Tak aby bylo jasno... Podívejte se, co jsou to za země, které podepsaly pakt OSN o migraci. Pravicový politik udeřil. A své řekl i k údajně propagandou ovlivněným Čechům

27.12.2018 11:20

CO NÁM DAL ROK 2018 „Náš národ je jako celek v porovnání s jinými národy na Západě nejméně ovlivnitelný jakoukoliv propagandou. Jde o historické poznání a poučení. Národy západně od nás mají problém v tom, že si na vlastní kůži po druhé světové válce neprožily ve východním bloku to, co my. O mnoho snadněji pak naskočí na aktuální politickou propagandu a hledání vnějšího nepřítele, místo toto, aby řešily skutečné domácí problémy s vlastními vládami. Obecně plošné nepodlehnutí hysterii je jednou z nejsilnějších vlastností, které náš národ má. Uchovejme si to. Náš národ by měl být příkladem pro ostatní, ne opačně,“ zdůrazňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky.

Tak aby bylo jasno... Podívejte se, co jsou to za země, které podepsaly pakt OSN o migraci. Pravicový politik udeřil. A své řekl i k údajně propagandou ovlivněným Čechům
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR
reklama

Zlevněné jízdné pro důchodce a studenty, zvýšení důchodů, obědy zdarma pro školní děti. To vše prosazuje vláda Andreje Babiše. Rozhazuje a korumpuje voliče, nebo zjednává sociální spravedlnost?

Důchody bych z toho vyjmul. To je jiná kategorie. Nicméně na obědech do školy lze přesně ukázat, jak škodlivý přístup má vláda k lidem a jejich penězům. Zaprvé je nutné stále dokola opakovat, že obědy v základních školách nebudou nikdy pro nikoho zdarma. To je lež. Někdo bude muset ty obědy za jiné totiž vždycky zaplatit. A zadruhé je to typický socialistický krok socialistické vlády. Nejdřív každý měsíc sedře z lidí kůži na daních, odvodech a poplatcích a některým pak logicky nezbude ani na takové věci, jako jsou obědy ve škole pro vlastní děti. A pak si vláda zahraje na sociálního spasitele a některým rodičům dá na obědy cizí peníze. V této zemi odevzdávají lidé vládě každý měsíc na všech druzích daní, odvodů a poplatků kolem 60 % z toho, co si vydělají. Chápete to? Šest tisíc z deseti dostane vláda. Každý měsíc. Jestli chcete, aby měli rodiče peníze na obědy ve školách pro vlastní děti, tak jim, proboha, nesmíte každý měsíc většinu těch peněz vzít. No a stejné je to se všemi zdánlivými slevami, za kterými stojí vláda.

Andrej Babiš čelil koncem roku aféře kvůli reportáži s jeho synem. Přesto preference jeho hnutí neklesly, podle některých průzkumů dokonce stouply. Čím si to vysvětlujete?

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18937 lidí
Jedinou cestou bez intrik, jak bojovat s Andrejem Babišem, jsou volby. Je na nás ostatních být pro lidi lepší volbou, než je on. Když začal v médiích další díl seriálu Čapí hnízdo, doufal jsem, že politici z jiných stran a lidé v médiích udrží nervy na uzdě a nepůjdou po něm i přes jeho nemocného syna. Věděl jsem, že by mu to v očích neznalých lidí, které Andrej Babiš dokáže prostřednictvím PR agentury přesvědčit o tom, že je mu ubližováno, přineslo jen další preferenční body. Lidé mají totiž jednu přirozenou vlastnost. Vždycky se semknou kolem člověka, o kterém se domnívají, že je mu ubližováno. Přitom nejde většinou o fakta, nýbrž o emoce. Růst preferencí je za takové situace jasný, čitelný, selským rozumem předvídatelný a logický. V mých očích sehrává parlamentní opozice v této hře tak trochu roli, slovy klasika, užitečných idiotů. A dodávám, že bohužel.

Česká vláda odmítla podepsat globální pakt o migraci, který 10. prosince odsouhlasila OSN v marockém Marrákeši. Je to podle vás dobře? Evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopulos sdělil, že kdo odmítá globální pakt OSN o migraci, dostatečně ho neprostudoval. Jeho kritici však uvádějí, že pakt staví ekonomické migranty na roveň politickým azylantům a uprchlíkům před válkami a že to vypadá, jako by ho psala odborová organizace migrantů. Jaký je váš názor na tento pakt?

Slyším z domácího mediálního prostoru slova hanby a rozhořčení nad tím, že globální pakt o migraci schválilo v Marrákeši 164 zemí, zatímco Česká republika nikoliv. A že těch 164 zemí má snad větší pravdu než těch několik málo, které odmítly. Tak aby bylo jasno. Těch 164 zemí je tvořeno z drtivé většiny ze tří skupin. První jsou ty země, kterých se migrace vůbec netýká, protože nejsou cílovou destinací. Pro ty je ta deklarace jen prázdným gestem. Druhá skupina jsou ty země, které mají vlastní problémy kvůli své dosavadní hloupé migrační a azylové politice a chtějí tyto problémy hodit na jiné státy. No a třetí skupinou jsou státy, ze kterých přichází nelegální migranti převážně do Evropy. Počet 164 nemá žádnou vypovídací hodnotu, není měřítkem pravdy a nedává morální právo kritizovat Českou republiku. V zájmu bezpečnosti lidí v této zemi se ke globálnímu paktu OSN nesmí Česká republika nikdy připojit.

Zahraniční pracovníci z Ukrajiny i jiných zemí dále zaplňují pracovní místa, která Češi nechtějí. Na Plzeňsku i jinde je to doprovázeno kriminálními excesy. Je dobře, že na manuální pracovní místa do ČR přicházejí dělníci z Východu?

Nejde o to, že by Češi tu práci vykonávat nechtěli. Jde o to, že jim sociální stát umožnil, aby byli zaměstnáni na jiných naprosto nepotřebných místech za veřejné peníze. Česká republika má po socialistické Francii nejvíce lidí zaměstnaných ve státní a veřejné sféře. Na vyřešení nedostatku pracovníků v soukromoprávním sektoru není potřeba žádné politicky řízené migrace. A už vůbec ne té řízené Bruselem, která by přetekla až k nám. To stát a politicky motivované dotační prostředí veřejného sektoru odsály lidi ze soukromého prostředí jejich umělým přezaměstnáním v bizarních oblastech a oborech, do kterých by ve zdravé společnosti neměl stát smočit ani prst, natož ruku. Kriminální excesy jsou jen jedním z dalších důsledků takové politiky.

Ve výroční zprávě BIS jsme se dočetli, že „dezinformační weby“ jsou v drtivé většině provozovány českými provozovateli, kteří upřímně věří, že je nutné vystoupit z NATO a EU, a nejsou placeni Ruskem. Dle průzkumu Medianu si ohledně zahraniční politiky 23 % Čechů myslí, že agresivnější jsou Američané, 26 % soudí, že agresivnější jsou Rusové a 51 % tvrdí, že obě velmoci jsou agresivní stejně. Odvrací se Češi od Západu? Zklamal je Západ v tom směru, že by raději „politiku všech azimutů“, „neutralitu“ apod.? Nebo je náš národ mediálně negramotný a ovlivnitelný nepřátelskou propagandou?

Je to přesně opačně. Náš národ je jako celek v porovnání s jiným národy na Západě nejméně ovlivnitelný jakoukoliv propagandou. Jde o historické poznání a poučení. Národy západně od nás mají problém v tom, že si na vlastní kůži po druhé světové válce neprožily ve východním bloku to, co my. O mnoho snadněji pak naskočí na aktuální politickou propagandu a hledání vnějšího nepřítele, místo toto, aby řešily skutečné domácí problémy s vlastními vládami. Obecně plošné nepodlehnutí hysterii je jednou z nejsilnějších vlastností, které náš národ má. Uchovejme si to. Náš národ by měl být příkladem pro ostatní, ne opačně.

Pokud jde o prezidentské volby, lze říci, že naši spoluobčané rozhodli moudře? Nebo by Jiří Drahoš, viděno optikou dneška, byl lepším prezidentem?

Přes všechny výhrady k Miloši Zemanovi nadále trvám na tom, že Jiří Drahoš by byl v dnešním světě relativizace pojmů a předkládání jejich nových výkladů větším zlem. Mimochodem, kéž by byla prezidentem taková osobnost, která bude mít mimo jiné odvahu symbolicky stáhnout modrý hadr se žlutými hvězdami z Pražského hradu. Uděláme všechno, co budeme v této zemi umět, aby Strana nezávislosti České republiky, které jsem předsedou, takovou osobnost postavila do dalších voleb prezidenta.

Rusko dle Západu dál provokovalo: Skripal, Sýrie, Kerčský průliv. Potvrdila se letos mezinárodně sdílená teze o agresivním Rusku? Ve jmenovaných oblastech, ale i jinde? Je Rusko pro nás největším mezinárodně politickým problémem?

Rusko slouží Evropské unii a některým politikům především jako nástroj k odklánění pozornosti lidí od vlastních problémů. Války a konflikty nezačínají tím, že by se obyčejní lidé na jednom území rozhodli, že vezmou klacky a vyrazí na obyčejné lidi na jiném území. To rozhodnutí dělají politici. No a bohužel je také stále funkční model, kdy pro skrytí vlastních problémů, které nechtějí někteří politici řešit, vytvoří vnějšího nepřítele. A přesně to se podle mě stalo v případě Evropské unie s Ruskem. Za všechny problémy Evropské unie si může Evropská unie sama. Do vyřešení vlastních problémů by se neměla plést do jiných částí světa, natož situaci eskalovat.

František Matějka

  • BPP
  • předseda spolku a ředitel Národního střeleckého centra
  • mimo zastupitelskou funkci

Ukrajina se chystá na prezidentské volby. Západ podporuje Porošenka, leč ten je dle průzkumů zatím v poli poražených. Když je tak mezinárodně preferovaný lídr tolik vzadu, znamená to, že Majdan byl neúspěšný? Letos od jeho začátku uběhlo pět let. Bylo dobře, že jsme se angažovali?

K Majdanu se už nechci vracet. Tehdejší podpora jedné skupiny proti druhé byla jen další velkou chybou v řadě. Lídři Evropské unie pomohli ze zištných důvodů na Ukrajině vyměnit jednu skupinu oligarchů za jinou, a proto to na Ukrajině vypadá tak, jak vypadá.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Oldřich Szaban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřibovi rádci za miliony. A stavěl by metro za skoro sto miliard, pálí Udženija. „Trošku“ zdražilo

15:48 Hřibovi rádci za miliony. A stavěl by metro za skoro sto miliard, pálí Udženija. „Trošku“ zdražilo

Katastrofální dopad na městské části nejen na okraji Prahy. Horší doprava, parkování i ovzduší. Tak …