Masivní vpád cizího živlu. Pokud policie nezastaví nápor tisíců nelegálních běženců, dojde ke krveprolití a možná k občanské válce, varuje synovec Ferdinanda Peroutky

14. 2. 2016 14:13

ROZHOVOR Český katolický publicista Ferdinand Peroutka jr., synovec slavného novináře Ferdinanda Peroutky st., varuje před imigrací. Podle něj se ukázalo, že západoevropské bezpečnostní síly nejsou připravené na masivní vpád cizího živlu s diametrálně odlišnými sociálními a kulturními představami. Potvrdilo se, že mravní a hodnotové předpoklady velké části imigrantů jsou s naší civilizací nekompatibilní.

Masivní vpád cizího živlu. Pokud policie nezastaví nápor tisíců nelegálních běženců, dojde ke krveprolití a možná k občanské válce, varuje synovec Ferdinanda Peroutky
Foto: Archiv FP
Popisek: Ferdinand Peroutka jr

Objevují se názory, že přijímání imigrantů pomůže ekonomice, protože imigranti zaplní volná pracovní místa a současně prý pomohou udržet důchodový systém. Nejsou ale naopak větším nákladem pro sociální systémy než přínosem pro ekonomiku? Plus započtěme náklady na bezpečnost a následky kriminality...

Pomoc ekonomice a záchrana důchodového systému by byly reálné jen v tom případě, že by imigranti skutečně pracovali. To znamená, že by měli potřebnou kvalifikaci, znalost jazyka a byli schopni se začlenit do většinové evropské společnosti. Uvidíme, zda tyto předpoklady získají. Zatím se jako spása Evropy neprojevují, spíše naopak.

Co říkáte silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech?

Ukázalo se, že západoevropské bezpečnostní síly nejsou připravené na masivní vpád cizího živlu s diametrálně odlišnými sociálními a kulturními představami. Potvrdilo se, že mravní a hodnotové předpoklady velké části imigrantů jsou s naší civilizací nekompatibilní.

Co říkáte reakcím německých politiků?

Hlavně nerozumím tomu, proč tyto excesy utajovali. Vysvětlitelné je to snad jenom tím, že se lekli, koho si do země dobrovolně vpustili a nechtěli si to zjištění připustit.

Co se týče sexuálních útoků uprchlíků v Německu, publicista Jan Petránek řekl, že útoky na ženy jsou hluboko v mentalitě migrantů a uprchlíci mají hodnoty neslučitelné s našimi. Co o tom soudíte?

Myslím, že v tom má pan Petránek úplnou pravdu.

Objevily se zprávy, že německá policie nemá vyšetřovat „drobnou“ kriminalitu přistěhovalců...

Tlak na bagatelizování menších prohřešků je vysvětlitelný obavou politiků z radikalizace občanů. Ale zřejmě německá policie ani nemá dost lidí, aby tu obrovskou masu imigrantů zvládla.

Šéfka Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petry prohlásila, že by pohraniční stráž měla být připravena střílet uprchlíky, pokud to bude nutné. „Potřebujeme efektivní kontrolu (hranic), abychom zabránili neregistrovaným žadatelům o azyl vstup do země z Rakouska. Žádný policista nechce střílet na uprchlíky a já si to také nepřeji. Ale střelba by měla být umožněna jako poslední možnost,“ prohlásila pro německá média šéfka AfD. Souhlasíte s ní?

Nepřekvapilo mě, že přívrženci islamizace tento výrok paní Petryové kritizují. Zkusme si ale představit konkrétní krizovou situaci na jednom úseku hranice. Nápor tisíců nelegálních běženců, který policie nenásilnými prostředky nezastaví. Povzbuzeni snadným úspěchem se běženci začnou chovat stejně agresivně uvnitř státu. Zákonitě dojde ke krveprolití, možná k občanské válce. Tomu však může rozhodný postup ostrahy hranic, včetně například varovné střelby, zabránit. Nebo není policie povinna chránit občany své země?

Premiér Sobotka řekl, že hrozbu nepředstavují uprchlíci, těm je prý třeba pomoci, ale teroristé. Prezident Zeman řekl, že ale terorismus s uprchlickou vlnou souvisí. Kdo má pravdu?

Musíme brát v úvahu, že muslimští běženci nejsou totéž, co byli třeba uprchlíci před komunistickou totalitou. Z jistých důvodů nemohu pana prezidenta Zemana pokládat za nějaký duševní vulkán – viz osočení mého strýce novináře z fascinace nacismem – nicméně jeho zkratka, že „ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim“, má v dnešní době svůj raison d´etre.

Sobotka také řekl: „Jsem přesvědčen, že levicové lídry za deset dvacet let najdeme spíše mezi dobrovolníky, kteří v létě odjeli na Balkán a pomáhali uprchlíkům. Tihle lidé budou v budoucnu představovat levici. Nehledal bych je na náměstích, kde se šíří xenofobie, nenávist a rasismus.“ Co o tom soudíte? 

Pan premiér Sobotka dosti naivně předpokládá, že všechno dobře dopadne a že bohdá jeho stranu budou volit muslimští imigranti. Spíše bych ale sázel, že dočká-li se pan Sobotka záchrany evropské civilizace, bude to zásluha oněch statečných, jimž dnes nadává do xenofobů a rasistů.

Slovenský premiér Fico řekl, že nechce, aby na Slovensku vznikla nějaká ucelená muslimská komunita. Řekl, že existuje problém s integrací imigrantů, a také řekl, když to řeknu lidově, že si nevezme na triko, aby byly ženy na Slovensku sexuálně napadány. Co si o tom myslíte?

Že by nám pan Fico nevadil ani v Kramářově vile.

Robert Fico také pro Právo řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti. „Trvám na svém postoji, že absolutní většina těchto lidí jsou ekonomičtí migranti (hovořil o migrantech jdoucích do Evropy z Turecka, pozn. redakce). Kdo má věřit člověku, který se necítil bezpečně v Srbsku, v Maďarsku, ani v Rakousku, a tak šel až do Německa? Evidentně mu šlo o ekonomické zájmy,“ řekl Fico…

Není až tak důležité, zda muslimové do Evropy emigrují z ekonomických nebo jiných důvodů. Také je těžké to bezpečně rozlišit, když prakticky neexistuje spolehlivá rozlišovací instituce. Počítají-li však vedoucí politici Evropské unie s příchodem více než 50 milionů muslimů do roku 2060, aby – jak tvrdí – vyrovnali demografický propad evropské populace, pak je to přece jasná zpráva o vykořeněnosti těchto „elit“, jimž na udržení evropské civilizace nezáleží, protože sledují jen své vlastní ekonomické a mocenské zájmy.

První vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš Právu řekl, že příliv uprchlíků do EU se musí zastavit úplně. Nemáme dle něj povinnost a v tuto chvíli nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Musíme prý v první řadě zaručit bezpečnost našich občanů. Ptá se, proč by z bohatství evropských zemí tvořených po generace měli žít lidé bez vztahu k hostitelské zemi a kultuře – lidé, kteří představují bezpečnostní riziko a jejichž touhou není asimilace, ale rozvrat evropské kultury. Dle Babiše není možné, aby Evropané měli menší práva než přistěhovalci, a je vyloučeno, aby se přizpůsobovali uprchlíkům. Jaký je váš názor?

Ne, že bych panu Babišovi zapomínal způsob, jakým spojil politickou kariéru se svým mediálním impériem, ale je třeba mu přiznat, že občas řekne i něco, co má obecnou platnost. Platí to právě pro ta jeho slova, která uvádíte. Zároveň se však musíme ptát, zda to říká z duše, nebo chce jen sbírat body pro své politické cíle.

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že neexistují umírnění muslimové a že islám je zločinná ideologie. Dle něj by bylo potřeba ihned všechny islámské migranty vrátit zpět do mateřských zemí a byl by pro vyhoštění i potomků těchto migrantů, kteří se v Evropě narodili. Rusové jsou prý de facto naši jediní upřímní silní spojenci v souboji s radikálním islámem. Každý muslim je dle něj bezpečnostní riziko a skutečně časovaná bomba. Co si myslíte o tomto?

Pan Okamura je bohužel ještě větší populista než pan Babiš. Musí se ještě víc snažit zaujmout, a to i výstředními názory, protože jeho politická pozice je nesrovnatelně slabší. Ale v zásadě ani on neříká nic nového.

Vidíme, že Schengen je věc pro dobré počasí, ale když přijde bouřka, prosakuje a valí se přes něj povodeň. V okamžiku, kdy EU hranice nijak nehlídá, cizí lidé libovolně bez jakékoli registrace překračují hranice a pohybují se po Evropě. Současně vidíme, že už nyní jsou v západní Evropě obrovské muslimské komunity podhoubím pro terorismus. Neměl by si náš stát vzít zpátky pravomoc, kdo může vstoupit na naše území? V okamžiku, kdy není chráněna vnější hranice EU?

Já už jsem to říkal v nějakém jiném rozhovoru, samozřejmě, že musíme spoléhat především sami na sebe. Ale jen vyšší integrace s ostatními zeměmi V4 v této problematice přinese vyšší kvalitu a zároveň záruku, že střední Evropa muslimská nebude.

První je věc, že kontrolou hranic zamezíme přílivu uprchlíků, a druhá věc, že v západní Evropě jsou občané EU muslimského vyznání, kteří jsou zapojení do hnutí teroristů. Ale muslim, který žije třetí generaci v Německu a je třeba terorista, může libovolně překročit hranice naší země, nikdo ho na hranicích nezkontroluje, nezadrží a zde může u nás něco spáchat. Jedním ze znaků suverénního státu je, že kontroluje své hranice a kontroluje právo na svém území, které je vytyčeno hranicemi. Jakmile někdo poruší zákon u nás, překročí hranice, tak už náš stát toho člověka těžko potrestá...

Schengenský systém na svých vnějších hranicích zcela selhal. Státy V4 by proto měly ihned přikročit k vybudování vlastního systému ochrany hranic před agresí nekompatibilního etnika i před infiltrací potenciálních teroristů ze západní Evropy.

I kdybychom nepočítali současnou migrační vlnu, tak již před ní existovaly odhady, že v západní Evropě budou mít muslimové většinu do 40 let. Takže v Německu, Francii, Británii, Belgii, Nizozemí a tak dále mohou nastavit muslimská pravidla a právo šaría. Budou ovládat velké země EU a pak muslimské zásady mohou prosazovat vůči nám. Není pro nás EU z tohoto důvodu hrozbou a není pro nás řešení utvořit nějaké uskupení států kolem Visegrádu a části Balkánu, které by se tomu bránily?

Ano, přesně to je cesta, jak zachránit alespoň část Evropy a hodnoty evropské civilizace. Věřím tomu, že ty státy, které dnes nemusí řešit dilema, jestli Evropa bude islámská nebo islám evropský, půjdou ostatním příkladem a země již postižené islamismem se od tohoto zla postupem času očistí a připojí k evropskému obrození.

 

Ferdinand Peroutka jr. (* 3. března 1941) je český katolický novinář a publicista. Po umlčování v době komunismu, kdy nemohl vystudovat vysokou školu, vstoupil po roce 1989 do mediální sféry. Publikoval mimo jiné v denících Lidová demokracie, Telegraf nebo Zemské noviny. Po jejich zániku pracoval jako volný novinář (přispíval mj. i do Mezinárodního katolického reportu). V současnosti jako publicista též přispíval svými blogy na portálu ct24.cz. Peroutka vystupuje jako obhájce křesťanských hodnot v české společnosti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdyby Hutka směl... John Bok zúčtoval s Karlem Gottem i jeho posluchači. ,,Vymyté mozky”, padlo

4:44 Kdyby Hutka směl... John Bok zúčtoval s Karlem Gottem i jeho posluchači. ,,Vymyté mozky”, padlo

ROZHOVOR „Mají pravdu ti, kdo zaujímají názor, že Karel Gott je odpustkem pro všechny, kdo tu žili s…