Zvyšují se mzdy, ruší se karenční doba, ale odbory podporované sociálními demokraty a komunisty žádají další a další výhody pro zaměstnance, uzákonění pěti týdnů dovolené, zkrácení pracovní doby. Jsou české firmy schopny všechny tyto změny utáhnout, když jsou na druhou stranu ždímány státem rostoucí byrokracií, neustálými kontrolami, EET a někdy i šikanou finančních úřadů, jak se ukázalo v případě nezákonných zajišťovacích příkazů?
Česká republika se zmítá v politických zmatcích. Co platí a bylo řečeno dnes, je zítra jinak. A je jedno, jestli se to týká vnitřní nebo zahraniční politiky. A ten kotrmelec nikdo ani nevysvětlí. To je velmi vážná situace. Mnohé se odvíjí od toho, že předseda vlády je pod čím dál větším tlakem z různých stran. I když je jako školený agent velmi odolný, přestává se orientovat. Do toho slibuje těm skupinám, od kterých očekává hlasy, výhody, na které za krátký čas nebudou peníze.
Jediné, co funguje naprosto systémově, je ve velkém zhoršování podmínek pro drobné, malé a střední firmy. Bývalí komunisté, současní komunisté, odboráři a odborně pomatená ministryně práce a sociálních věcí, která si myslí, že peníze rostou na stromě, to je dnešní vládnoucí garnitura. Tlak na firmy je obrovský, a pokud je necháme řádit celé volební období, zanikne spousta firem. To je neodpustitelné.
Strana soukromníků dlouho volala po zvýšení výdajových paušálů, ministryně financí Alena Schillerová prohlásila, že změnila na tuto věc názor a je ochotna ji podpořit. Na druhé straně trvá na zavedení EET i pro další živnostníky v tzv. třetí a čtvrté vlně. Co teď živnostníky nejvíc trápí?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová