Pirátský pokus protlačit legalizaci lehkých drog. Díky SPD neprošel. Okamura popsal, co se kolem toho dělo

30.01.2021 15:06

ROZHOVOR Po zkušenosti z amerických voleb bude dobré i v České republice prověřit software Českého statistického úřadu a další technické zabezpečení voleb. V Poslanecké sněmovně téma přináší předseda bezpečnostního výboru Radek Koten z SPD. Předseda tohoto hnutí Tomio Okamura hovoří o „prvních vlaštovkách“ volební manipulace.

Pirátský pokus protlačit legalizaci lehkých drog. Díky SPD neprošel. Okamura popsal, co se kolem toho dělo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

V pátek SPD podalo návrh zákona na pomoc živnostníkům. O co konkrétně jde?

Ano, podali jsme zákon na odpuštění zdravotního a sociálního pojištění živnostníkům, kteří v důsledku vládních opatření nemohou vykonávat výdělečnou činnost. Jelikož vláda, přes naše četné apely, v této věci nekoná, SPD předložilo vlastní návrh na pomoc těmto živnostníkům.

Tento návrh spočívá v osvobození těch živnostníků, kteří nemohou v důsledku vládních opatření vykonávat výdělečnou činnost, od plateb povinných zdravotních a sociálních odvodů po celou dobu trvání těchto omezení. Současně ovšem bude tato doba postiženým živnostníkům nadále započítávána do tzv. povinné doby pojištění, aby nebyly nijak dotčeny jejich důchodové nároky. Co se týče zdravotního pojištění, měl by je za tyto osoby, podobně jako za osoby nedobrovolně nezaměstnané, po tuto omezenou dobu platit stát.

Návrh zpracovala naše poslankyně Lucie Šafránková.

Poslanec Radek Koten z SPD chce na bezpečnostním výboru Poslanecké sněmovny projednat váš návrh na zajištění regulérnosti sněmovních voleb. Co by to konkrétně mělo obnášet?

Na bezpečnostním výboru, kterému Radek Koten předsedá, otevřeme téma zabezpečení serverů Českého statistického úřadu. Jde o servery a software ČSÚ, který zajišťuje při volbách sčítání hlasů z jednotlivých volebních okrsků. Kvůli zkušenosti z amerických voleb a podezření z jejich neregulérnosti je nutné to prověřit, aby něco podobného nehrozilo i u nás. Je třeba provést forenzní audit tohoto softwaru a serverů Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost.   

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Mají podle vás čeští voliči důvod se obávat, že s jejich vůlí bude manipulováno? Že nám hrozí podobně pochybné volby, jako tomu bylo v USA?

První vlaštovky tady jsou. Tzv. demoblok, tedy Piráti, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, chtějí prosadit korespondenční hlasování. Korespondenční hlasování při posledních prezidentských volbách v USA je jasnou ukázkou hrozby manipulace. Dnes je zřejmé, že náskok Joea Bidena tvoří právě započtení korespondenčních hlasů, které jsou podhoubím pro možnou manipulaci s hlasy. Při posledních prezidentských volbách v Rakousku dokonce musely být výsledky kvůli korespondenční volbě anulovány a musely proběhnout volby nové.

Korespondenční hlasování je další nástroj totalitářů, globalistů a sluníčkářů, jak ovládnout volby, i když by lidé ve skutečnosti hlasovali proti nim. Je to pro nás poučení, že něco takového nesmíme připustit u nás. Proto SPD nepodpoří případnou změnu volebního zákona a zavedení možnosti korespondenční volby, jinak hrozí manipulace s volebními výsledky i u nás.

A pokud jde o otázku zabezpečení serverů, tak to by měl zajistit právě ten audit. Doufám, že ostatní strany, které se tolik zaklínají kybernetickou bezpečností, ten audit podpoří.

Když už jsme u amerických voleb – co vůbec říkáte tomu, jak razantně se ujal vlády prezident Biden?
 
Ukazuje se, že bude natvrdo podporovat neomarxistickou agendu. Podporuje svými kroky fakticky nelegální imigraci i zrůdnou genderovou ideologii a transgender a podobné věci. Transgenderové půjdou do armády. Navíc muži přeoperovaní na ženy budou moci soutěžit se ženami ve sportu, což je nefér, protože si tyto „ženy“ zachovávají mužskou výkonost a mohou skutečné ženy i fyzicky svou větší silou ohrozit.
 
 
Pozitivní je, že se Biden dohodl s Ruskem, že prodlouží smlouvu o kontrole jaderných zbraní Nový START.
 
Na vaší tiskové konferenci jste představil návrh týkající se obrany svobody projevu. O co se jedná?
 
Jak informoval váš server ParlamentníListy.cz, v Polsku vláda v prosinci představila návrh zákona o svobodě slova na internetu. Ten říká, že firmy vlastnící sociální sítě nesmějí mazat příspěvky uživatelů, které nejsou v rozporu s polskými zákony. Pokud by třeba Facebook takový příspěvek smazal nebo uživatele zablokoval, musí mít uživatel možnost se proti rozhodnutí odvolat a sociální síť musí o odvolání rozhodnout do 24 hodin. A uživatel získává právo pokračovat dál. Do 48 hodin se může obrátit na soud a ten bude muset do sedmi dnů rozhodnout. Všechny tyto procesy by přitom měly podle návrhu zákona proběhnout elektronicky. A firma provozující sociální síť by mohla za nerespektování soudního verdiktu vyfasovat pokutu až ve výši osmi milionů zlotých (tedy více než 46 milionů korun českých).

Něčím takovým se můžeme inspirovat. Jak jsem již jednou uvedl, bývalo by stačilo, aby majitelé sociálních sítí respektovali nadřazenost našich zákonů a našich ústavních principů nad vnitřními předpisy jejich firmy a jejich sociálních sítí. Každá firma podnikající v České republice přece musí respektovat naše zákony nebo regule EU, ať s nimi souhlasíme, nebo ne. A například v naší Listině práv se naprosto jasně píše, že „cenzura je nepřípustná“. Naše Ústava musí stát nad předpisy firem vlastnících sociální sítě! Ale zdá se, že bude potřeba vytvořit speciální zákon.

Díky návrhu SPD byl tento týden ve Sněmovně zamítnut návrh Pirátů na legalizaci držení a distribuce lehkých drog. O co šlo?

Piráti za podpory hnutí STAN navrhli zákon, aby bylo legální držení a distribuce marihuany. Zarazil nás ten důraz, který nová volební koalice Pirátů a STAN klade na tu distribuci. To je pro SPD nepřijatelné, proto jsme jako jediní ve Sněmovně dali návrh na zamítnutí, a jsem rád, že nás v tom většinově podpořili i poslanci některých jiných stran.
 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová:
 
Zde bych chtěl zdůraznit, že v návrhu Pirátů se nejedná o léčebné konopí. To již legální je, pod kontrolou státu a na lékařský předpis. Legalizaci léčebného konopí za podmínek, které uvádím, SPD již dříve podpořilo, jelikož pomáhá například pacientům s roztroušenou sklerózou. 
 
 
Poslední otázka se týká ještě jedné novinky ze Sněmovny minulého týdne. V úterý oznámil konec svého mandátu Miroslav Kalousek, jeden ze sněmovních veteránů a současně jeden z nejvýraznějších poslanců. Jak na něj budete vzpomínat?
 
Jako na pana Kalouska, tedy na člověka, který v souladu s programem TOP 09 prosazoval přijímání migrantů, přijetí eura a měl velmi asociální návrhy. Na druhou stranu jsem respektoval, že se otevřeně k takovým názorům hlásí. A nejen on. Právě Miroslav Kalousek před měsícem veřejně potvrdil, že nová volební koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 bude prosazovat, aby Česká republika přijala euro. To je samozřejmě pro SPD nepřijatelné.

Nemyslím, že by takový člověk jen tak odešel a vzdal se vlivu, takže je spíš zřejmé, že své koně bude řídit z pozadí. Je pochopitelné, že jeho pověst spoustu voličů odrazuje, takže je chytré, když za sebe nastrčí jiné, tolik neokoukané tváře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Spisovatel: Ti mladí. Dřív Stalin, teď Soros a Pirátská internacionála. Okoukají se. Bez násilí skončí

18:44 Spisovatel: Ti mladí. Dřív Stalin, teď Soros a Pirátská internacionála. Okoukají se. Bez násilí skončí

CIVILIZACE A MY „Doba je opět – po třiceti letech relativní svobody – založena na víře. Tentokráte n…