Ódéesák, který prý řekl Pospíšilovi, ať se zastřelí: Babiš je alfa samec. A ten chudák plešatej usměvavej Sobotka...

28.03.2014 13:56

ROZHOVOR René Franěk, který je ředitelem populární malé Zoologické zahrady Chleby, kandiduje za ODS do Evropského parlamentu. Vysvětlil, jak to bylo s incidentem, kdy měl prý vyzvat Jiřího Pospíšila, aby si prostřelil hlavu. ODS podle něho zahnula svým voličům a nemá právo jim říkat, že jsou blbí, když volí Andreje Babiše. Babiš je dle něho alfa samec a Bohuslav Sobotka chudák. EU se podle něho díky blbcům z Bruselu nakonec rozpadne a připojení Krymu k Rusku mu vůbec nevadí.

Ódéesák, který prý řekl Pospíšilovi, ať se zastřelí: Babiš je alfa samec. A ten chudák plešatej usměvavej Sobotka...
Foto: Archiv ODS
Popisek: René Franěk
reklama

Já jsem se v jednom článku dočetl, že jste vyzval tehdejšího a nyní bývalého místopředsedu ODS Jiřího Pospíšila, aby si prostřelil hlavu...

To bylo trošku jinak. Pan Pospíšil se pochválil na regionálním sněmu středočeské ODS ještě před kongresem, jak je strašně úžasný. Já jsem vstal a řekl jsem, že to tak nevidím. Že se mi vůbec nelíbí, jaké jmenoval státní zástupce do funkce a že ODS značně poškodil. A řekl jsem, že když se kouknu do sálu, tak kdyby několik lidí z toho sálu si šlo střelit kuli do hlavy na záchod, tak že nám hned stoupnou preference.

Pospíšila jsem přímo nejmenoval, ale on se ozval jako potrefená husa a chytil se toho a všude vyprávěl, jak mu Franěk říkal, že se má střelit do hlavy. Mimo to jsem ho tam seřval před nastoupenou jednotkou, asi před sto lidmi, a on seděl a čuměl jak idiot a nic neřekl. Jenom seděl a koukal a já mu dával kartáč. Pak vyšel ven a šel jak malá holka žalovat novinářům. Přitom on mi tam přece mohl říct: „Hele, Fraňku, vždyť takhle to vůbec není, to nemáš pravdu. A je to tak a tak.“ Přece mohl před těmi lidmi říct něco na svou obhajobu, ale on tam seděl jako mrtvý, díval se před sebe a jen mlčel. A stěžovat si šel až potom.

Takže vám asi nevadí, že už není v ODS...

On se chová jako ženská. Chlap vstane a něco řekne, ale to on ne, on to dělá zákulisně a poťouchle. On to má dobré u novinářů, takže pak postranně žaluje a chodí za ním houf novinářů a on jim říká, kdo je na něj ošklivej. Tohle není přímé jednání chlapa.Uplynula nějaká doba po Kongresu ODS, který zvolil nové vedení. Jak se díváte na to, kam ta strana směřuje? Vidíte tam nějakou pozitivní změnu?

Rozhodně náš předseda Petr Fiala je přínosem a naši noví místopředsedové taky. Mám určitě radost z místopředsedy Novotného, velmi úspěšného primátora Olomouce. A kam ODS směřuje, to se uvidí. Teď nedostáváme v médiích nikde prostor, čili se to nemůžu nikde dočíst či to vidět v televizi ve zprávách, takže si mohu udělat obrázek jedině na základě toho, co se dozvím soukromě.

A když sledujete projevy a působení ODS ve sněmovně, neměla by ODS spíše více mluvit konkrétně o tom, co konkrétního udělá pro lidi, o kolik jim sníží daně, o kolik jim více peněz zůstane v kapse, jaké zbytečné regulace odbourá, než aby stále mávala antikomunismem a Ukrajinou...

Ano, to je základ. Ten patos nám nic nepřinese. Jsem přesvědčen, že bychom měli být znovu občanskou i demokratickou stranou. My jsme ztratili důvěru lidí a nejvyšším arbitrem je volič. A pokud v nás volič znovu nezíská důvěru, tak jsme ztraceni. To je, jako když vám zahne manželka. Za jak dlouho jí to odpustíte? To není jenom tak. My jsme našim voličům zahnuli a volič, než v nás zase získá důvěru, tak to potrvá. Podobně jako trvá, než zase vlezete se svou manželkou do postele, když vám zahne.

Volič si vybírá politickou stranu asi podobně, jako si ženská vybírá partnera. Musí být důvěryhodný, přesvědčivý, že dokáže být dobrým manželem. Kupříkladu ženská očekává od chlapa, že se o ni postará, bude ji chránit a bude umět vychovat děti. Dokud nám opět nebudou voliči věřit, že umíme řešit jejich problémy, tak se obrátí na někoho jiného. Ztratili jsme atribut „občanská“, protože jsme přestali dělat politiku pro občany. Politika se má dělat pro lidi, aby nám to uvěřili. Komunisté mají docela hezké heslo „s lidmi pro lidi“. Akorát to heslo nenaplňují a je to podvod na voliče. My musíme znovu získat důvěru lidí a není divu, že jsme ji ztratili.

Jak se díváte na styl Andreje Babiše. Není schopný? Nemůže zašlapat ČSSD podobně jako se to povedlo Kalouskovi s ODS?

Ano. Když se podíváte na Babiše, tak je to alfa samec. A on se nespokojí s tím, aby mu velelo nějaký béčko, ten chudák plešatej usměvavej z ČSSD. Babiš se nespokojí jen s tím, že bude ministrem financí, ale bude mířit nejvýš. Spokojí se jenom s tím, když bude předsedou vlády. Nevím, jestli to socanům došlo. A nám, ODS, by také mělo dojít, že nemůžeme pořád říkat, jak je kdo blbej a špatnej, to musí voliči vidět sami.

To máte jako s dětmi. Představte si, že moje dítě by si dovedlo partnera, nějakého pitomce s čírem, a já bych dceři řekl: „On se mi vůbec nelíbí, je to debil.“ A holka zamilovaná a v tu chvíli není soudná. A teď bych jí říkal, podívej se, ten tvůj Babiš s čírem je vůl. Čili, já, když budu voličům říkat, že si vybrali špatně, tak je akorát naštvu. Svoji dceru naštvu, kdybych jí řekl, že chodí s debilem, a dopadlo by to tak, že by ke mně rok nejezdila. Dokud by sama nepochopila, že má blbce, nemá cenu jí to říkat. Na to by musela přijít sama. A na to musí přijít i volič. A k nám domů, k ODS, přestali jezdit voliči. Já vím, že ta jejich nová láska Babiš je blbec. Nemůžu nastavovat voličům zrcadlo po tom všem, co jsem já udělal blbě, a říkat jim, že oni jsou taky blbí, když milují Babiše, a já ne. My dneska nemáme právo komukoli naznačovat, že je blbej, potom, co jsme sami předvedli ve vládě.Václav Klaus přišel před časem s myšlenkou, že by bylo správné z EU vystoupit. Jak se na to díváte?

Já mám na to odlišný pohled. Já si myslím, že se musí počkat, až se to rozpadne. Baronka Thatcherová říkala, že to, že se EU rozpadne, je jisté. Ale neuměla tomu rozjetému vlaku vzdorovat. Říkala, že ona sama na to nemá sílu. Myslím si, že by bylo velmi výhodné, kdyby si Evropský parlament zvolil za předsedu Evropské komise místo Barrosa německého socialistu Martina Schultze. Protože podle mého soudu je to to největší hovado, které tam v současnosti je. A když si ti blci z Bruselu zvolí takovéhle hovado, tak se naštvou Angličané, Holanďané a další, kteří tu bruselskou legraci platí a udělají tu práci za nás.

Kdybychom vystoupili, tak oni by to tak nenechali a poškodili by nás. Dokud s tím drolením nezačne někdo jiný, tak bych s tím počkal. Ale předpokládám, že se to rozpadne samo, protože místo toho, aby řešili zásadní otázky, tak řeší, že si člověk nesmí dát použitou igelitovou tašku do odpadkového koše či kolik litrů vody můžu mít na spláchnutí záchoda. To poukazuje na retardaci EU. Celé to jde zu grunt, takže jen čekám, kdy se ta celá EU rozpadne sama. Když si zvolí debila jako Schultze, tak to bych viděl jako začátek konce EU.

Jak se díváte na krizi na Ukrajině?

V Československu jsme sami na sobě dokázali, že dva kmeny, Češi a Slováci, ani dva rodní bratia, se spolu nesnesou a na jednom území pak žijí Ábel a Kain, dokud se nezabijí. Takže dva kmeny, Ukrajinci a Rusové, na jednom území, to jde jen do určité chvíle. A ta chvíle, kdy už to nejde, nastala. Takže je docela logické, že se to roztrhne. Nedá se s tím nic dělat. Osobně jsem například Srbsku nepřál, že přijde o Kosovo, ale věděl jsem, že to je prohraný boj. I když s tím dodnes nesouhlasím.

Ale teď vidím, že lidé na Krymu jsou šťastnější, tak co? Je to přece o tom, že nějaké ukrajinské bolševické hovado Chruščov Krym anektovalo a ukradlo Rusku a dalšímu ukrajinskému hovadu, Brežněvovi, který to dotáhl s tanky až k nám, to vyhovovalo. Dnes se ukázalo, že připojit Krym k Ukrajině nebylo optimální řešení. Teď se to narovnalo a někteří lidé jsou z toho nemocní. Já z toho nemocný nejsem. Já to beru asi tak, že je dneska pátek a zítra bude sobota. I kdybych se zbláznil, tak prostě zítra bude sobota a to je realita. A dopadne to podobně i na Korsice i všude, kde žije v jednom státě více kmenů. Až budou mít Korsičané dost síly, tak se odtrhnou taky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elfové a podobná lidská verbež, neudržel se Vyoral. Kážou vodu a chlastají nejdražší víno. Prymula, Hamáček, Kalousek

16:06 Elfové a podobná lidská verbež, neudržel se Vyoral. Kážou vodu a chlastají nejdražší víno. Prymula, Hamáček, Kalousek

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zkrachovalý Václav Klaus? Komentátor Tomáš Vyoral si vzal tento výr…