V úterý jsme byli ve Sněmovně svědky fascinující scény. Zatímco nezařazený poslanec Lubomír Volný (dříve SPD) přednášel svůj projev, k řečnickému pultíku se připlížil Miroslav Kalousek (TOP 09) a Volnému ukradl o pultík opřenou ceduli s nápisem „All Lives Matter“. Poté, co Volný poťouchlou krádež odhalil a pro ceduli si doběhl, zopakoval Kalousek tento svůj kousek ještě dvakrát. Radek Vondráček, který předsedal schůzi, na Kalouska marně naléhal, aby toho nechal. Co na celý incident říkáte?
Je to nehodné Poslanecké sněmovny a vypovídá to o úrovni některých poslanců. V první řadě si myslím, že na toto plénum nepatří žádné transparenty, v řadě druhé je pak naprosto směšné a trapné, když se někdo, tedy Kalousek – jemuž mimochodem prakticky bez povšimnutí prošla nedávná eskapáda, kdy byl v jednom z večerních pořadů CNN Prima NEWS zcela evidentně značně posílený alkoholem – vrhne do grotesky, kdy na několikrát se snaží tuto ceduli odnést. Mimochodem, jsem naprosto přesvědčen, že kdyby někdo přinesl do Poslanecké sněmovny transparent Black Lives Matter, Freedom for Tibet nebo Pravda a láska zvítězí, že právě Kalousek by si chrochtal blahem a naopak by tleskal vestoje.
Francouzské ministerstvo obrany sestavilo seznam Afričanů, kteří se během druhé světové války vyznamenali v řadách francouzské armády. Tento seznam pak má inspirovat starosty, až se budou chystat pojmenovat či přejmenovat ulice a náměstí. Ministerstvo tak učinilo v reakci na dění kolem hnutí Black Lives Matter. Jak tuto skutečnost brát? Bude nyní rozhodujícím kritériem barva pleti?
Vypadá to tak. Máme tady pozitivně diskriminované a protežované skupiny obyvatel, ať už rasově nebo nábožensky, které jsou víc než z pohledu lepších lidí podřadná bílá většina. Účelové a tendenční přejmenování ulic, náměstí nebo čehokoliv v rámci prorežimní úlitby vždycky smrdí. Ať jde o dobu protektorátní, socialistickou nebo takzvaně liberálně demokratickou. Ač různé pojmy s původně různými významy, zdá se, že praktiky a konečná řešení – bez pejorativy směřované jen k onomu jednomu režimu – jsou obdobné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
cenzura , Kalousek , Dominik Hašek , Black Lives Matter , Vyoral , Páteční zúčtování Tomáše Vyorala , White Lives Matter , All lives matter
autor: Marek Korejs
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky
17:15 „Občané trpí rozhodnutími EU.“ Přední diplomat jde do voleb za Motoristy
Bývalý diplomat a velvyslanec Karel Beran vstupuje do politiky jako lídr Motoristů sobě na Vysočině.…
- 22:22 Člověče, nezlob se s Trumpem? Proč ne. Která opice si zničí banány jadernými pšouky? Doubrava vydává knihu
- 15:45 „Řídila nás Moskva, řídí nás Washington a Brusel.“ Vadim Petrov o tajných službách dneška
- 17:15 Fialova dýka do zad Středočechům. Praha 70 tisíc, my jen devět, zuří předák SPD
- 20:16 Spadlý drát? Na ochranu Green Dealu se vysvětlení hodí, soudí Noveský
- 16:41 Zbořil rozjíždí: Trojitý generál Koudelka, Kolumbijec s kanystrem a příběh ze Švejka