Soudruh Štěch ukázal, kam patří, marxista Zaorálek s trvalými následky v hlavě. Soukromník Baránek jim nakládá všem a volá po vládě národní záchrany

21.08.2017 16:19

ROZHOVOR Čtyři sta tisíc až pět set tisíc hlasů v minulých volbách získalo ANO od soukromníků a členů jejich rodin, říká Rudolf Baránek, zakladatel Strany soukromníků, která jde do sněmovních voleb na kandidátkách ODS. Ale ti, kteří volili hnutí Andreje Babiše, dnes prý už vědí, že volili svého kata, a hlasy už od nich nedostane. I když je podle Baránka možné, že Babiš volby na podzim vyhraje, nebude premiérem a skončí v opozici. „Bude to složité, ale vznikne vláda s názvem např. Národní záchrany,“ míní Rudolf Baránek.

Soudruh Štěch ukázal, kam patří, marxista Zaorálek s trvalými následky v hlavě. Soukromník Baránek jim nakládá všem a volá po vládě národní záchrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Baránek

Anketa

Který normalizační komunista nejvíc ublížil českému národu?

7%
hlasovalo: 1931 lidí

Sociální demokraté se čím dál víc trefují do podnikatelů. Podle předsedy senátu, sociálního demokrata Milana Štěcha, je vlastenectvím to, že lidé dostanou víc peněz za odvedenou práci, protože je to špičková práce. Jsou tedy podnikatelé, kteří platí svým zaměstnancům málo, špatní vlastenci?

Předseda senátu pan Milan Štěch se v poslední době pravděpodobně zúčastňuje závodu o nejtupější sdělení. A daří se mu.

Podle Milana Štěcha jsou zaměstnavatelé, kteří nejsou schopni platit daně a sociální pojištění za sebe a své zaměstnance, neefektivní a neměli by dostat šanci podnikat. Co tomu říkáte?

Předseda senátu za ČSSD Milan Štěch opět počítá s tím, že stejně jako v roce 1948 dojde ke sloučení ČSSD a KSČM, a už dopředu vzkazuje soudruhům, že s ním mohou opět počítat. Je jasné, že bývalý komunista je tak absurdní pojem jako bývalý černoch. Štěch svými vyjádřeními v poslední době dal jasně najevo, kam patří. Je důležité si to pamatovat, až si opět bude hrát na demokrata.

A podle volebního lídra sociální demokracie Lubomíra Zaorálka je ten, kdo neplatí lidem slušnou mzdu, dokonce darebák. A jestli někdo zkrachoval kvůli zvýšení minimální mzdy, neumí podle něj podnikat a měl by s podnikáním skončit. Souhlasíte s tímto názorem?

Pan Lubomír Zaorálek tímto vyjádřením dokazuje, že studium marxismu-leninismu na fakultě v Brně mu zanechalo v hlavě trvalé následky. To není vyjádření levicového demokrata.

Sociální demokraté slibují, že do pěti let bude minimální mzda šestnáct tisíc korun a průměrná mzda čtyřicet tisíc korun. Je to reálné, nebo jde o populistický předvolební slib?

Pokud budou mít sociální demokraté silnou pozici v následné vládě, určitě na podobná čísla nedosáhneme. Samozřejmě cílem pravice, kam Strana soukromníků České republiky patří, je vytvořit podmínky pro zvyšování mezd. Cesta je přes zvyšování výkonnosti firem a snižování odvodů a byrokracie.

Současná vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL dává voličům předvolební dárečky. Například parlament schválil tříměsíční placené volno na ošetřování člena rodiny, přičemž je v zákoně vyjmenován poměrně široký výčet osob, které mohou být ošetřovateli. Není to na úkor zaměstnavatelů, především malých a středních firem, když jim na čtvrt roku vypadne zaměstnanec?

Na podobnou otázku v parlamentu a v senátu představitelé levice říkají, oni to nějak zvládnou. Myslí tím podnikatele. Placené volno na ošetřování člena rodiny ale podporuji.

Poslední dny hýbe českou veřejností kauza Čapí hnízdo. Kvůli podezření z dotačního podvodu policie požádala sněmovnu o vydání čelných představitelů hnutí ANO – předsedy ANO, majitele Agrofertu Andreje Babiše, a jeho pravé ruky v podnikání i politice – Jaroslava Faltýnka. Objevuje se kritika, že jde o účelovou kampaň, která má poškodit ANO ve volbách, a že policie měla počkat až po volbách. Měli by mít politici taková privilegia jen kvůli volbám? U jiných případů policisté také s obviněním nepočkají jen proto, že podezřelému umírá někdo blízký nebo že má před svatbou.

Přítel pana Babiše prezident Miloš Zeman s oblibou říká, padni, komu padni. Dělit národ na práva politiků a ostatních je cesta do pekla.

Jak by teď podle vás měla sněmovna postupovat? Měla by oba poslance hnutí ANO vydat?

Ano, poslance za ANO vydat.

Objevují se skeptické úvahy, že i když bude Babiš vydán k trestnímu stíhání, nakonec vyvázne, protože stíhání zastaví buď státní zástupci, nebo prezident. Myslíte si to také? A k čemu by to vedlo?

Kauza Čapí hnízdo je tak jednoznačná, že si to nikdo nedovolí. Pokud ano, bude hodně zle.

Není vyloučeno, že i když bude Andrej Babiš stíhán, hnutí ANO vyhraje volby, protože někteří lidé věří na účelovou politickou kampaň vedenou proti němu všemi ostatními politickými stranami. Dovedete si představit stíhaného premiéra, protože Miloš Zeman bude „ctít presumpci neviny“, nebo je podle vás vyloučeno, aby stíhaného Babiše jmenoval předsedou vlády?

Já jsem přesvědčen, že výsledek voleb a následná jednání nepřipustí, aby Andrej Babiš byl předsedou vlády, skončí v opozici. Bude to složité, ale vznikne vláda s názvem např. Národní záchrany. Ale to, že Andrej Babiš volby vyhraje, je v dnešní situaci možné. Ale být pověřen a být premiérem, to je daleko od sebe.

Jak vidíte působení Andreje Babiše v politice? Pomohlo nějak podnikatelům, kteří jej v minulých sněmovních volbách volili? A budou ho volit i dnes, když podle ministerstva financí považují podnikatelé zákon o EET za druhý nejlepší zákon roku.

Čtyři sta tisíc až pět set tisíc hlasů v minulých volbách získalo ANO od soukromníků a členů jejich rodin. Ti dneska vědí, že volili svého kata, a hlasy už od nich nedostane. Že EET je dobré a prospěšné, říkají podnikatelům někteří majitelé velkých firem, kteří z toho mají kšeft, a nohsledi z některých asociací a komor.

Jak se Soukromníci připravují na volby s ODS? A jaké si dáváte šance?

V předvolební kampani se o hlasy voličů ucházíme pod názvem ODS s podporou Soukromníků. Strana soukromníků České republiky má na kandidátkách čtyřicet zástupců. Jsou v každém kraji a na kandidátce je vyznačeno, že jsou od nás. Naším cílem je, aby se čtyři až pět našich zástupců prokroužkovalo do parlamentních lavic. Ve volebním programu a i ve dvanácti programových podmínkách ve Vyšehradské deklaraci je velmi zřetelný náš rukopis. Na našich webových stránkách je také náš nový ucelený program a reakce na něj jsou více než dobré. Volte ODS a kroužkujte zástupce Strany soukromníků České republiky. To je má prosba.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Libuše Frantová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víme, kdo nám lže. Kapitán policie o situaci a očkování. Rakušan nezajásá

13:34 Víme, kdo nám lže. Kapitán policie o situaci a očkování. Rakušan nezajásá

„Já za sebe mohu říci, že nikdy nepodlehnu. Je to věcí principu, obyčejných lidských a mých mravních…