Muslimští migranti jsou hrozbou. Nulová tolerance. Jiná kultura, natož takto militantní a štítící se práce, je neakceptovatelná, rozjel se spisovatel

26.02.2018 17:42

ROZHOVOR "Sociální demokraté dlouhodobě nemají co nabídnout voličům. Jejich šance do budoucna je mizivá. Nejsou atraktivní," mysli si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz liberecký spisovatel Egon Wiener, jemuž v květnu vychází nová kniha Za okny jsou Sudety. Vyjadřuje se i k migraci. "Muslimští migranti jsou hrozbou zániku dnešní Evropy. Někam budou muset jít. Jediná cesta je vrátit je, odkud přišli - nulová tolerance. Jiná kultura, natož takto militantní a štítící se práce, je neakceptovatelná," domnívá se.

Muslimští migranti jsou hrozbou. Nulová tolerance. Jiná kultura, natož takto militantní a štítící se práce, je neakceptovatelná, rozjel se spisovatel
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ilegální tábor zvaný "džungle" opouštějí jeho obyvatelé

Před nedávnem měla volební sjezd ČSSD. Nejstarší česká strana se za čtyři roky z velké strany stala malou. Proč podle vás? Může za to bývalé vedení Bohuslava Sobotky? 

Sociální demokraté dlouhodobě nemají co nabídnout voličům po obsahové stránce i po stránce osobností. Jejich zástupce nebylo slyšet ani vidět doma i v Bruselu. Celá desetiletí existence strany jsou málo revoluční, jejich program příliš podobný ostatním. Bohuslav Sobotka rozhodně nepatřil k nejhorším vůdcům strany. Jejich šance do budoucna je mizivá. Nejsou atraktivní.

Po parlamentních volbách jste napsal, že ANO je sice neplnoletou, ale bohatou nevěstou, která si může vybírat ženicha. Jakého si podle vás nakonec vybere? Jak to dopadne s vládou? 

ANO v čele s Babišem a nikdy jinak... Pokud bude Babiš odsouzen, vláda se rozpadne. Dnes Babiš neustoupí a s ním povládne ČSSD za podpory komunistů. A povládnou dobře.

Před pár dny se rozhořela debata o táboře v Letech. Co si o tom myslíte? 

Protektorátní vláda Čech a Moravy zřídila, jistě na doporučení protektora, tábor pro práce se štítící, kde pořádek udržovalo české četnictvo. Od roku 1942, kdy Němci přijali usnesení o likvidaci cikánů v Osvětimi, stále hlídali čeští četníci tábor, kam za muži přišly i ženy a děti. Na poměrech vně tábora měli svůj podíl ti, co vězně v okolí zaměstnávali - čeští podnikatelé, především Schwanzenbergové. Šlo zprvu o pracovní tábor, později internační pro cikány - shromaždiště před odjezdem do Osvětimi.

Anketa

Je u nás ohrožena demokracie tak jako v období tzv. Vítězného února?

17%
83%
hlasovalo: 11073 lidí

Při prezidentských volbách jste podpořil Miloše Zemana. Proč? A proč podle vás opět vyhrál? 

Oslovil mne. Jeho myšlení dalo tomu mému jméno, prostředky, které jsou mi blízké a které jsou realizovatelné.

Jste pro obecné referendum?

Rozhodně ne. To je jako s takzvanou absolutní svobodou slova. Není to možné stejně, jako referendum o znovu zavedení trestu smrti.

Navzdory hospodářskému růstu řada lidí žije v obrovské bídě a v exekucích. Čím to je? Kdo za to může?

Za onu "bídu" mohou jen bohatí z pravicových stran. Jejich nechuť dělit se o nashromážděné bohatství, jejich solidarita je nulová a nenávist k chudým příslovečná.

Jak to vidíte s naším členstvím v Evropské unii?

Česko setrvá v EU asi ještě dlouho. Jiné seskupení tu není. V současné době je setrvání i nutné, ale měli bychom mít program "B" pro řešení náhlé potřeby odchodu z EU.

Z vašich vyjádření soudím, že se bojíte příchodu velkého počtu migrantů z muslimských zemí do Evropy. Je to tak? Z čeho pramení vaše obavy?

Muslimští migranti jsou hrozbou zániku dnešní Evropy. Někam budou muset jít. Jediná cesta je vrátit je, odkud přišli - nulová tolerance. Jiná kultura, natož takto militantní a štítící se práce, je neakceptovatelná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukat

17:40 Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukat

ROZHOVOR Frustrovaná opozice zvyšuje Babišovi podporu u lidí, agresivní lůza pošlapala památku 17. l…