Okamura: Vystoupit z EU. Bez toho nebude bídě konec. Jsme jediní vlastenci

24.04.2023 10:45 | Rozhovor

Prezident Pavel se přímo z Bruselu vyjádřil k řadě otázek a mnozí jeho voliči podle Tomia Okamury musí zírat, koho to volili. Do toho přišlo z EU několik dalších rozhodnutí, která jen podporují názor SPD, že tento spolek (EU) je potřeba opustit. Tím se podle svého předsedy SPD liší třeba od strany PRO, která naivně sní o jakýchsi reformách Evropské unie.

Okamura: Vystoupit z EU. Bez toho nebude bídě konec. Jsme jediní vlastenci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Proběhla velká protivládní demonstrace na Václavském náměstí pořádaná stranou PRO. Vy také Fialovu vládu ostře kritizujete, jste tedy připraveni s tímto hnutím spolupracovat?

Poslanec SPD Jarda Foldyna na této akci promluvil, což je v pořádku, protože podporujeme požadavky demonstrantů proti Fialově vládě. My, SPD, pořádáme ve středu 24. května demonstraci od 15.30 v Liberci na Soukenném náměstí, kde mohou lidé podepsat i petici za demisi Fialovy vlády. Moc se těším na osobní setkání s lidmi.

My budeme v zájmu občanů spolupracovat s jakoukoli demokratickou stranou. Jak všichni víme, tak konkrétně strana PRO má v zásadních bodech zcela odlišný program, než má SPD.

No, úplně to nevíme. V čem se tedy programy liší?

Strana PRO pana Rajchla je prounijní. PRO je pro členství České republiky v Evropské unii, což veřejně minulý týden řekl předseda PRO pan Rajchl. Místopředseda PRO Petr Vacek řekl, že se velmi hlásí k euroatlantické vazbě včetně členství v NATO. Ten také o Evropské unii řekl, že nemá cenu vystupovat z něčeho, co v zásadě životně potřebujeme. Strana PRO tedy podporuje politiku Evropské unie a NATO. Hnutí SPD je tedy jediná vlastenecká euroskeptická síla, která prosazuje referendum včetně referenda o vystoupení z EU.

Pane předsedo, tady bych se hádal. PRO mluví o tom, že by se Evropská unie měla reformovat a že by to mělo být společenství nezávislých států...

Vyjádření o reformovatelnosti EU jsou alibistická a naivní. Je přece zcela zřejmé, že stávající Evropská unie je nereformovatelná. Jak jí chce strana PRO reformovat? Jak toho chce dosáhnout? To, co říká o EU strana PRO, o Evropské unii dlouhodobě říkala ODS. A výsledek „reformování“ EU v podání „eurorealistické“ ODS? Stále více centralizace, cenzura a obrovský posun k superstátu! Nepotřebujeme tady další ODS.

Pokud pan Rajchl pořádá demonstrace Česko proti bídě, měl by vědět, že kromě škodlivých kroků Fialovy vlády může za zdražování a zbídačování českých občanů také Evropská unie a její projekt Green Deal. Pokud nevystoupíme z EU, neodstraníme základní příčinu vykořisťování a zbídačování naší země a českých občanů globalisty. Hnutí SPD podporuje referendum o vystoupení z EU a občané mají právo rozhodnout i o našem členství v NATO.

Pokud členy EU zatím jsme, musíme se v ní snažit hájit české zájmy, ale dlouhodobě se naší snahy vystoupit z EU vzdát nesmíme.

A jakou tedy nabízíte alternativu?

Dohoda o volném obchodu s EU či členství v Evropském hospodářském prostoru či v Evropském sdružení volného obchodu. Norsko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Island, Británie a další státy nejsou v EU – a mohou s EU normálně obchodovat. A do budoucna je nutné pracovat na středoevropském uskupení suverénních států zahrnujících Visegrád a další státy jako protiváhu stále více islamizované a neomarxistické západní Evropě. Cílem je návrat k co nejužší spolupráci suverénních evropských států bez centrálního diktátu z Bruselu. Při zachování volného pohybu osob, zboží, kapitálu a služeb.

Ten volný pohyb osob a zboží se dnes mnohým hodí při nákupech v Polsku, kam je posílá i poradce premiéra Křeček. Míra inflace, jedna z nejvyšších v Evropě, se ale v březnu snížila na 15 %. Je to podle vás úspěch vlády?

Rozhodně ne. Inflace je vysokých 15 %, zatímco průměr v EU je pod 10 %. Například ceny zemního plynu vzrostly oproti březnu loňského roku o 60 %, ceny elektřiny vzrostly o 29,6 %, ceny tuhých paliv o 53,7 % a ceny tepla a teplé vody o 44,6 %. Ceny rýže a mouky meziročně stouply o 32 %, vepřové maso o 34 %, mléko o 45 %, vejce o 75 %, cukr dokonce o 97 %! Toto je skutečná vizitka Fialovy vlády a její nečinnosti v „boji proti inflaci a zdražování“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Okamura by měl spolupracovat , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseopdns , 24.04.2023 13:22:29
s Rajchlem na prioritním svržení protinárodní Fialové vlády. Pak sestavit vládu jakou mají Maďaři kteří chytře těží v členství v únií ale dovedou i vyjednat s Ruskem levné energie což je i Rajchlová vize. Únie je života neschopný moloch s 3 000hlavým parlamentem který postupně sám vyhnije .

|  9 |  0

Další články z rubriky

Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač Gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

17:53 Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač Gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

V eurovolbách bylo možné porazit Babiše, ale neumíme oslovit voliče online prostoru jako Filip Turek…