Masivní vpád cizího živlu. Pokud policie nezastaví nápor tisíců nelegálních běženců, dojde ke krveprolití a možná k občanské válce, varuje synovec Ferdinanda Peroutky

14.02.2016 14:13 | Zprávy

ROZHOVOR Český katolický publicista Ferdinand Peroutka jr., synovec slavného novináře Ferdinanda Peroutky st., varuje před imigrací. Podle něj se ukázalo, že západoevropské bezpečnostní síly nejsou připravené na masivní vpád cizího živlu s diametrálně odlišnými sociálními a kulturními představami. Potvrdilo se, že mravní a hodnotové předpoklady velké části imigrantů jsou s naší civilizací nekompatibilní.

Masivní vpád cizího živlu. Pokud policie nezastaví nápor tisíců nelegálních běženců, dojde ke krveprolití a možná k občanské válce, varuje synovec Ferdinanda Peroutky
Foto: Archiv FP
Popisek: Ferdinand Peroutka jr

Objevují se názory, že přijímání imigrantů pomůže ekonomice, protože imigranti zaplní volná pracovní místa a současně prý pomohou udržet důchodový systém. Nejsou ale naopak větším nákladem pro sociální systémy než přínosem pro ekonomiku? Plus započtěme náklady na bezpečnost a následky kriminality...

Pomoc ekonomice a záchrana důchodového systému by byly reálné jen v tom případě, že by imigranti skutečně pracovali. To znamená, že by měli potřebnou kvalifikaci, znalost jazyka a byli schopni se začlenit do většinové evropské společnosti. Uvidíme, zda tyto předpoklady získají. Zatím se jako spása Evropy neprojevují, spíše naopak.

Co říkáte silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech?

Ukázalo se, že západoevropské bezpečnostní síly nejsou připravené na masivní vpád cizího živlu s diametrálně odlišnými sociálními a kulturními představami. Potvrdilo se, že mravní a hodnotové předpoklady velké části imigrantů jsou s naší civilizací nekompatibilní.

Co říkáte reakcím německých politiků?

Hlavně nerozumím tomu, proč tyto excesy utajovali. Vysvětlitelné je to snad jenom tím, že se lekli, koho si do země dobrovolně vpustili a nechtěli si to zjištění připustit.

Co se týče sexuálních útoků uprchlíků v Německu, publicista Jan Petránek řekl, že útoky na ženy jsou hluboko v mentalitě migrantů a uprchlíci mají hodnoty neslučitelné s našimi. Co o tom soudíte?

Myslím, že v tom má pan Petránek úplnou pravdu.

Objevily se zprávy, že německá policie nemá vyšetřovat „drobnou“ kriminalitu přistěhovalců...

Tlak na bagatelizování menších prohřešků je vysvětlitelný obavou politiků z radikalizace občanů. Ale zřejmě německá policie ani nemá dost lidí, aby tu obrovskou masu imigrantů zvládla.

Šéfka Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petry prohlásila, že by pohraniční stráž měla být připravena střílet uprchlíky, pokud to bude nutné. „Potřebujeme efektivní kontrolu (hranic), abychom zabránili neregistrovaným žadatelům o azyl vstup do země z Rakouska. Žádný policista nechce střílet na uprchlíky a já si to také nepřeji. Ale střelba by měla být umožněna jako poslední možnost,“ prohlásila pro německá média šéfka AfD. Souhlasíte s ní?

Nepřekvapilo mě, že přívrženci islamizace tento výrok paní Petryové kritizují. Zkusme si ale představit konkrétní krizovou situaci na jednom úseku hranice. Nápor tisíců nelegálních běženců, který policie nenásilnými prostředky nezastaví. Povzbuzeni snadným úspěchem se běženci začnou chovat stejně agresivně uvnitř státu. Zákonitě dojde ke krveprolití, možná k občanské válce. Tomu však může rozhodný postup ostrahy hranic, včetně například varovné střelby, zabránit. Nebo není policie povinna chránit občany své země?

Premiér Sobotka řekl, že hrozbu nepředstavují uprchlíci, těm je prý třeba pomoci, ale teroristé. Prezident Zeman řekl, že ale terorismus s uprchlickou vlnou souvisí. Kdo má pravdu?

Musíme brát v úvahu, že muslimští běženci nejsou totéž, co byli třeba uprchlíci před komunistickou totalitou. Z jistých důvodů nemohu pana prezidenta Zemana pokládat za nějaký duševní vulkán – viz osočení mého strýce novináře z fascinace nacismem – nicméně jeho zkratka, že „ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim“, má v dnešní době svůj raison d´etre.

Sobotka také řekl: „Jsem přesvědčen, že levicové lídry za deset dvacet let najdeme spíše mezi dobrovolníky, kteří v létě odjeli na Balkán a pomáhali uprchlíkům. Tihle lidé budou v budoucnu představovat levici. Nehledal bych je na náměstích, kde se šíří xenofobie, nenávist a rasismus.“ Co o tom soudíte? 

Pan premiér Sobotka dosti naivně předpokládá, že všechno dobře dopadne a že bohdá jeho stranu budou volit muslimští imigranti. Spíše bych ale sázel, že dočká-li se pan Sobotka záchrany evropské civilizace, bude to zásluha oněch statečných, jimž dnes nadává do xenofobů a rasistů.

Slovenský premiér Fico řekl, že nechce, aby na Slovensku vznikla nějaká ucelená muslimská komunita. Řekl, že existuje problém s integrací imigrantů, a také řekl, když to řeknu lidově, že si nevezme na triko, aby byly ženy na Slovensku sexuálně napadány. Co si o tom myslíte?

Že by nám pan Fico nevadil ani v Kramářově vile.

Robert Fico také pro Právo řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti. „Trvám na svém postoji, že absolutní většina těchto lidí jsou ekonomičtí migranti (hovořil o migrantech jdoucích do Evropy z Turecka, pozn. redakce). Kdo má věřit člověku, který se necítil bezpečně v Srbsku, v Maďarsku, ani v Rakousku, a tak šel až do Německa? Evidentně mu šlo o ekonomické zájmy,“ řekl Fico…

Není až tak důležité, zda muslimové do Evropy emigrují z ekonomických nebo jiných důvodů. Také je těžké to bezpečně rozlišit, když prakticky neexistuje spolehlivá rozlišovací instituce. Počítají-li však vedoucí politici Evropské unie s příchodem více než 50 milionů muslimů do roku 2060, aby – jak tvrdí – vyrovnali demografický propad evropské populace, pak je to přece jasná zpráva o vykořeněnosti těchto „elit“, jimž na udržení evropské civilizace nezáleží, protože sledují jen své vlastní ekonomické a mocenské zájmy.

První vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš Právu řekl, že příliv uprchlíků do EU se musí zastavit úplně. Nemáme dle něj povinnost a v tuto chvíli nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Musíme prý v první řadě zaručit bezpečnost našich občanů. Ptá se, proč by z bohatství evropských zemí tvořených po generace měli žít lidé bez vztahu k hostitelské zemi a kultuře – lidé, kteří představují bezpečnostní riziko a jejichž touhou není asimilace, ale rozvrat evropské kultury. Dle Babiše není možné, aby Evropané měli menší práva než přistěhovalci, a je vyloučeno, aby se přizpůsobovali uprchlíkům. Jaký je váš názor?

Ne, že bych panu Babišovi zapomínal způsob, jakým spojil politickou kariéru se svým mediálním impériem, ale je třeba mu přiznat, že občas řekne i něco, co má obecnou platnost. Platí to právě pro ta jeho slova, která uvádíte. Zároveň se však musíme ptát, zda to říká z duše, nebo chce jen sbírat body pro své politické cíle.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pouštějte ho na Silvestra.“ Vyoral se podíval na Schmarczův „výkon“. A měl jasno

15:15 „Pouštějte ho na Silvestra.“ Vyoral se podíval na Schmarczův „výkon“. A měl jasno

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Myslím, že Schmarcz by se hodil spíše do některého ze zábavných p…