Státní zlodějna, bída, mafie. Pravicový exposlanec, který bojoval s Dalíkem, otevřeně o dnešku

10.03.2014 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR Jak se dívá bývalý občanský demokrat, později člen Unie svobody Zdeněk Kořistka, který patřil mezi první oznamovatele korupce, na současnou politiku? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil názor na situaci na pravici i důvod, proč se podle něj ODS z jedné z nejsilnějších parlamentních stran změnila v Poslanecké sněmovně na téměř bezvýznamnou partaj.

Státní zlodějna, bída, mafie. Pravicový exposlanec, který bojoval s Dalíkem, otevřeně o dnešku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek se ve sněmovně hlásí o slovo

Co považujete v politice dnes za nejpodstatnější?

Já politiku pozoruji s nějakou nadějí, protože doufám, že současná vláda bude lepší než předchozí. Její první kroky se nedají hodnotit, zatím je u moci pár dní. Ale myslím, že by vládní strany měly urychleně řešit naléhavé věci, které občany nejvíc pálí: problémy s exekutory, sociální situace lidí na dávkách, řešení bydlení na ubytovnách, katastrofální životní úroveň většiny důchodců a samozřejmě nezaměstnanost. To je ovšem dlouhodobá záležitost…

Tyto problémy jsou ve vašem Moravskoslezském kraji asi hodně viditelné, protože ekonomická situace je tam kvůli velké nezaměstnanosti hodně složitá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…