Pravičák Simkanič ukazuje na člověka, který je prý příčinou konfliktu na Ukrajině

03.09.2014 17:02 | Zprávy

ROZHOVOR Podnikatel a předseda strany Česká pravice Michal Simkanič v rozhovoru ParlamentníchListů.cz pochválil úterní projev prezidenta Miloše Zemana v Poslanecké sněmovně. Výhradám Zemana vůči služebnímu zákonu ale prý rozumí. „Otázku služebního zákona rozhodly především parlamentní prázdniny a neukojitelná touha především nových poslanců si také užít lehce nabyté peníze,“ poznamenal Simkanič. Také odkryl svůj názor k tomu, kdo může být primární příčinou ukrajinského konfliktu.

Pravičák Simkanič ukazuje na člověka, který je prý příčinou konfliktu na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Simkanič

Sledujete dění na Ukrajině? Jaké pocity ve vás vzbuzují dohady ohledně sankcí proti Rusku?

Sankce jsou hloupé, bezzubé a poněkud předčasné. Ale to je jen vyústění současného stavu. Míra mediální demagogie kolem dění na Ukrajině dnes přerůstá všechny meze. Přirovnání anexe Krymu k tomu, co se stalo u nás v roce 1968, je nehorázný nesmysl. Kdyby u nás, dejme tomu v září 1968, proběhlo skutečně svobodné referendum, bylo by skóre nepochybně přes 90 procent, ale právě opačné nežli na Krymu. Do hlavy jsou nám vtloukány takovéto lži a žádného z našich úžasných investigativců kupodivu nezajímá velmi zvláštní role a vůbec postava našeho komisaře pro rozšíření EU a přitom je právě tato otázka primární příčinou konfliktu. Reakce Ruska je ale také logickým vyústěním postupující ztráty prestiže Spojených států, které namísto skutečného vůdce dnes reprezentuje showbusinessový socialistický šašek, který si zjevně čím dále víc neví rady ani sám se sebou, natož s rolí USA ve světě. Není tam však navěky a pro nás musí i nadále být naprostou prioritou naše pevné členství v Severoatlantické alianci. Měli bychom se však naučit velmi důrazně oddělovat tuto stále plně funkční organizaci od rozpadající se a zoufale selhávající Evropské unie, která naše národní zájmy trvale poškozuje.

Summit EU o víkendu rozhodl, že Evropská komise společně s diplomaty navrhne další přitvrzení protiruských opatření. S tím ovšem moc nesouhlasil český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který sankce považuje za kontraproduktivní. Co si o postoji premiéra na summitu myslíte?

Najde se velmi málo oblastí, ve kterých bych s tímto pánem souhlasil, ale zde je nepochybně zdrženlivost na místě, neboť horlivé bruselské svazáctví je velmi nebezpečný jev. Jak jsem již uvedl výše - jsem pro absolutní součinnost v rámci NATO a nikoli pro naskakování na vidle bruselských blbečků...

Jenže ani vládní politici nejsou v této otázce zajedno. Zatímco ministr financí Andrej Babiš (ANO) řekl, že jsou sankce k ničemu, tak vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek tvrdí opak. Oba dva jsou přitom členové jedné vlády... Předsedové TOP 09 a ODS Karel Schwarzenberg a Petr Fiala dokonce pokládají výroky předsedy vlády k sankcím za nepřijatelné a Českou republiku poškozující. Proto také chtějí vyvolat kvůli Sobotkovým výrokům na summitu mimořádnou schůzi sněmovny. Nezdá se vám to přehnané od opozice? A co protichůdné výroky koaličních partnerů?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Olga Böhmová



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BRICS a Česko? Kobza řekl, co nás čeká. Nevyhnutelně

13:39 BRICS a Česko? Kobza řekl, co nás čeká. Nevyhnutelně

Už stříhám metr, kdy tato hrůza skončí, říká někdejší diplomat a poslanec SPD Jiří Kobza o zahraničn…