Pirát Peksa: EU není Rusko. Ale potrestat lidi, co nesou odpovědnost za zvěrstva, je nutné

20.08.2020 16:41 | Zprávy

ROZHOVOR „Evropská unie není Rusko, tudíž nemůže armádou vpadnout do sousední země. Zároveň je ale nutné potrestat lidi, kteří za zvěrstva nesou zodpovědnost, cílenými sankcemi. Obstavit účty, omezit vstup a vydat mezinárodní zatykače,“ říká pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Odsoudil násilí proti demonstrantům a jejich nelidské věznění, které podle něj nemá v dnešní Evropě co dělat. Rovněž komentoval aktuální domácí politickou situaci a vládě udělil čtyřku za nakládání s financemi.

Pirát Peksa: EU není Rusko. Ale potrestat lidi, co nesou odpovědnost za zvěrstva, je nutné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Když jsme spolu mluvili naposledy, řešil se průběh koronavirové krize. Mluvili jsme také o tom, jak opozice podává návrhy a vláda některé se zpožděním přijímá, nicméně koronavirový problém neskončil. Někdo vidí nákazu jako vlnu druhou, jiní tvrdí, že první ani neskončila. Jak se, podle vás, vláda poučila z období březen až červen do situace současné, kterou musí řešit?

Především mě fascinuje, že po všech sděleních o chytrých karanténách a vymyšlených semaforech o tom, jak se jednoduše budou odlišovat okresy, ve kterých koronavirus řádí, od těch, v nichž je klid, jsme se dozvěděli, že opět bude vyhlášena povinnost plošně nosit roušky, což nedává v kontextu toho předchozího příliš smysl.

Chytrá karanténa nefunguje tak ideálně, jak se předpokládalo, a jsou i další dílčí nedostatky. Čím to je, že situaci nedokážeme podchytit?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…