Sundejme si růžové brýle. David Bohbot o spolužákovi utýraném islamisty, Francii a Německu. A kandiduje do Senátu, aby to nenastalo i tady

02.09.2020 20:19 | Zprávy

ROZHOVOR Americká policie měla dostat politickou podporu, aby mohla včas jednat a zabránit nepokojům dříve, než se rozšířily a dostaly se z trestní roviny rabujících davů do politické roviny, ohrožující podstatu demokracie v USA. Tvrdí to izraelský rodák s českým občanstvím David Bohbot, který kandiduje v blížících se volbách do Senátu jako nestraník za stranu Svobodní. Mezinárodně uznávaný bezpečnostní expert varuje před tím, že imigrace z odlišných kulturních okruhů sílí i v Česku. Finančně ji podporují některé arabské země a také u nás jsou politici, kteří ji vítají nebo mlčí a berou ji jako realitu.

Sundejme si růžové brýle. David Bohbot o spolužákovi utýraném islamisty, Francii a Německu. A kandiduje do Senátu, aby to nenastalo i tady
Foto: Archiv DB
Popisek: Bezpečnostní expert a bývalý člen izraelských ozbrojených sil David Bohbot

Jak hodnotíte coby bezpečnostní expert situaci v USA, útoky na policii, demonstrace a rabování? Co říkáte například chování policie, která vyústila v postřelení 27letého černošského násilníka Jacoba Blakea?

Začnu od druhé části otázky. Ve Spojených státech jsem nějakou dobu žil. Platí tam hodně přísná pravidla pro chování při komunikaci s policisty. Poslechnout všechny pokyny, v autě nechat ruce na volantu, klidné pohyby, nesahat do kapes, informovat o zbrani a tak dále. Blake porušil snad všechno a policisté měli právo proti němu tvrdě zasáhnout. Osobně se jejich reakci nedivím, ale tu situaci způsobili oni.

Chování policistů při jednání s Blakem nebylo profesionální. Neměli vůbec připustit, aby se dostal k autu, kdy neviděli jeho ruce a netušili, jestli není ozbrojen. Z mého pohledu vznikla celá situace, která vedla k dalšímu rozdmýchání nepokojů, vypálení restaurace a rezignaci místního vedení policie, právě jejím nezvládnutím zasahujícími policisty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Víte, co bych chtěl?“ Vidlák vypustil přání, Foltýnovi se líbit nebude

12:00 „Víte, co bych chtěl?“ Vidlák vypustil přání, Foltýnovi se líbit nebude

VIDLÁKŮV TÝDEN – Předseda hnutí STAČILO! se pro ParlamentníListy.cz svěřil, jakou by chtěl funkci. Z…