Potřebujeme založit ministerstvo sportu, jinak tu budou tlusté děti. Doktor Jansta už začal podnikat první kroky, aby jej prosadil

06.08.2016 15:48 | Zprávy

Předseda České unie sportu Miroslav Jansta trvá na tom, že potřebujeme ministra sportu. Pokud nebudeme mít člověka, který by se v kabinetu systematicky staral o podporu sportu, pak brzy spláčeme nad výdělkem. Už teď se prý totiž ukazuje, že se české děti málo pohybují a je těžké mezi nimi vybrat budoucí úspěšné sportovce. Razantně přitom odmítá argument, že by došlo toliko ke zbytečnému nabobtnání již tak dost početného státního aparátu.

Potřebujeme založit ministerstvo sportu, jinak tu budou tlusté děti. Doktor Jansta už začal podnikat první kroky, aby jej prosadil
Foto: worldwide.com
Popisek: Fotbal, ilustrační foto

„V době, kdy přibývají úředníci po stovkách, někdy dokonce po tisících, pro mě argument, že ministerstvo sportu by vytvořilo nový byrokratický aparát, neobstojí. Tam stačí čtyřicet padesát lidí, kteří budou cíleně pracovat na metodice, jak podporovat sport, na co se zaměřit a kam napřít síly. Zároveň nebudou přívažkem jiného resortu. A ministr bude správcem této agendy a lobbistou sportu ve vládě,“ prohlašuje Jansta v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbořil: Už to nedoutná, ale hoří. Poslední varování Trumpovi?

19:45 Zbořil: Už to nedoutná, ale hoří. Poslední varování Trumpovi?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varuje před „teku…