Nejsem kapr, jsem štika. Ministr Mládek pohovořil o jízdě na tygrovi, krocení šmejdů a o tom, jak se jedná s Babišem

18.06.2015 17:28 | Zprávy

ROZHOVOR Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) pro ParlamentníListy.cz jmenuje řadu svých konkrétních úspěchů na poli podpory českého exportu, který je podle něho na cestě k dalšímu rekordu. „Kdybych byl líný kapr, tak sedím za pecí. Ale jako štika jdu příležitostem naproti,“ zmiňuje ministr Mládek v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým.

Nejsem kapr, jsem štika. Ministr Mládek pohovořil o jízdě na tygrovi, krocení šmejdů a o tom, jak se jedná s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Slyšíte o sobě rád, že jste létající ministr? Co to vlastně znamená?

Musím říci, že od vás to slyším poprvé, nicméně byl bych špatný ministr, kdybych nevnímal, jak důležitá je pro naši ekonomiku podpora exportu. Snažím se v tom dělat maximum a českému exportu se nebývale daří. Jsme na dobré cestě k dalšímu rekordu exportní výkonnosti okolo 145 miliard euro. K tomu patří prosazování ekonomických a obchodních zájmů České republiky v zahraničí. Kdybych byl líný kapr, tak sedím za pecí a čekám, ale jako štika se snažím jít příležitostem naproti. S sebou na zahraniční cesty, pokud je to možné, beru delegace českých podnikatelů; tyto návštěvy nám pomáhají zorganizovat Hospodářská komora ČR nebo Svaz průmyslu a dopravy a další podobné instituce. A zatím jsem nezaznamenal žádnou negativní reakci od těch, o které jde, především od českých exportérů. Naopak. Oceňují, že se jim snažím otevírat dveře, které by jinak zůstaly zavřené.  

Jak byste sám sebe hodnotil v roli ministra z pohledu zahraničních investic směrem do ČR?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …