Média jsou posedlá Zemanem, dychtivě mu skočí na každý špek. Petr Žantovský to dokládá čísly. Ovšem proti Německu jsme na tom pořád celkem dobře

19.12.2015 14:07 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH Hodně upatlané a patlající jsou diskuse podle receptu České televize, což Petru Žantovskému nejnověji připomněl jeden z publicistických pořadů, jehož moderátor v závěru zadoufal, že se snad k něčemu dopatlá. Mediální analytik si při pravidelném ohlédnutí za uplynulým týdnem všímá skvělé analýzy Milana Šmída o médiích uhranutých prezidentem Milošem Zemanem a s obavami sleduje, jak jde zatím jen v Německu svět informačního průmyslu na ruku světu politiky.

Média jsou posedlá Zemanem, dychtivě mu skočí na každý špek. Petr Žantovský to dokládá čísly. Ovšem proti Německu jsme na tom pořád celkem dobře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Nezvyklý úvod má pravidelné ohlédnutí Petra Žantovského za uplynulým týdnem v médiích. „Začnu textem omluvy panu Šarapatkovi za to, že jsem před časem v jednom povídání napsal nepravdivou informaci o způsobu jeho odchodu z pozice poradce předsedy vlády, kdy jsem tvrdil, že byl propuštěn, kdežto on odešel na základě dohody, což jeho právní zástupce prokázal kopií dokumentu a požádal mě, abych to uvedl na pravou míru, což tímto činím,“ vysvětluje Petr Žantovský. „Na základě žádosti právního zástupce Zdeňka Šarapatky, který mne upozornil, že jsem v jednom starším vyjádření neuvedl fakta podle skutečnosti, nýbrž nepřesně, předkládám tedy toto vyjádření:

Omlouvám se PaedDr. Zděnku Šarapatkovi, Ph.D., za výroky, které jsem na jeho adresu uvedl v článku s názvem "ČT má novou techniku manipulace, Petr Žantovský vám o ní řekne více. Odpornost týdne ale spáchal pomstychtivý Zemanův poradce," uveřejněném na internetovém portálu www.parlamentnilisty.cz dne 17.10.2015, kdy jsem mimo jiné uvedl informaci, že PaedDr. Zděněk Šarapatka, Ph.D. byl tehdejším premiérem vyražen (z místa poradce předsedy vlády), aniž by se takové tvrzení zakládalo na pravdě. K ukončení pracovního poměru PaedDr. Zděňka Šarapatky, Ph.D. s Úřadem vlády totiž došlo dohodou, jejíž uzavření inicioval sám PaedDr. Zděněk Šarapatka, Ph.D.“

Kritizovat Českou televizi je krok k blbější náladě

A když už je řeč o panu Šarapatkovi, nezaškodí se podívat na jeho článek z Lidových novin minulý pátek. „Mimochodem je zajímavé, že ten původní článek, na jehož základě jsem o jeho propuštění mluvil, z webu Lidových novin zmizel, není tam k dosažení, tak tomu moc nerozumím. Ale tenhle nový článek pana Šarapatky, kromě toho že pokračuje v zajímavém hodnocení pana prezidenta, v zajímavém ve smyslu negativním pochopitelně, používá velice zajímavé výrazivo, viz třeba ‚frustrované figury politiky a nájemné žurnalistiky se předhánějí v hloubce průzkumu prezidentových útrob‘ a podobné poetismy. To mě i z hlediska jazykovědného opravdu zajímá, těší mě, že máme tak poeticky myslící a píšící publicisty, jako je právě tenhle autor,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec 168 hodin, ale Fridrichová v ČT zůstává. Vyoral má jasno, co bude dál

16:59 Konec 168 hodin, ale Fridrichová v ČT zůstává. Vyoral má jasno, co bude dál

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Tomuhle propagandistickému braku vzpomínky věnovat nebudu,“ říká z…