Pravičákova kanonáda: Zeman nemá rád blbce. Není důvod platit ČT. Pitomci, povídaček se nenajíme. Uprchlíci? Buď my, nebo oni

25.08.2015 7:32 | Zprávy

POLOČAS MILOŠE ZEMANA Kdyby se prezidentem stal Karel Schwarzenberg, byla by to katastrofa, říká ParlamentnímListům.cz někdejší novinář a spolupracovník Václava Klause, bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek. Dlouholetý člen ODS vyzdvihuje Zemanovu zahraničněpolitickou orientaci a má pro něj pochopení i pokud jde o uprchlickou krizi. V té prý platí, že buď zvítězí naše civilizace, nebo jiná.

Pravičákova kanonáda: Zeman nemá rád blbce. Není důvod platit ČT. Pitomci, povídaček se nenajíme. Uprchlíci? Buď my, nebo oni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Miloš Zeman je zhruba v polovině svého prezidentování. Lze si v obecnosti říci, že šlo o úspěšných dva a půl roku? Je dobře, že se prezidentem stal zrovna Zeman, a ne Karel Schwarzenberg? Co by dnes bylo v Česku jinak?

Myslím, že Zemanova úspěšnost je tak padesát na padesát. Nezapomínejme, že hned v úvodu svého prezidentství utrpěl těžkou porážku, když mu vůbec nevyšel tah s Rusnokovou vládou, jež měla být pilířem úspěchu „jeho“ Strany práv občanů. SPO se však vůbec nedostala do sněmovny a nynější Zemanova – nazvěme to třeba – dílčí kooperace s Babišem je spíše z nouze ctnost. Tuhle partii ovšem Zeman hraje – ze svého pohledu – docela dobře. Republiku nemohlo potkat nic lepšího, než že se prezidentem nestal Schwarzenberg. Zeman je sice také eurohujer, leč v mezích snesitelnosti. Navíc si myslím, že i on už z lecčehos prozřel a ve svém eurofilství dost ubral.

Zeman se vydal poměrně aktivně na pole zahraniční politiky. Kritizoval sankce proti Rusku, navštívil Moskvu a metropole dalších postsovětských států, rovněž jel do Číny. Co z jeho „východní“politiky lze chválit a co ne? Dle expertů zanedbává tradiční pojetí lidských práv a preferuje dělání byznysu... Je to dobře? Je něco, co se mu v oblasti vztahů s někdejším SSSR a Čínou nepodařilo, byť o to sám stál?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

Tomio Okamura byl položen dotaz

bydlení

Stát musí převzít plnou odpovědnost za bytovou politiku a zajistit pro mladé lidi dostatečné kapacity cenově dostupného bydlení. Co touto vaší větou přesně myslíte? A jaká cena za bydlení je podle vás v pořádku? A jak byste řešili problém, že na řadě míst, kde je největší poptávka po bydlení, není u...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec 168 hodin, ale Fridrichová v ČT zůstává. Vyoral má jasno, co bude dál

16:59 Konec 168 hodin, ale Fridrichová v ČT zůstává. Vyoral má jasno, co bude dál

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Tomuhle propagandistickému braku vzpomínky věnovat nebudu,“ říká z…