Režisér Adamec pro PL prozradil, jak se zachovali někteří „přátelé“, když jeho žena přijala nabídku dělat mluvčí Babišovi

11.03.2019 17:28 | Zprávy

ROZHOVOR „Evropský parlament není pouhá žvanírna vysloužilých politiků, ale právě tam se rozhoduje o naší budoucnosti, o životě našich dětí,“ říká známý režisér Jiří Adamec a dodává. „Ale my stále volby do evropské sněmovny považujeme za méně než volby do spolků pěstitelů domácích králíků. Už bychom se konečně v tomto ohledu měli probudit.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil třicet let po sametové revoluci a vrátil se i do „divokých devadesátek“. V souvislosti s uprchlickou krizí zmínil pokračovatele vstřícně přijatých migrantů v Londýně nebo v Paříži.

Režisér Adamec pro PL prozradil, jak se zachovali někteří „přátelé“, když jeho žena přijala nabídku dělat mluvčí Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Letos si připomínáme třicet let od sametové revoluce. Co se nám podle vás za ty roky povedlo a co naopak ne?

To je otázka na disertační práci, ale dá se odpovědět i jednou větou: žijeme zcela jiné životy. S chybami, problémy, radostmi a konflikty, ale myslím, že obecně jsme všichni hodně získali.

Roky po sametové revoluci, tedy „divoké devadesátky“, zhodnotil nedávno na sněmu ANO i premiér Andrej Babiš. Podle něj šlo o dobu, kdy naší zemi vznikly „nevratné škody“, kdy si ODS „nakradla miliardy“ a „ničila celý demokratický systém“. Má pravdu? 

Jistě nelže, podle mého. Do jaké míry je to ale pravda pravdoucí, já opravdu nevím. Jistě se hodně věcí udělalo špatně, mnozí si značně nakradli, ale zase jako v mé první odpovědi: obecně jsme všichni hodně získali. Pravda, někteří ještě více…

Premiér mimo jiné zmínil, že je mu líto, že jsme prodali naši infrastrukturu včetně vody zahraničním firmám. Často skloňovaným případem je cenová politika francouzské firmy Veolia, pod jejímž vlastnictvím rozvodné sítě vzrostla několikanásobně cena vody pro domácnosti. Byla chyba, že jsme v 90. letech vodu prodali do rukou zahraničních investorů, nebo to bylo v době transformace v pořádku? Měli bychom strategické suroviny a infrastrukturu získat zpět pod naši kontrolu? A za jakou cenu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Jiří Vosecký byl položen dotaz

Jak jste spokojen s vyšetřováním bitcoinové kauzy?

A je pravda, že jste jako senátoři chtěli po nové ministryni dokumenty jako je soudní rozhodnutí, e-maily úředníků a zápisy ze schůzek a komunikaci s advokátem Tomáše Jiřikovského, a že vám je nedodala? Jak na vás nejen samotná kauza, ale hlavně celé vyšetřování působí? Já moc nevěřím tomu, že se d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …