Náš národ vyniká vlezdoprdelismem. Vlastenecký aktivista zhodnotil volby. Ale poněkud jinak

13.10.2016 10:57

ROZHOVOR „Teď už máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela...“ Oživit budovatelskou píseň navrhuje aktivista, který měl blízko k Bloku proti islámu, záchranář Dušan Rudecký, který předpokládá, že „pokud nebude válka“, stane se Andrej Babiš premiérem. V souvislosti s volebním fiaskem ČSSD se věnoval osobnosti ministra vnitra Milana Chovance: „Pan Chovanec coby nejrychlejší student práv je jistě osobou morálně pevnou, zásadovou, loajální a ruku, která ho živí, rozhodně nekousající.“ Vysvětlil i to, proč se mu líbí „průhledné urny a kamery ve volebních místnostech“, které zavedl prezident Vladimir Putin. A k českým volbám Rudecký také dodává: „Někdo něco podělal a Nikdo za nic nemůže.“

Náš národ vyniká vlezdoprdelismem. Vlastenecký aktivista zhodnotil volby. Ale poněkud jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sledování volebních výsledků
reklama

Vy jste se pohyboval v užším vedení Bloku proti islámu a stále podrobně sledujete dění; kromě toho, že došlo k jeho rozpadu, proč si myslíte, že Martin Konvička propadl v senátních volbách?

Alternativa v krajích uspět nemohla z jediného důvodu, protože se krajských voleb neúčastnila. Co se týče senátních voleb, tak u strany, která existuje cca tři měsíce, zisk přes 8 %, které dostal pan docent Konvička, nepovažuji za prohru. Přes mediální bojkot a takřka nulové finance si myslím, že výsledek nebyl špatný. Nutno také dodat, že při nízké volební účasti na Táborsku bylo zneplatněno (kdo ví proč) přes 5 % hlasů a rozdíly mezi kandidáty byly v řádu desítek.
O to více mě udivuje, že někteří předsedové komisí veřejně prohlašují, že k žádným manipulacím a podvodům při volbách nedochází, protože volebním komisím předsedali už popáté či pošesté. Je více než signifikantní, že se dějí nepravosti, protože pokud vím, předseda komise se losuje. Chytrému napověz. I když nestraním nijak Rusku, líbí se mi, co zavedl Putin. Průhledné urny, kamery ve volebních místnostech, to nejsou jistě neřešitelné náklady. Jen se bojím, že obhájci demokratury ze zavedených stran nám vysvětlí, proč to nejde. Když už nic jiného, tak protože Putin.

Anketa

Doporučujete Petru Pithartovi kandidovat na prezidenta?

5%
95%
hlasovalo: 5909 lidí


Naopak z uskupení, která razí dominantně protiimigrační program, se dost dařilo SPD v koalici se SPO. O šéfovi SPD Okamurovi se hovoří i jako o vítězi voleb. Naopak Úsvit – NK nemá příliš důvodů k radosti… Myslíte si, že SPD má šanci i v parlamentních volbách? Jak velkou?

Viz má odpověď výše. Gratuluji panu Okamurovi, ale nechce se mi věřit, že dostal tak málo. U něj jsem odhadoval mnohem větší zisk hlasů podle reakcí z mého okolí, a věřím, že za rok to bude ještě lepší. K Úsvitu: U této strany očekávám puč č. 2. Viníci musí být potrestáni, takže bych si tipnul, že to odskáče Marek Černoch a že se zvolí nové vedení. Jejich pokus se slečnou Myslivcovou se mohl jevit marketingově jako skvělý tah. Vždyť její předvolební klipy, zejména jak přežít menzes, vzbudily světový ohlas, slovy klasika Járy da Cimrmana – nejen za oceánem, ale zejména na Litoměřicku. Možná se po tehdejším spojení s BPI Úsvit neměl zbavovat Kláry Samkové, Martina Konvičky a Petra Hampla. Jenže takhle to dopadá, když se podvozek, který má dopravit náklad, odmítne stát součástí intrik. Své o tom ví i pan Okamura.

Volby vyhrál Andrej Babiš, ovšem jeho 21 procent nepovažují někteří odborníci za nějaký zásadní úspěch. Je pravděpodobné, že vicepremiér Andrej Babiš, o kterém mimochodem píší zahraniční média jako o vítězství „českého Berlusconiho“ bude příští rok už ve funkci premiéra? Pokud neudělá žádnou zásadní chybu…

Pan Babiš je jistě vítěz. Nejen matematika, ale i fyzika funguje pro všechny stejně. Proto očekávám, že organizace či firma, chcete-li, se panu Babišovi dříve nebo později zhroutí dovnitř. Takzvaně imploduje, protože nebude mít možnost už kam expandovat. Jistě spousta nevinných lidí si to odskáče, ale co chcete. Volební účast 30 %, uměle zneschopněný státní aparát a nechuť (možná i neschopnost) státních orgánů něco podniknout je více než zřejmá. Ve skutečně demokratické západní společnosti by pan Babiš dávno nemohl být ani ministrem, ani politikem. Nicméně když ty Kostelecké uzeniny dělají tak dobré párky, a navíc byly prý zadarmo... Očekávám, že pana Babiše zvolí příští rok většina státních zaměstnanců, proto jim taky přidává plat, proto si je kupuje. Takže pokud se nestane mimořádná situace jako třeba válka dá se očekávat, že pan Babiš bude premiérem. Za dob hlubokého míru byla budovatelská píseň: „Teď už máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela...“ Můžeme se zase učit ji zpívat.

Druhé místo ČSSD s výrazným rozdílem vůči ANO je fiaskem vládnoucí strany. „Pan Sobotka a jeho věrní jsou vlastizrádci. Chci věřit, že se jim dostane spravedlnosti podle zákona,“ uvedl jste v minulém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz v souvislosti s vystupováním premiéra k Bruselu ve věci migrační krize. Myslíte si, že se na volebním výsledku odrazilo i, řekněme, méně zřetelné vystupování premiéra Bohuslava Sobotky v souvislosti s kvótami atd…?

Strana, která nedodržuje zákony, neplatí své dluhy a její předseda a premiér necítí potřebu odstoupit po volebním debaklu, který byl skutečným výpraskem, přestože to před volbami sám několikrát veřejně deklaroval, nestojí za plýtvání drahocenným časem. Myslím, že ani mně, ani čtenářům PL.

Analytik Erik Best předpokládá stranickou revoluci proti Sobotkovi. „Z těch cupitajících krys je největší Milan Chovanec. Teď už trojnásobný zrádce chce zpátky k Zemanovi. Ponese na náměstí proti Sobotkovi šibenice?“ napsal na Facebook. Myslíte si, že se ČSSD rozdělí nebo změní předsedu? Dá se předpokládat, že se může cokoli zásadního v této politické straně vůbec stát?

Pan Chovanec coby nejrychlejší student práv je jistě osobou morálně pevnou, zásadovou, loajální a ruku, která ho živí, rozhodně nekousající. Jako takový je jistě vhodný nejen na funkci ministra vnitra, ale i na toho, kdo je schopen na svá bedra naložit přetěžký úkol vnitrostranického puče a navrácení ČSSD na výsluní. Už se těší, jak bude vyzývat: „Na barikády, mí věrní vazalové...“ Možná se dokonce i obětuje a vezme na sebe břímě předsedy strany...

Zaznívají názory, že i přes propad TOP 09 ve volbách, „Kalousek přežije i atomový výbuch“. Co si myslíte o budoucnosti TOP 09 vy?

Když vy si ze mě, paní redaktorko, děláte legraci. Jak nás učili v branné výchově: atomový výbuch přežívají jen spory, krysy a švábové. Tyto životní formy si nikdo nemůže s panem Kalouskem splést a strana TOP 0,9 zaujala hrdý postoj k výsledkům. Ne sice tak osobně odpovědný jako třeba předseda Apačů Petr Hampl, který po neúspěchu rezignoval, ale přesto hrdý. Směle hledí vstříc parlamentním volbám, neboť jak blahé paměti prohlásil pravičák Špidla: Zdroje jsou. Takže na billboardy bude.

Sestavují se koalice, ve stranách, které neuspěly, se dohadují, kdo za to může. A co český volič? Předpokládáte, že by se něco mohlo v České republice změnit?

U nás je pravidlem teorie dvou pánů. Někdo a Nikdo. Někdo něco podělal a Nikdo za nic nemůže. Například odhaduji, že pan Valenta dal do kampaně takových 30 milionů, a výsledek? No, výsledek je asi neúměrný očekávání. Přesto Soukromníkům fandím. Je mezi nimi spousta slušných lidí, které jsem měl možnost poznat osobně. Namátkou pan řezník Pavel Havlíček z Plzně, nebo Petr Thaisz od nás ze Zlínska.

Už jsme si přečetli spoustu komentářů, které vysvětlují, že „Sobotka nic nechápe“ a o kouzlu osobnosti vicepremiéra Andreje Babiše. Co ještě podle vás ke krajským a senátním volbám nebylo řečeno nebo by mělo zaznít?

Paní redaktorko, vše je to o lidech. Ne o senátu, ne o krajích. Platon blahé paměti poznamenal, že nezájem národa podílet se na veřejné správě povede k tomu, že nám budou vládnout ti nejhorší. Měl pravdu ten chlapec. Pokud vím, pan Babiš přes veškerou snahu prozatím neovládl celou policii ani ostatní státní represivní aparát, takže se dají očekávat jeho kroky tímto směrem. No a jestli to udělá kouzlem osobnosti, nebo kouzlem zavázaní si lidí splacením hypoték, je jen na něm. Tipuju, že hypotéky, případně vnucování půjček prostřednictvím všudepřítomných reklam na ně, mu jdou lépe.

Ještě otázka v souvislosti s tématem, kterým se dlouhodobě zabýváte. V minulých dnech média mnohokrát citovala výrok prezidenta Miloše Zemana, že by ekonomické migranty vystěhoval do „prázdných“ míst v severní Africe nebo na pusté ostrovy v Řecku. Co si o tomto řešení myslíte vy?

Víte k osobě pana prezidenta: donedávna jsem se ho vždy a všude zastával, ale jeho kroky z posledních událostí mě přinutily k zamyšlení. Už dávno to není ten bodrý pan prezident, miláček národa. Jeho kroky mě vedou k úvaze, že je na tom zdravotně hůř, než se zdá, nebo že už je vším unaven. Když si vzpomenu na důchodce z Vysočiny, byl mi sympatický. Ovšem pak přišel pan Šlouf. Jací to byli přátelé – nebýt pana Šloufa (a je jedno, co si o něm myslím, jaký byl či je) by Zeman nebyl na Hradě. Přesto se prezident Šloufa zbavil způsobem, který je mezi slušnými lidmi neakceptovatelný. Vloni došlo k velmi obdobné situaci, i když v menším: Na oslavě 17. listopadu na Albertově oslovil pan prezident Martina Konvičku: „Stoupněte si vedle mne, pane Konvičko.“ Netrvalo ani  dva týdny a prezident o doc. Konvičkovi prohlásil, že je „magor“ a zcela se od něj distancoval. Takže když jej Konvička podpořil, byl mu dobrý. Když se začal jevit „kontroverzním“, tak jej odkopnul. Peroutka?

Další kamínek. Jako poslední a zatím největší faux pas vnímám, když den před volbami se prezident vyjádřil k osobě pana Hušáka. Tento kontroverzní podnikatel kandidoval do Senátu. Pokud se den před volbami demokratický prezident vyjádří s úmyslem někoho poškodit, navíc se vyjadřuje k probíhajícímu soudnímu sporu s tímto člověkem, takže zasahuje vlastně i do soudního řízení, tak takový člověk nemůže mít mé sympatie ani jako člověk, ani jako prezident. Pokud si hraje na soudce, Boha a porotu, tak bez ohledu na jeho popularitu je něco špatně. Zvláště když v případě Čapího hnízda se vyjádřil tak, jak se vyjádřil. To už i pro pana prezidenta jsme si rovní a rovnější?  Musím říci, že z těchto názorových veletočů prezidenta Zemana jsem zklamán. Prezident si získal velkou podporu národa a hodně lidí mu fandí zejména s ohledem na jeho jasná protiislámská stanoviska. Ani to však by nemělo nás zarazit před tím, abychom nepoukazovali i na jeho všeobecně nepřijatelné postoje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Spisovatel obětí cenzury: Mám knihy vydané v USA i Itálii. A pak mě někdo na „fejsu“ zablokuje nebo smaže?! Kdo? Jakou má kvalifikaci...

0:01 Spisovatel obětí cenzury: Mám knihy vydané v USA i Itálii. A pak mě někdo na „fejsu“ zablokuje nebo smaže?! Kdo? Jakou má kvalifikaci...

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nikdo nám nebude přikazovat, co a jak se má točit. Na fejsu si taky píšu, co chci…