Představa je to docela děsivá. Toto je cesta k zániku lidské civilizace. USA, vyděračské Turecko, uprchlíci a islamizace Evropy. Poslanec KSČM promlouvá

10.03.2016 20:35

ROZHOVOR Evropská unie se při řešení migrační krize ukazuje jako neživotaschopný organismus, říká poslanec KSČM Vojtěch Adam. „Dohoda s Tureckem by velmi pomohla, ale Turci budou spíše Evropu vydírat neustálým zvyšováním požadavků na ekonomickou pomoc,“ míní. „Svět se ocitl na rozhraní. Na jedné straně je cesta spolupráce a prosperity a na straně druhé cesta k zániku lidské civilizace na této planetě. To by si měli všichni uvědomit,“ varuje Adam.

Představa je to docela děsivá. Toto je cesta k zániku lidské civilizace. USA, vyděračské Turecko, uprchlíci a islamizace Evropy. Poslanec KSČM promlouvá
Foto: archiv VA
Popisek: Poslanec a starosta Ivančic MUDr. Vojtěch Adam (KSČM)
reklama

Obhájci imigrace tvrdí, že přijímání imigrantů pomůže ekonomice, protože imigranti zaplní volná pracovní místa a současně prý pomohou udržet důchodový systém. Nejsou ale naopak větším nákladem pro sociální systémy než přínosem pro ekonomiku? Plus započtěme náklady na bezpečnost a následky kriminality...

Dalo by se tak uvažovat, kdyby šlo o imigraci, řekl bych, nevybočující z běžných mezí. Toto, co se děje v současné době, se však vymyká jakékoli kontrole a přinese jenom problémy. Nelze předpokládat zapojení těchto lidí do pracovního procesu ve větším měřítku ať už pro jejich nedostatečné vzdělání či kvalifikaci nebo i proto, že jejich cílem může být úplně něco jiného než pomoc v udržení důchodových systémů. Zdá se, že někdo může mít zájem na jejich destabilizaci.

Co říkáte silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech?

Pokud je pravda všechno, co bylo v médiích zveřejněno, jde o velmi závažný problém. V tomto měřítku takové jevy rozhodně nepatří do evropského civilizovaného prostoru. Násilí na ženách jako projev mentality imigrantů je třeba velmi důrazně odsoudit a účinně se mu bránit. Základním předpokladem pro pobyt imigrantů by mělo být elementární dodržování zákonů té které země. Lidé v Německu ale mohou poděkovat především politice USA, která je základní příčinou masové imigrace, a rovněž servilní politice vlastní kancléřky.

Co říkáte reakcím německých politiků?

Je zcela evidentní, že situaci nezvládají. O motivaci jejich chování se můžeme jen dohadovat. Předpokládal bych, že právě Německo se bude chovat zodpovědně nejen k sobě, ale k celé EU a nebude vnášet do možných řešení další chaos. 

Co se týče sexuálních útoků uprchlíků v Německu, publicista Jan Petránek řekl, že útoky na ženy jsou hluboko v mentalitě migrantů a uprchlíci mají hodnoty neslučitelné s našimi. Co o tom soudíte?

Pokud má Jan Petránek pravdu a není důvod o tom pochybovat, nevidím možnost, jak zajistit podmínky pro soužití těchto kultur. Mentalita imigrantů a jimi uznávané hodnoty jsou většinově zcela odlišné od našich. Jestliže přicházejí do Evropy s tím, že ji změní k obrazu svému, pak je třeba, aby byla včas přijata opatření, která tomu zabrání.

Objevily se zprávy, že německá policie nemá vyšetřovat „drobnou“ kriminalitu přistěhovalců...

Tomu se mi nechce věřit. Kdyby tomu tak bylo, šlo by o selhání bezpečnostního systému jednoho z nejvýznamnějších států EU. Zákony platí pro každého, a pokud by došlo k takové diferenciaci jejich posuzování, byla by to cesta do pekla. Jinou otázkou ale může být to, jestli má německá policie vůbec kapacitu nárůst kriminality zvládnout.

Šéfka Alternativy pro Německo Frauke Petry prohlásila, že by pohraniční stráž měla být připravena střílet uprchlíky, pokud to bude nutné. „Potřebujeme efektivní kontrolu (hranic), abychom zabránili neregistrovaným žadatelům o azyl ve vstupu do země z Rakouska. Žádný policista nechce střílet na uprchlíky a já si to také nepřeji. Ale střelba by měla být umožněna jako poslední možnost,“ prohlásila pro německá média šéfka AfD Frauke Petry. Souhlasíte s ní?

To jsou velmi silná a závažná slova. Jednou za základních funkcí státu je zjištění bezpečnosti jeho obyvatel. Taková úvaha je zřejmě směřována k situaci, kdyby selhaly jiné prostředky a došlo k přímému ohrožení zdraví nebo životů obyvatel. Neregistrovaní a ilegální imigranti tady v žádném případě nemají co pohledávat. Problémem pro kontinentální Evropu je jednoznačně chování Turecka, protože Řecko nemůže samo vzhledem ke geografii situaci v žádném případě zvládnout.

Premiér Sobotka řekl: „Jsem přesvědčen, že levicové lídry za deset dvacet let najdeme spíše mezi dobrovolníky, kteří v létě odjeli na Balkán a pomáhali uprchlíkům. Tihle lidé budou v budoucnu představovat levici. Nehledal bych je na náměstích, kde se šíří xenofobie, nenávist a rasismus.“ Co o tom soudíte? 

Abych pravdu řekl, nevím, co tím chtěl premiér říci. Pokud by to tak bylo, je něco velmi špatně.

Slovenský premiér Fico řekl, že nechce, aby na Slovensku vznikla nějaká ucelená muslimská komunita. Řekl, že existuje problém s integrací imigrantů, a také řekl, když to řeknu lidově, že si nevezme na triko, aby byly ženy na Slovensku sexuálně napadány. Co si o tom myslíte?

Tato slova premiéra Fica je třeba dávat do souvislosti s předvolební kampaní na Slovensku. Že všechno, co řekl je velmi závažné a pro nás nebezpečné. Fico jen pojmenoval to, co hrozí i nám.

Robert Fico také řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti. „Trvám na svém postoji, že absolutní většina těchto lidí jsou ekonomičtí migranti (hovořil o migrantech jdoucích do Evropy z Turecka, pozn. redakce). Kdo má věřit člověku, který se necítil bezpečně v Srbsku, v Maďarsku ani v Rakousku, a tak šel až do Německa? Evidentně mu šlo o ekonomické zájmy,“ řekl Fico…

Je pravdou, že uprchlík před válkou vypadá jinak. Především chce zajistit své rodině a sobě bezpečnost a rozhodně nemusí putovat do zemí západní Evropy. Navíc jejich vybavení je ve většině případů poněkud nadstandardní. Je podivné i to, že naprostá většina imigrantů jsou mladí muži, a není vůbec vyloučeno, že jsou mezi nimi aktivní bojovníci IS se všemi důsledky z toho pro nás vyplývajícími.

Jak hodnotíte to, jak se k imigrační krizi stavějí EU a Německo? Jak se díváte na roli Turecka? Máme se s ním dohodnout, nebo nás bude vydírat? Není lépe postavit ploty chránící hranice?

EU se při řešení krize ukazuje jako neživotaschopný organismus, Německo nevyjímaje. Až čas, pokud tedy nějaký bude, ukáže skutečné motivy jednání představitelů Unie. Jako by nechtěli vědět, jaké nebezpečí Evropě hrozí. Evropští představitelé vytvářejí svým liknavým postojem podmínky pro budoucí islamizaci Evropy. Jako kdyby nebyly v Evropě historické zkušenosti s bývalou Osmanskou říší, když expandovala před pár stoletími až na naše území. A role Turecka? Jako muslimská země sehrává velmi podivnou roli. Jako člen NATO by se mělo chovat jako spojenec a nepodílet se na organizaci migrace do Evropy. Dohoda s Tureckem by velmi pomohla, ale Turci budou spíše Evropu vydírat neustálým zvyšováním požadavků na ekonomickou pomoc.

Hovoří se o tom, že Turecko podporuje Islámský stát (obchoduje s ropou) i imigrační vlnu do Evropy. Co o tom soudíte?

Je celá řada indicií, že tomu tak skutečně je. Chování Turecka je nevypočitatelné a podle mě plně zapadá do rámce velmocenského chování USA v této oblasti. Kdyby měly EU a NATO skutečně zájem na řešení uprchlické krize, musela by být přijata vůči Turecku účinná opatření. Ale v této hře jde úplně o něco jiného.

Též se objevila tvrzení, že migrační vlnu do Evropy podporují USA a podporují i SIS proti Asadovi…

O tom vůbec nepochybuji. Je celá řada dokumentů, které to potvrzují. Politika USA vedla v posledních letech k totálnímu rozvratu politických systémů v severní Africe a na Blízkém a Středním východě. Totální destabilizace těchto oblastí v podstatě umožnila vznik IS a militantní islámský fundamentalismus je vrátil hluboko do středověku. Scénář rozvratu je v podstatě všude stejný a vede k jedinému, a to k občanským válkám. Poměry na Blízkém východě však výrazně změnil vstup Ruska do konfliktu v Sýrii. Rusové  dokazují, že se dá proti IS účinně a úspěšně bojovat, a ne o tom jenom mluvit a dělat pravý opak. Pravdou je, že se zdá, že obě velmoci začaly v této oblasti vojensky spolupracovat. Ať jsou jejich motivy jakkoli odlišné, mohl by to být náznak trvalejšího řešení konfliktu. 

Andrej Babiš řekl, že příliv uprchlíků do EU se musí zastavit úplně. Nemáme podle něj povinnost a v tuto chvíli nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Musíme prý v první řadě zaručit bezpečnost našich občanů. Ptá se, proč by z bohatství evropských zemí tvořených po generace měli žít lidé bez vztahu k hostitelské zemi a kultuře lidé, kteří představují bezpečnostní riziko a jejichž touhou není asimilace, ale rozvrat evropské kultury. Podle Babiše není možné, aby Evropané měli menší práva než přistěhovalci, a je vyloučeno, aby se přizpůsobovali uprchlíkům. Jaký je váš názor?

Viděl bych to tak, že kdo potřebuje pomoc a je skutečně válečným uprchlíkem, ať pomoc dostane. To je základní lidská slušnost. Ve všem ostatním souhlasím se současným názorem Andreje Babiše.  

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že neexistují umírnění muslimové a že islám je zločinná ideologie. Podle něj by bylo třeba ihned všechny islámské migranty vrátit zpět do mateřských zemí a byl by pro vyhoštění i potomků těchto migrantů, kteří se v Evropě narodili. Rusové jsou prý de facto naši jediní upřímní silní spojenci v souboji s radikálním islámem. Každý muslim je podle něj bezpečnostním rizikem a skutečně časovanou bombou. Co si myslíte o tomto?

Tomio Okamura dobře ví, jaká je nálada ve společnosti, kterou ovládá strach. Jeho prohlášení jsou silná, ale je důvod o nich přemýšlet. Většina ideologií byla v historii zneužita pro mocenské cíle. Každý fundamentalismus je velmi nebezpečný, ať muslimský nebo křesťanský, pokud slouží k ospravedlňování odporností, které jsou v jeho jménu páchány. Před tím je třeba se mít na pozoru. A co se týká Ruska? Rusko má s islámským terorismem svoje zkušenosti a každý, kdo je jenom trochu objektivní, by si měl jeho postoje vážit. 

Vidíme, že Schengen je věc pro dobré počasí, ale když přijde bouřka, prosakuje a valí se přes něj povodeň. V okamžiku, kdy EU hranice nijak nehlídá, cizí lidé libovolně bez jakékoli registrace překračují hranice a pohybují se po Evropě. Současně vidíme, že už nyní jsou v západní Evropě obrovské muslimské komunity podhoubím pro terorismus. Neměl by si náš stát vzít zpátky pravomoc, kdo může vstoupit na naše území? V okamžiku, kdy není chráněna vnější hranice EU? První je věc, že kontrolou hranic zamezíme přílivu uprchlíků, a druhá věc, že v západní Evropě jsou občané EU muslimského vyznání, kteří jsou zapojení do hnutí teroristů. Ale muslim, jenž žije třetí generaci v Německu a je třeba teroristou, může libovolně překročit hranice naší země, nikdo ho na hranicích nezkontroluje, nezadrží a zde může u nás něco spáchat. Jedním ze znaků suverénního státu je, že kontroluje své hranice a kontroluje právo na svém území, které je vytyčeno hranicemi. Jakmile někdo poruší zákon u nás, překročí hranice, tak už náš stát toho člověka těžko potrestá...

Schengen je velká vymoženost a  neměli bychom dovolit, aby zanikl. V případě ohrožení vnějších hranic je třeba přijmout taková účinná opatření, která by zabránila nekontrolovanému přílivu uprchlíků. Je nutné efektivně odstranit příčiny, které k imigraci vedly, a to napřímo na místech, kde vznikly. Ne řešit až sekundární problémy. Je jasné, že zájmy zainteresovaných hráčů jsou protichůdné, ale pokud nebudou spolupracovat, skončí to katastrofou, která postihne všechny. Země Visegrádu by měly ještě více spolupracovat na své bezpečnosti, protože historicky nic nezavinily. Kořeny vzniku muslimských komunit v západních zemích pocházejí z koloniální doby, kdy Velká Británie, Francie, Belgie, Holandsko, Itálie  a jiné drancovaly africké a asijské země, jak se dalo, a teď sklízejí to, co samy zasely. A ostatní jevy je taky třeba posuzovat objektivně. Násilné činy na straně jedné plodí násilné činy odvetné. Chtěl bych věřit, že si to lidé uvědomí, než bude definitivně pozdě.

I kdybychom nepočítali současnou migrační vlnu, již před ní existovaly odhady, že v západní Evropě budou mít muslimové většinu do 40 let. Takže v Německu, Francii, Británii, Belgii, Nizozemí a tak dále mohou nastavit muslimská pravidla a právo šaría. Budou ovládat velké země EU a pak muslimské zásady mohou prosazovat vůči nám. Není pro nás EU z tohoto důvodu hrozbou a není pro nás řešení vystoupit z EU a utvořit nějaké uskupení států kolem Visegrádu a části Balkánu a dalších států střední a východní Evropy, které by se tomu ubránily? 

Pokud se nevytvoří  podmínky, aby porodnost evropských žen byla alespoň trochu srovnatelná s porodností žen muslimských, tento problém skutečně může nastat. To by si měli všichni uvědomit. Představa je to docela děsivá. Vystoupení z EU by bylo v současné době velmi složité a přineslo by jistě řadu problémů. Pokud se EU bude chovat nadále jako chytrá horákyně a strkat hlavu do písku, budu čekat na reakci států bývalého východního bloku nebo Visegrádu včetně států, které budou mít zájem o vlastní bezpečnost. Je třeba, aby nebezpečí islamizace Evropy bylo vnímáno jako realita a státy by měly mít organizačně připravena obranná opatření, která by byla realizována v co nejkratším čase, kdyby to bylo potřeba. Svět se ocitl na rozhraní. Na jedné straně je cesta spolupráce a prosperity a na straně druhé cesta k zániku lidské civilizace na této planetě. To by si měli všichni uvědomit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Šesták: Plýtváte testy. Covid přilepšil miliardářům. Vakcína, cenzura... Je zle

4:40 Profesor Šesták: Plýtváte testy. Covid přilepšil miliardářům. Vakcína, cenzura... Je zle

ROZHOVOR Hledání rovnováhy mezi ochranou zdraví, chodem společnosti a prosperitou ekonomiky je složi…