Schwarzenberg: Němci přijmutí statisíců uprchlíků zvládli dobře. V Německu nám nikdo nerozumí, že jich nechceme přijmout ani minimální počet

31.01.2017 7:50

Bývalý německý ministr zahraničí Klaus Kinkel, který byl mimo jiné ve funkci i v době podpisu česko-německé deklarace, pro Echo24 řekl, že Česká republika se v 90. letech silně drala do Evropské unie a z EU později velmi profitovala. To podle něho vyžaduje solidaritu i v uprchlické otázce a pro lidi v Německu je prý nesrozumitelné, pokud země s deseti miliony obyvatel nepřijme čtyři tisíce uprchlíků. Karel Schwarzenberg mu dal za pravdu.

Schwarzenberg: Němci přijmutí statisíců uprchlíků zvládli dobře. V Německu nám nikdo nerozumí, že jich nechceme přijmout ani minimální počet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

„Česká republika se v 90. letech silně drala do EU a z EU později velmi profitovala. To vyžaduje solidaritu – i v uprchlické otázce. Pro nás v Německu není srozumitelné, pokud země s deseti miliony obyvatel nepřijme... kolik? Čtyři tisíce uprchlíků?“ řekl Kinkel.

Němci uprchlíky zvládli

„Že jsme o vstup do EU usilovali, je pravda. Že jsme evropské peníze bohatě využili, je po krajích českých očividné. Že se vzpíráme přijmout i minimální počet uprchlíků, v Německu opravdu sotva někdo rozumí. Celkem vzato oni přijmutí statisíců dobře zvládli,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Klaus Kinkel v rozhovoru přiznal, že Merkelová udělala chybu v komunikaci s tím, že měla otevření hranic domluvit s partnery předem. „Jestli Angela Merkelová udělala chyby? Ano, otevření hranic měla kancléřka s partnery v Evropské unii domluvit předem. Víte, já znám Angelu Merkelovou dost dobře, seděl jsem vedle ní šest a půl roku v kabinetu a ohromně si jí cením. A normálně je její styl práce takový: počkat, analyzovat si věci. Přesto přese všechno pro nás v Německu není srozumitelné, pokud země s deseti miliony obyvatel nepřijme... Kolik? Čtyři tisíce uprchlíků?“ řekl Kinkel.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kvalitnější produkty na západ a ty horší na východ? Česko je odpadní koš! Mladý agrárník vyráží na Brusel

13:55 Kvalitnější produkty na západ a ty horší na východ? Česko je odpadní koš! Mladý agrárník vyráží na Brusel

ROZHOVOR Česká republika nesmí být odpadkovým košem Evropy. Kontroly by se více než na malé tuzemské…