Lídr pražské kandidátky hnutí ANO Petr Stuchlík
Jaká je vaše hlavní priorita pro Prahu, kam chcete město posunout?

 
Chci prostě Prahu bohatší. A to není jen nějaký slogan z plakátů. Chci, aby byla bohatší ve všech směrech. Kulturně, kvalitou života, ale samozřejmě i ekonomicky. Chci Pražáky zbavit toho pocitu odcizení, že jim toto město už nepatří a že tady nejsou doma. Pocit, který podle mě v mnohých z nás několik let celkem sílí. Praha může v příštích letech investovat rekordních 28 miliard korun a začít se rychle rozvíjet. Každá investovaná koruna daní prostě musí být vidět v ulicích. Hlavně musíme začít stavět dopravní infrastrukturu, dobudovat městský okruh, záchytná parkoviště a taky metro D. Musíme obnovit zanedbaný veřejný prostor. Dokončit opravu spodní části Václavského náměstí a opravit i jeho horní část. Zrekonstruovat Vinohradskou třídu, dotáhnout obnovu Stromovky, otevřít Šlechtovu restauraci, opravit oboru Hvězda, park na Karlově náměstí a konečně dotáhnout rekonstrukci Malostranského náměstí. Nechci se ale soustředit jen na ta exponovaná místa, téměř každý druhý Pražan žije na sídlištích, proto jsme přišli i s akčním plánem právě pro ně.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…