Politici EU do tepláků za vlastizradu, říká dva roky od migrační krize plukovník – autor výroku „vetřelci, žádní uprchlíci“. Budeme slušní? Zatočí s námi, dodává důkazy

29.05.2017 4:40

ROZHOVOR Už žádné okolky. „Většina evropských politiků by měla být teď v teplákách za to, co dovolili, a měli by být souzeni pro vlastizradu.“ Plukovník Pavel Skácel, účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu, si opět nebere servítky. Dnes už bývalý vedoucí projektu Péče o válečné veterány hovoří o drsném útoku na dřeň společnosti a kruté realitě, kterou nechápeme. „V první řadě je nejdůležitější změnit přístup a říct jasně, kdo má z proudu migrantů opravdu užitek,“ ptá se opět Skácel, který už před dvěma lety v souvislosti s migrační krizí vzbudil velký rozruch svým konstatováním, že uprchlíci jsou vlastně „vetřelci“ a jde o „řízenou invazi“. A že ministr Chovanec na kvóty nepřistoupí? „Jakmile přijde příkaz z Evropské unie a důrazný příkaz, tak ho budou poslouchat on i Orbán,“ říká Skácel.

Politici EU do tepláků za vlastizradu, říká dva roky od migrační krize plukovník – autor výroku „vetřelci, žádní uprchlíci“. Budeme slušní? Zatočí s námi, dodává důkazy
Foto: csol.cz
Popisek: Plk. Pavel Skácel (fotografován ještě v hodnosti podplukovníka)
reklama

Vraťme se ještě k útoku na koncertní halu v Manchesteru, který si vyžádal životy minimálně dvaceti dvou mladých lidí. Politici ujišťovali, že je jim líto všech obětí, které si exploze vyžádala. Nigel Farage označil výbuch za „přímý útok na naše děti“. Donald Trump například označil pachatele útoku za zlé ztroskotance. Kdo ztroskotal podle vás?

Ztroskotala především snaha tzv. ELIT vidět věci, jaké reálně jsou. Když dnes slyšíte někoho, jak deklamuje, například náš pan premiér, tak většinou mnoha slovy neřekne nic. De facto jen vykládá, jak on situaci vidí, ale jeho vize je od reality vzdálená ne na kilometry, ale na parseky. On nikdy a s ním celá řada jiných politiků nežili obyčejný život. Žili v bublinách svého aparátu a teď většinou nechápou, co se děje. Tudíž napříč spektrem jen slyšíme výklady, jak to daný člověk vnímá. Dotazy novinářů jsou bezradné, s ničím takovým, jako byl drsný útok na dřeň společnosti, nepočítají. Prakticky jen situaci využívají k zaplnění vysílacího času. Prakticky vůbec nechápou, že jsou součástí téhle velké hry. Tím, že dávají útočníkům jména, tvář, historii, svým způsobem jim dávají právo na existenci a jejim dalším následovatelům ukazují na lacinou možnost seberealizace. Samozřejmě jsou to velice složité otázky a všichni, kteří se věc snažíme nějak pojmout, včetně mě, se jen zdaleka můžeme dotknout reality, která je ale ve své podstatě jiná a daleko krutější. Jestli se vyhýbáme příčinám, nelze pochopit důsledky. Současný stav vznikl v důsledku vpuštění desítek a stovek válečníků džihádu spolu s tzv. utečenci do Evropy.

Anketa

Kam má Česko směřovat v rámci EU?

hlasovalo: 15824 lidí


Když už jste upozornil na premiéra, připomeňme, jak aktuálně po útoku reagoval: „S pohnutím sleduji zprávy z Manchesteru. Je mi líto všech obětí, které si exploze vyžádala. Věřím, že se brzy podaří objasnit všechny okolnosti.“ Předpokládám, že když jste popisoval způsob jeho jednání, měl jste na mysli i jeho další názory, například co se týká postupu proti terorismu…

Jistě. On jen kondoloval, neřekl nic, utrpení pozůstalých nezmírnil a příčin se vůbec nedotkl. A jakým způsobem proti teroristům postupovat? Jak to řekl Trump? To je jeho iluze. Nabubřelá fráze. Ten, proti komu bychom měli jít, je na současnost daleko lépe připraven a vyzbrojen, než si troufáme vůbec přiznat. Jakákoli naše slušnost, uznávání lidských práv jsou ze strany džihádistů chápány jen jako slabost a ubezpečení o tom, že nazrála doba s námi zatočit. Naše civilizace se dostala na scestí. Je to smutné, ale je to tak.

Když jsme na toto téma hovořili asi před dvěma lety v souvislosti s událostmi v Paříži, řekl jste tehdy, že jsou pokračováním skutečného džihádu. Zmínil jste, že teroristické útoky jsou v podstatě průzkum bojem. Nabízí se otázka, jak si v tom boji stojíme? Můžeme si říkat, že pokud by nám bezpečnostní složky nepomáhaly a nechránily nás, bylo by daleko hůř. Určitě se podařilo řadu případných útoků už dopředu zlikvidovat. Jsme ujišťováni o tom, že se dělá maximum pro to, aby se teroristické útoky neopakovaly. Děláme dost?

Nedělá se nic. Možná se posiluje bezpečnostní aparát. Madrasy v Bosně a Hercegovině (i jinde) produkují ročně ne desítky, ale stovky duchovních  a učitelů v duchu bojovného islámu a džihádu.
Podívejte se, jaká je situace v ostatní státech, zamlčují se fakta a zatočí se s lidmi, kteří situaci popisují reálně. To jsou podmínky pro džihád, který pak může sílit, protože s jídlem roste chuť.Pane plukovníku, opět se vrátím k našim předchozím rozhovorům. Na téma imigrace jste řekl: „Ne. Jsou to někým řízení vetřelci!“ A tehdejší situaci jste popsal jako řízenou likvidaci evropské konkurenceschopnosti. Od té doby se situace uklidnila, o migrační krizi se už nemluví, popularita kancléřky Merkelové aktuálně v Německu opět stoupá. Tak po čase, nepřehnal jste to se slovy o řízené invazi?

Nepřehnal. Přes moře do Itálie, která se stala užitečnou dálnicí pro migrační kolonu, projde pět tisíc lidí denně, to je dost. Kolik je to za měsíc a rok, je jednoduchá početní úloha. Stále zůstává nerušené loďstvo, které převáží lidi. Já už je dnes nevidím jen jako vetřelce, ale i ty, kteří naplňují články Barnettova plánu. Já to prostě nemohu vidět jinak. Evropa se stává do budoucna nekonkurenceschopnou, bude řešit sociální problémy lidí, kteří přicházejí a budou nám vnucovat svou kulturu. Neslyšel jsem, že by přicházeli migranti z Angoly nebo Jihoafrické republiky. Přicházejí ze subsaharské islamistické Afriky. Proč? Protože to někomu vyhovuje.
Proklamátoři, kteří lkají nad důsledky teroristického útoku, jen lkají a proklamují snahu: my s tím něco uděláme. Co se dá udělat s jednotlivci, buňkami, které se někde probudí, to je mimo možnost jakýchkoli bezpečnostních služeb. V první řadě je nejdůležitější změnit přístup a říct jasně, kdo má z proudu migrantů opravdu užitek?
To, co se dovolilo, je bezbřehé, lkáme nad důsledky, ale my jsme dovolili ty příčiny. Většina evropských politiků by měla být teď v teplákách za to, co dovolili, a měli by být souzeni pro vlastizradu. Žádné okolky. Nejenže vpuštěním nekontrolované migrační vlny zradili Evropskou unii, ale každý zradil i vlastní stát.
Mimochodem, chudáci lidi. Normální člověk bude mít strach vystrčit nos. Ve Švédku, v Německu.Berme i protiargumenty. V České republice si lidé řeknou, pomáhejme těm, kteří to potřebují, navíc tady žádné uprchlíky nemáme a všichni říkají, že mají situaci pod kontrolou a že je všechno v pořádku, tak jim věřme, stejně nemáme čas se tím zabývat. Vidíme to i v Německu, že lidem v podstatě evidentně nevadí, že Merkelová pozvala uprchlíky do Evropy, protože jí roste popularita. Takže podle vás je většina národa prostě úplně mimo v hodnocení situace? Každopádně pravdou je, že většině lidí situace nevadí, možná i naopak a hlas lidu, hlas boží. Jak se tohle podařilo?

Zaprvé, zapněte si televizi a tam je buď zábava, nebo idiotské soutěže typu: Teče Dunaj? Ano, tak tři body. Ne. Tak jeden bod. Pak uvidíte Prostřeno a zprávy, které bychom mohli nazvat: „Štěk sem, štěk tam.“ O migraci ani slovo. Jaký závěr si člověk udělá? Všechno je v pořádku, dostal jsem důchod, konečně mám výplatu, čím bych se měl jiným zabývat. Jim to nedochází. Copak lidem něco docházelo před první nebo druhou světovou válkou? Ne. Nedochází to ani těm, co chodí večer Prahou, kde mají možnost potkat podivné existence, které se v metru revizorům prokazují jakýmsi papírem místo dokladu. Samosebou neplatí.
Dokud člověk nemá s něčím osobní zkušenost, situace posuzuje jinak. To je běžná věc…
Jinak se na věc budou dívat rodiče a příbuzní, přátelé těch děcek z Manchesteru. Bohužel. Varování a analýzy takových lidí, jako jsou Koller nebo generál Blaško, to jsou pro běžného ovčana výkřiky do tmy. Když tak někteří lidi řeknou: jo, jo, já s nimi souhlasím a článek přepošlou, a tím to končí. Lidská mysl je klamaná a systematicky manipulovaná. Obracejí pozornost lidí jiným směrem, než je potřeba. Že se hromadí zbraně na ruských hranicích? To je jen cvičení přece.

Německá kancléřka Angela Merkelová se už v Berlíně sešla s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a dohodla se na velmi úzké spolupráci. Oba vyjádřili podporu pro další integraci a silnější měnovou unii. Co z toho pro Evropu podle vás vyplývá, případně zvlášť pro Německo a pro Česko? Co může kombinace Macron – Merkelová znamenat?

Neštěstí. Oba jsou to slabé osobnosti. Stvořené mediokraticky. On je třeba dobrý rétor, ale to byl Hitler taky. Proklamace, které Macron vykládá, zakrývají všechno, na co nestačí. Jedna situace je pro politika před volbami, druhá po volbách a třetí je skutečnost, že se nebude nikdy z ničeho zodpovídat.

A znovu se bavíme i o kvótách. Eurokomisař pro vnitro Avramopulos dal Maďarsku a Polsku, které zatím nepřevzaly žádné uprchlíky, lhůtu na změnu přístupu. Pokud se tak nestane, zahájí podle něj komise řízení pro porušení evropského práva, které po několika stupních může skončit až před unijním soudem. Co se bude dít?

Ony se páky najdou. A propos. Migranti – vetřelci zatím o naše zeměpisné šířky nejeví valný zájem. Jakmile se však v EU prosadí, že i Česká republika bude platit migrantovi to, co Německo nebo Švédsko, situace se obrátí. Stačí, aby k tomu dal někdo povel. Pak si řeknou, v Česku mají lepší ceny, a že mají méně kvalitní jídlo? Tak nás donutíme, aby měli halal. Začneme pro ně být atraktivnější. Když řeknete běžnému člověku, že tohle by mohlo nastat, tak se rozčílí: to není možné, to je blbost.

Může oponovat i tím, že náš ministr Chovanec jasně říká, že na kvóty nepřistoupíme. Nebo tomu snad nevěříte?

Hmm. Při jeho vzdělání a všeobecně známé zelinářské praxi mi tahle argumentace připadá tomu odpovídající. Ale sociální sféra společnosti a složitost a procesů v ní se od brambor a banánů jaksi liší. Určitě má přísun kvalitních informací. Pokud bych já měl takové informace a jeho experty, možná bych také řekl: kvóty nepřijmeme. Ale to je vykřikování histriona na dvorečku. Jakmile přijde příkaz z Evropské unie a důrazný příkaz, tak ho budou poslouchat on i Orbán. A věřte tomu, jestli tady budu ještě něco za dva roky deklamovat, že si o tom budeme povídat. Tak to bude.

Myslíte si, že budeme pod tlakem, že nás odříznou ekonomicky?

Myslím si, že politické nástroje i kromě ekonomických se najdou. Prostě když se jedná o zisk v oblasti tisíce a více procent, budou schopní všeho. Jestliže z migrantů kyne to, že konkurenceschopnost Evropy skutečně klesne o desítky bodů, tak je to obrovský zisk. Evropa nebude produkovat konkurenceschopné výrobky pro zbytek světa a co bude? Tak jako u nás. Bude se dovážet. A bohatství bude plynout jinam a kam, můžeme se dohadovat, možná i uhodneme.
Je to paradoxní. My živíme nepřímo islám tím, jak u nich kupujeme ropu, Jsme to my, co jezdíme do lékárny za rohem autem místo toho, abychom se prošli a udělali něco pro zdraví. Přispěli jsme sami k tomu, že tady naši vnuci nebudou už žít v takové pohodě jako my. Vetřelci si tu zavedou své pořádky. Může to být i jen vize? Ale to už tady všechno bylo. Co se stalo s kvetoucím Římem?

V dnešním rozhovoru už jsme vás uvedli jako bývalého vedoucího projektu Péče o válečné veterány. Copak jste, pane plukovníku, provedl?

Nic jsem neprovedl. Jen jsem neuspěl u jednoho výběrového řízení na funkci, kterou jsem do té doby zastával. K tomu řízení jsem dospěl tím, jak jsem se svobodně projevoval. Víte, ono je to tak: máme svobodu, ale nevíme kdo a kde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo

20:39 Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo

„Kdysi jsme si mysleli, že je to jenom neodbornost, hloupost či nepochopení. Ale spíše jde o naprost…