Paroubek potupil premiéra: Babiš ho nebere vážně, nevidí tam výrazný úspěch

22.05.2014 10:23 | Zprávy

Předseda LEV 21 Jiří Paroubek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizuje počínání a rádoby nezávislost většiny sociologických agentur, kdy je prý jasné, kdo pro koho pracuje. Jako jedno z hlavních témat chápe bývalý premiér boj s nezaměstnaností, která je podle něj jedním z největších společenských zel. Zatímco oficiální čísla hovoří o 600 000 nezaměstnaných, Jiří Paroubek posouvá neoficiální laťku až k jednomu milionu lidí bez práce.

Paroubek potupil premiéra: Babiš ho nebere vážně, nevidí tam výrazný úspěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Paroubek

S jakými pocity sledujete pár hodin před evropskými volbami průzkumy, které vidíme v médiích?
Tentokrát je to už hodně přehnané. Průzkumy jsou buďto součástí marketingu velkých politických stran, kdy všichni už vědí, která agentura pro koho pracuje, nebo je to překvapivé, jako u doktora Herzmanna, ale i to je nakonec průzkum, který pracuje pro někoho a proti někomu.

Jak pohlížíte na výsledky LEV 21 v průzkumech?
Nejpřesnější agentura, což je SANEP, nám připisuje něco k pěti procentům. Minulý týden jsem viděl výsledky průzkumu agentury Poll Watch, která pracuje naprosto nezávisle, i tam jsme získali pět procent. To je věc, které bych také věřil spíš než řadě agentur, které dlouhodobě spolupracují s politickými stranami.

Volební kampaň vrcholí. Na co se vás občané nejvíc ptají a co s vámi řeší?
Řeší svoje starosti. Trápí je, že nemohou sehnat práci. A častá otázka je: „Pane předsedo, myslíte si, že s tím je možné ještě vůbec něco dělat?“ Na to je těžká odpověď, protože nejsem součástí vlády, a byť si myslím, že tato vláda je lepší než vláda Nečasova, lidé očekávají rychlé změny, ty ale nepřicházejí a není žádná záruka, že někdy přijdou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…