Sedm smrtelných hříchů vlády Petra Fialy! Svobodní otevírají oči voličům, říká Vondráček

23.11.2024 21:51 | Rozhovor

V posledních týdnech Svobodní rozvířili politickou scénu kritikou současné vlády Petra Fialy (ODS). Na svých sociálních sítích zveřejnili kampaň „7 smrtelných hříchů vlády“, která upozorňuje na podle nich největší selhání vládnoucí koalice. Podle předsedy strany Libora Vondráčka premiér blouzní, když mluví o německé životní úrovni, protože jeho vláda už tři roky nenaplňuje své předvolební sliby a svým jednáním ohrožuje svobodu jednotlivců i stabilitu české ekonomiky. Jaké konkrétní výtky Svobodní vládě adresují a co od této kampaně očekávají? Na tyto otázky a mnoho dalšího odpovídá předseda Svobodných v následujícím rozhovoru.

Sedm smrtelných hříchů vlády Petra Fialy! Svobodní otevírají oči voličům, říká Vondráček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček

Pane Vondráčku, kampaň „7 smrtelných hříchů vlády“ vzbudila rozruch na politické scéně. Co bylo jejím hlavním impulsem a čeho chcete dosáhnout?

Kampaň vznikla z potřeby upozornit veřejnost na to, že vláda se vzdálila od svých předvolebních slibů a zároveň přijímá opatření, která komplikují život občanům i podnikatelům. V momentě, kdy pan premiér blouzní o německé životní úrovni, je třeba lidem připomenout konkrétní kroky vlády. Naším cílem je upozornit na sedm oblastí, ve kterých vláda selhala, a třeba i přimět vládu k nápravě chyb, které ohrožují naši ekonomiku i individuální svobody. Jako červená nit přitom všech 7 hříchů propojuje hřích osmý, lhaní. V momentě, kdy je potřeba provádět často velmi choulostivé reformy, není možné kázat vodu a pít víno. Takové chování vytváří ve společnosti obrovskou nedůvěru a komplikuje práci i vládě budoucí, která bude muset základní důvěru v politické kroky získávat složitě zpět.

Jedním z hříchů je „Chamtivost“, kde kritizujete zvyšování daní. Proč to považujete za tak závažný problém?

Zvyšování daní jde přímo proti slibům vládních stran, zejména ODS, které se prezentovaly jako zastánci nízkých daní. Nárůst složené daňové kvóty je však důkazem, že vláda svou chamtivostí sahá občanům stále hlouběji do kapes, místo aby hledala úspory ve svých výdajích.

Kritizujete také zachování dotačního systému. Proč by podle vás mělo dojít k jeho zásadní reformě?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

koncesionářské poplatky

Dobrý den, pane Nachere. Samozřejmě vím, že jste proti zvýšení koncesionářských poplatků, a pokud to dobře chápu, tak když budete u moci, tak je opět snížíte? A neuvažujete o jejich úplném zrušení? Já netvrdím, že se třeba na nějaké pořady na ČT nekoukám, ale pokud jde o zpravodajství rozhodně mi ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lidé jako Foltýn si nezaslouží, že jejich předky Sověti zachránili před vyhlazením od Němců.“ A Vidlák ještě přidal

4:46 „Lidé jako Foltýn si nezaslouží, že jejich předky Sověti zachránili před vyhlazením od Němců.“ A Vidlák ještě přidal

VIDLÁKŮV TÝDEN Oslavy konce 2. světové války se nenesou v souladné atmosféře. „S prominutím, lidé ja…