Těším se, až Zeman s Ovčáčkem budou v prdeli. Havel nebyl žádný ožrala, sdělil PL herec Oldřich Navrátil

11.05.2016 17:15

„Svůj názor na takzvaného pana prezidenta mám jasný od samého začátku jeho působení v politice. Podle mě je to člověk samolibý, mocichtivý a pro mě nevkusný. Já ho prostě nemám rád,“ tvrdí o hlavě státu v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herec Oldřich Navrátil. Podle něj je Zeman šašek stejně jako Václav Klaus. Zato Václav Havel je úplně jiné kafe...

Těším se, až Zeman s Ovčáčkem budou v prdeli. Havel nebyl žádný ožrala, sdělil PL herec Oldřich Navrátil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Oldřich Navrátil
reklama

Anketa

Který ministr práce a sociálních věcí byl lepší?

hlasovalo: 2648 lidí

Prezident Miloš Zeman je téměř neustále středobodem zájmu politického dění v ČR; hlava státu stále strhává pozornost médií, jeho chováním a názory se zabývají ale i politici napříč politickým spektrem téměř nepřetržitě. Prostě Zeman je stále středem zájmu všech. Bere i vás?

Já svůj názor na takzvaného pana prezidenta mám jasný od samého začátku jeho působení v politice. To znamená, že už jsem ho měl, když byl předsedou vlády. Podle mě je to člověk samolibý, mocichtivý a pro mě nevkusný. Já ho prostě nemám rád a nikdy jsem ho rád neměl. A když kdysi před lety byla příležitost a přišel na nějaké představení a potom vypil litr becherovky a chtěl zase rozdávat svá moudra, tak jsem se vždy s díky omluvil a odešel jsem raději domů za svou malou dcerou. Protože to mi bylo samozřejmě mnohem milejší, než si s takovým člověkem drásat duši. To je celé. Jinak se to okomentovat nedá.

Dá se z toho vyrozumět, že jste Miloše Zemana poznal už krátce po listopadu 1989, kdy byl zván na různé besedy do divadel, a tak se pomalu stával velmi populárním?

Ano.

A už tehdy vám šel tak na nervy?

Ano, ano! On si ale svou popularitu vydobyl tím svým známým článkem v Technickém magazínu, který byl takový velmi otevřený a který tak nějak omylem vyšel.

O Miloši Zemanovi zcela nedávno promluvil herec divadla Sklep Milan Šteindler. V rozhovoru pro webovou televizi DVTV řekl, že se snažil zahrát prezidenta Zemana, ale zjistil prý, že to vůbec není lehké. „Po těch komických dvojicích – Voskovec a Werich, Suchý a Šlitr – teď přichází další komická dvojice, Zeman a Ovčáček. A když se je snažíte parodovat, tak to vůbec není možné. Neboť nikdy té kvality a pravdivosti nedosáhnete,“ ironizoval Šteindler hlavu státu a jeho pravou ruku. Co na to říkáte?

Jo, to jsem zaznamenal a moc se mi to líbilo. Oba dva jsou prostě příšery a už se těším, až budou tihle dva v prdeli. Co na to můžu říct? To je celý! Jsou to prostě příšery! Ten Ovčáček je navíc takový vemlouvavý smrad – mně z něj vždy tak vypění krev. Jak se tyto figury objeví v televizi, okamžitě přepínám a vypínám, protože to nemůžu nijak pobrat. Ovčáčka? A ještě z Haló novin?

On ale nepůsobil pouze v Haló novinách, pracoval také ještě pro ČSSD a působil i na vládě, kde byl tiskovým mluvčím tehdejšího premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka...

Pro Paroubka? Tak to je jen další takový socan! To je jedna banda! Já mám rád Karla Schwarzenberga, mám rád i Mirka Kalouska. I když na ně všichni plivou, tak to jsou pro mě ti praví gentlemani. Pan Kalousek to má v hlavě velmi dobře srovnané a pan Schwarzenberg je velice moudrý muž, který je obdařen mnohaletými zkušenostmi a životní moudrostí a racionálním nadhledem. Jsem si jistý, že ani jeden z nich by nespolupracoval s hlupáky.

Zrovna Miroslav Kalousek je ale často kritizován za to, že některá svá vystoupení v Poslanecké sněmovně velmi přehání. Myslíte si, že jeho humor má své opodstatnění a že on sám hovoří vždy k věci trefně?

Ano. Ano, ano.

Na webových stránkách TOP 09 jste oficiálně uváděn jako ten, který stranu podporuje. Jenže Topka nemá zrovna v poslední době ustláno na růžích zejména poté, co odešel z jejího vedení Karel Schwarzenberg. Stále je pro vás TOP 09 jedničkou?

Určitě! Je to pro mě stále jediná alternativa. Jinak se stěhuju někam pryč!

Nejen preference TOP 09 ale jdou dolů, i ODS má velké problémy získat voliče. Čím to podle vás je, že pravice v Česku dostává tak na zadek?

V ODS si to ale zavinili sami, protože tam také měli takové vypečené fešáky. Já když si třeba vzpomenu na někdejšího starostu Prahy 5 Jančíka! To byl normální zločinec, a i když dodneška napravují ty jeho levárny, nic se mu nestalo, hajzlovi! ODS si hodně zavinila sama.

TOP 09 je ale poměrně vstřícná vůči otázce přijímání imigrantů. Myslíte si, že je to dobře?

To je hodně citlivá věc. Ale podívejte se – do ČR kdysi přišla invaze Vietnamců, je jich tady asi sto tisíc a vlastně si je tady lidi chválí. Provozují u nás různé večerky – když si vzpomenete v deset večer, že máte chuť na mlíko, tak skočíte do večerky, kde jsou jenom Vietnamci. Nikdo z nich ale nikde na nikoho nestraží žádné bomby, nikomu moc nevadí. U těch jiných přistěhovalců si ale člověk nemůže být jistý nikdy. Ale zase – když sem k nám přijdou s děckama... To je těžký odsuzovat.

Jak se díváte na pnutí v EU kvůli migrantům? Velká Británie bude brzy rozhodovat v referendu o tom, zda setrvá v EU... Měla by i Česká republika uvažovat o nějakém takovém referendu?

Já si myslím, že být v EU je velmi dobrá věc, ale bohužel to mnoho našich lidí zpochybňuje, což je škoda. Já osobně si ale myslím, že je dobré být semknutí, a tím pádem silnější, a to proto, abychom mohli čelit nebezpečím, která na nás možná čekají.

Co ale říkáte na to, že se Češi takřka dělí na proruské sympatizanty a protiruské...

Ježíšmarjá! To jsme snad toho měli málo v minulosti za čtyřicet let?

Jak na vás působí dohady okolo ruských motorkářů Noční vlci?

To je všechno jeden ksindl vedle druhého a jeden agent vedle druhého. Není to ale v pohodě, že jezdí Evropou. Zaznamenal jsem, jak televizní reportér říkal jednomu z těch motorkářů, tedy kamarádovi Putina, jestli ví, že když začala druhá světová válka, tak že Hitler byl se Stalinem spojenej smlouvou o neútočení. A on se na něj tak divně podíval a pak do něj neurvale strčil. Co to pak může být zač? Je to prostě těžké.

Anketa

Rozpadne se do roku 2020 Evropská unie?

94%
6%
hlasovalo: 11434 lidí

ParlamentníListy.cz se ale prezidenta Zemana v rozhovoru tázaly na názor na Noční vlky a on k tomu poznamenal: „Všiml jsem si podle komentáře Ivana Hoffmana v Deníku.cz, že největším fanouškem těchto motorkářů je Jaromír Jágr. Nevidím důvod, proč bych rozporoval názor Jaromíra Jágra.“ Co vy na to?

No vždyť jo! Zeman je prostě klasik. Prostě vytáhne vždy někoho takového nezpochybnitelného...

 ... a ani panu prezidentovi příliš nevadilo, že se s Nočními vlky vyfotil jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Však jsou Zeman a Hašek kámoši!

Miloš Zeman ale na to odpovídal ve smyslu, že když se Hašek s Nočními vlky vyfotil na hřbitově, kde jsou pohřbeni sovětští vojáci, kteří padli při osvobození Československa, tak na tom není nic špatného. „Pokud by se s nimi vyfotil na sportovním utkání, pak by nad tím mohl být otazník,“ řekl.

Tak dobrou chuť! Já takové věci nečtu a ani neposlouchám.

Když se herec Milan Šteindler v pořadu DVTV.cz rozhovořil o dvojici Zeman – Ovčáček jako o další nadějné komické dvojici, tak se ParlamentníListy.cz otázaly Jiřího Ovčáčka, co na to říká. A on na to pravil: „Jak se říká ve filmu Pane, vy jste vdova!, a teď parafrázuji: Milostivá paní, já bych si z toho nic nedělal. To víte, umělci, mají jinou morálku. Jsou jako ptáci...“ Nevadí vám ta zjevně negativní narážka na umělce?

Ani ne. Oni se zase rozjedou po krajích, zaplatí dělnické třídě gothaj s cibulí a pivo a své hlasy mají pak jisté. Podívejte se třeba na Krampolův pořad Nikdo není dokonalý, na ten vzorek obyvatelstva, který je tam mnohdy tázán na stupidní věci a oni nevědí. A přitom máme všichni stejné hlasy...

Šteindler ale není zdaleka sám, kdo se v posledních týdnech pustil do hlavy státu. Miloše Zemana před pár dny na olomouckém Majálesu zkritizoval i moderátor Marek Eben, když promluvil o „zhovadilosti vládců“. Čím to je, že se umělci teď tak předhánějí v kritice Miloše Zemana? Přestali se snad bát?

Nemyslím si, že by se dříve báli, ale nějak jim asi došla trpělivost. Já mám před představením a vy mně tady teď dáváte takové otázky na tělo... Pro mě ale hovořit o Zemanovi je něco tak nepříjemného! Já si totiž myslím, že si tato země nezaslouží, že má už 15 let na Hradě takové šašky.

Takže šaškem je i Václav Klaus?

Ano. On je to samé jako Zeman. A vůbec bych se nedivil, kdyby ten vysmívaný Cibulka z Brna jednoho i druhého označil za agenty KGB.

Jenže i na hlavu Václava Havla se sype poměrně dost negativismu. Někteří o něm hovoří dokonce jako o neumětelovi a alkoholikovi. Co vy na to?

To je tedy dobré! Když se někdo vrávoravě skoro opírá o korunovační klenoty, kam přijde z akce z ruského velvyslanectví... A pak zrovna z této strany zaznívá, že byl Havel alkoholikem? Nic takového jsem ale já nezaznamenal. Navíc takové řeči ani nesleduji, nemám totiž zapotřebí se rozčilovat. Na to je život příliš krátký. Václav Havel byl originální politik, jedinečný, nebyl to žádný ožrala. To se ostatně říkalo i o britském premiérovi Winstonu Churchillovi, a jaký to byl přitom uznávaný politik! Prostě – když někteří lidé vyčnívají, tak si na jejich konto leckdo občas rád přisadí, a to jen proto, aby je trochu pošpinil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvrácenost! Novotný a plesnivá tykev? Tomáš Vyoral řekl věci, ze kterých v ODS zmodrají. Ale nejen oni. I Nora Fridrichová a Mikuláš Minář

16:06 Zvrácenost! Novotný a plesnivá tykev? Tomáš Vyoral řekl věci, ze kterých v ODS zmodrají. Ale nejen oni. I Nora Fridrichová a Mikuláš Minář

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kauza Foldyna? To spíše ČSSD, stejně jako ODS, opustila své voliče,…