Stropnický a údajná příprava trestného činu vlastizrady. Bezpečnostní expert Štefec jde do voleb a hned vytáhl silný kalibr

27.05.2017 5:15 | Zprávy

ROZHOVOR Bezpečnostní expert a bývalý člen rady národních ředitelů pro vyzbrojování spadající pod NATO Jaroslav Štefec se během představování politického programu hnutí Bezpečnost Odpovědnost Solidarita (BOS) ParlamentnímListum.cz svěřil, co si myslí o afiliaci (přidružení) českých vojenských sborů k německému velení. A není to nic pěkného. Padla slova o vlastizradě a přípravě trestného činu.

Stropnický a údajná příprava trestného činu vlastizrady. Bezpečnostní expert Štefec jde do voleb a hned vytáhl silný kalibr
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec a aktuální předseda hnutí BOS

Hnutí BOS jde do voleb. Na jaký volební zisk si věříte?

Věříme si určitě na pět procent, protože kdybychom si nevěřili, tak do toho nepůjdeme. Jsme zvyklí organizovat věci tak, aby nám vycházely, a plánovat realisticky. Ačkoliv nejsme realisté podle názvu, tak jsme realisté podle profesí.

Máte na politické scéně nějaké přirozené partnery?

Těžko říct, protože oslovujeme velice specifickou oblast voličů. Samozřejmě jsme ale připraveni spolupracovat s každým, kdo bude ochoten slyšet na problematiku bezpečnosti České republiky, ochrany občanů a samozřejmě nejen bezpečnosti, ale i solidarity a odpovědnosti.

Jak to máte s kandidátkami?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…