Teď to nebude hezké, tuší Okamura. Hlavně Rakušan bude čím dál agresivnější

16.06.2024 18:07 | Rozhovor

Ideální by byly předčasné volby, ve kterých by voliči znovu rozdali karty. Těch se ale podle Tomio Okamury nejspíš nedočkáme, takže budeme až do voleb sledovat, jak se koaliční strany budou snažit něco udělat s mimořádně nízkou popularitou, kterou ukázaly eurovolby. Předseda SPD tuší, že velmi agresivní bude zejména hnutí STAN a jeho předseda Rakušan.

Teď to nebude hezké, tuší Okamura. Hlavně Rakušan bude čím dál agresivnější
Foto: archiv
Popisek: Lídr SPD Tomio Okamura na besedě v Praze

Jak v SPD hodnotíte proběhlé eurovolby?

Na úvod bych s dovolením poděkoval všem voličům, kteří přišli k volbám. Výsledek je pro mě určitým zklamáním, představoval jsem si dva mandáty.

Před pěti lety jsme získali 216 tisíc hlasů, teď jsme získali 170 tisíc hlasů, což je určitý úbytek. Máme o čtyřicet tisíc hlasů méně. Výsledek pro nás není katastrofa, ale zklamání ano.

Je to pro nás zpráva, že teď musíme co nejvíce zapracovat ve prospěch občanů této země, co nejvíce bojovat o posílení důvěry občanů. Musíme dát lidem co nejjasnější zprávu, že jim chceme pomoci.

Jiný plán nemám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Chce to poučit se a jít dál., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseprvni , 16.06.2024 18:48:42
Nebát se pozvat do koalice strany s podobným programem. Na současnou opozici omezit útoky a naopak nic nedarovat pětikolce.

|  12 |  0

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …