Prezident Zeman: Americký velvyslanec má dveře na Hrad zavřené. Nenechám si mluvit do svých zahraničních cest

05.04.2015 10:45 | Zprávy
autor: Radim Panenka

VELIKONOČNÍ ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman na Velikonoce poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, v němž se zamýšlí nejen nad svátečními a duchovními tématy, ale veřejně vůbec poprvé reaguje na kritiku své osoby ze strany amerického velvyslance v Česku. „Velvyslanec Schapiro má dveře na Hrad zavřené,“ řekl prezident.

Prezident Zeman: Americký velvyslanec má dveře na Hrad zavřené. Nenechám si mluvit do svých zahraničních cest
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Pane prezidente, co pro vás znamenají Velikonoce? Berete je pouze jako příležitost k odpočinku, anebo vnímáte hlouběji jejich poselství?

Já vnímám poselství Velikonoc především jako svátků jara, protože to věčné obnovování života, které se třeba projeví tím, že vyraší první zelené lístky, je pro mě, přiznávám se, daleko důležitější než jiná, například náboženská, poselství.

Do jaké míry jste dodržoval nebo dodržujete velikonoční tradice? Pletete pomlázku, anebo vám je sympatičtější slovenská tradice, kdy se ženy polévají vodou? Ptám se i ve vztahu k tomu, co od vás může na velikonoční pondělí očekávat první dáma…

Moje dvě sekretářky už dostaly velice mírný výprask, ohnul jsem si je přes koleno, a první dáma může očekávat přesně totéž. Pomlázku už mám připravenou a je dokonce ve vodě, aby se zbytečně nevysušila.

Můžete hlouběji zavzpomínat a podělit se například třeba i o bizarní zážitek související s Velikonocemi?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…