To kvíkání Junckera. Ví, že je vyřízený! Kubera začal chválit Donalda Trumpa a dostal se až k ČT, šikaně občanů a odpůrcům Zemana

15.11.2016 7:52

Donald Trump vyhrál hlavně proto, že americká média postupovala tak zjevně okatě, že se voliči zachovali obráceně. Tak o volbách amerického prezidenta mluví senátor za ODS Jaroslav Kubera. Podobně to podle něj bylo i v Brexitu. Příznivci Clintonové pouze neunesli porážku. A pokud Trump vypoví Pařížskou dohodu, bude pro něj hrdinou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že výmysl, že ovlivníme teplotu planety, je podvod tisíciletí.

To kvíkání Junckera. Ví, že je vyřízený! Kubera začal chválit Donalda Trumpa a dostal se až k ČT, šikaně občanů a odpůrcům Zemana
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA
reklama

Myslíte si, že se svět po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách určitým způsobem změní? Podobně mluvili i o Obamovi. Radujete se vy osobně z výsledku hlasování?

Můj názor je neutrální. Akorát si se ženou někdy připadáme jako v blázinci. Zvolili si prezidenta a potvrdilo se, co se čekalo. Rétorika předvolební se změní v rétoriku povolební – klidnější. V Americe každý prezident s rodinou a kamarády obsadí všechny zásadní posty, což by neziskové organizace u nás přivádělo k šílenství. Je tomu tak i ve Velké Británii. To, že si prezident přivede nový tým, je běžné a nikoho to nevzrušuje. Nejzajímavější bylo kvíkání Martina Schulze a Jeana-Clauda Junckera, ti jsou z toho vyřízení, protože vědí, že se blíží jejich konec. V Evropě už to takhle dlouho nevydrží. Tito papaláši, kteří si vymýšlejí každý den jiný nápad, musí odejít.

Nedávno jsme vtipkovali, že zakáží i chovat na farmě králíky a už na ně došlo. Slyšel jsem, že domácí chov králíků má být Evropskou unií zakázán, protože chudáci králíci. Pak přijdou na řadu kuřátka jako roztomilí ptáčkové. Vegani si také myslí, že jsou nejspravedlivější na světě. Stále se mluví o slušnosti, ale když si vezmeme například protizemanovskou partu, tak ti mají ke slušnosti daleko, a to nejsem příznivec Zemana. Dnes jsem viděl u nás státní poznávací značku automobilu NNN 0000. Takže místní nově zvolení frajeři věnovali deset tisíc korun z peněz daňových poplatníků, aby si koupili takové číslo.

Anketa

Je naše země krásná?

6%
2%
hlasovalo: 5855 lidí

Vraťme se k tématu amerických voleb. Změní se svět nějak po zvolení Trumpa?

Svět by se změnil i bez vítězství Trumpa, mění se každou vteřinou. Jen nikdo neví, kde skončí. Jako když vyhrál Obama, nebyl to konec světa. Příznivci Clintonové neunesli porážku. Stejné je to i u nás. Když není po jejich a někdo řekne, co se mu nelíbí, tak ho označí za xenofoba, i když je třeba internacionalista. Nic dramatického se nestane, možná Ivanka Trumpová chce být velvyslankyní, ale to se asi také nestane.

Mluví se o různých obavách po zvolení Donalda Trumpa. Z jeho výroků před volbami, plánovaných kroků a radikálních řešení. Je tento strach oprávněný?

Není. On by nebyl zvláštní důvod k obavám, ani kdyby vyhrála Clintonová. Jsou stejně ve vleku. Americký prezident má o něco málo větší pravomoci než český prezident, ale nejsou bezmezné. Pamatuji si, kdy neměli do práce přijít úředníci, protože se nemohli dohodnout. Nakonec to těsně stihli, ale u nás by to bylo nemyslitelné. U nás se to vždycky nějak zašmoulí. Amerika přinesla šílený zákaz kouření, teď zase přináší legalizaci marihuany. Ta se na nějaké diskotéce kouří uvnitř, ale s cigaretou musí lidí ven. To jsou americké absurdity.

Jak se díváte na myšlenku, že zvolení Donalda Trumpa ukazuje snadnou manipulativnost voličů. Je to tak? Mohou se dnes vyhrávat volby kvůli nechuti vůči uprchlíkům, homosexuálům či dalším odlišnostem? Nebo byli politici tak dlouho hluší ke skutečným potřebám lidí, a tak už toho lidé mají dost?

Není to manipulativnost. Počkejme, co se bude dít v Evropě do roka a do dne, kdy se v různých zemích konají různé volby a překvapení budou následovat. Unie řeší šedivou veverku a hnědou veverku. Protože ale neumí vyřešit, že tatínkové neplatí na děti, tak raději dají maminkám naše peníze. To dlouho nevydrží a lidé se naštvou. Tam, kde stát má přikazovat, nebo zařizovat, to nedělá a řeší, jestli děti mají jíst ve školách tyčinky, nebo ne. Teď kvůli tomu krachují školní bufety.

Zpátky k Trumpovi. Jestli Donald Trump vypoví Pařížskou dohodu, bude pro mě hrdinou. Pařížská dohoda je podvod tisíciletí, který spolkla celá planeta. Kdo tohle vymyslel, byl geniální. Stovky miliard i bilionů dolarů jdou do výmyslu, že ovlivníme teplotu planety o jeden či dva stupně. Každý, kdo něco ví o čase, si uvědomuje, že na přírodu nemáme. Nechováme se k ní dobře, to je pravda. Ale peníze na řepku a tyhle blbosti jsou vyhozené. Někdo to prolobbuje a všichni trpí.

Proč podle vás Donald Trump vyhrál?

Vyhrál hlavně proto, že příznivci Clintonové a americká média postupovali tak zjevně okatě, že se voliči zachovali obráceně. Bylo to hodně podobné Brexitu. Volby jeden vyhraje a druhý ne. Podobně jako v tenise, neexistuje nerozhodně. Počítat hlasy voličů navzdory americkému volebnímu systému volitelů je ubohost. Tvrdit, že vlastně vyhrála Clintonová, je úlitba úlitby a o ničem. Proč lidé nejsou schopni to přijmout? Já jsem také nevolil Zemana, ale přijal jsem ho se vším kolem něj. Jediné, co s tím budu dělat je, že příště budu volit někoho jiného, a v Americe mají tuto možnost také. Pro Donalda Trumpa bude velký problém splnit, co nasliboval. Už řekl, že zeď nebude po celé hranici s Mexikem možné postavit. Navíc, po odříznutí by bylo San Diego vyřízené. Je to jako s Ukrajinci v Česku. Co všechno by nebylo, kdybychom neměli ukrajinské dělníky, byť načerno.

Ovlivní Trumpův přístup k uprchlíkům i přístup evropský? Jaký dopad budou mít jeho názory na chování evropských států v Unii?

Myslím, že Angela Merkelová už s uprchlíky neví, co by. Obklíčila sama sebe, vytrvala a neví, jak z toho ven. Už i z Německa je deportují. Mám trochu strach, že může dojít k občanské válce, protože obě strany jsou neústupné. Islám není náboženství, ale státní zřízení a představa jejich integrace je v nejbližších letech nemožná. Až bude, už tu nebudeme. Jsme velmi netrpěliví a je to teprve včera, co křesťané upálili Husa. Z hlediska historie je to včera. A nejde o islám, ale o množství. Jarní deštík malé rostlinky podpoří k růstu, ale když je krupobití, tak je to zmydlí. Kdyby uprchlíci nebyli muslimové, ale třeba hinduisté, byl by to skoro stejný problém. Kdyby se Číňané pohnuli fyzicky, tak Evropu ušlapou.

Logicky, Evropa také není tak veliká…

Hlavně nejsme schopni to zvládnout sebevětší porodností. Je to jedna ku pěti, co tím chceme dokázat? Populace navíc stárne. U nás vytváříme umělý problém báchorkami, že neuživíme důchodce. Chyba bude mezi bokem a uchem, technologie postoupily, takže jeden pracovník musí uživit dvacet důchodců. Stačí se podívat, jak se vyráběla auta před třiceti lety a jak dnes. Produktivita televizí a čehokoliv jiného je větší. Takové tvrzení je nesmysl, peníze se ztrácejí někde jinde a rozdělují se neskutečným způsobem. Utrácejí se za nesmysly.

Jak média zvládala informovat o volbě lídra světové velmoci? Už během sčítání hlasů zněla kritika například na Českou televizi, údajně je výsledek překvapil.

Abychom České televizi nekřivdili… Je to těžké, protože ani soukromá média nejsou politicky vyprofilovaná. V České republice neexistuje, abych si přečetl politické komentáře opačných stran třeba Lidových novin proti Hospodářským novinám. Novináři jsou na sebe milí. Česká televize má ten problém, že se jmenuje veřejnoprávní a má vše vyvažovat, což je těžký úkol sám o sobě. I redaktor je člověk a má svůj názor. Měl by ho překonat a být objektivní, ale není to jednoduché. Veřejnoprávní televize je na tom nejhůře. Jedni tvrdí, že je v ní moc Kalouska, druzí zase, že straní ODS, nebo ČSSD. Těžko se dá zavděčit. Když nebude po jejich, tak jsou všichni zaujatí, nebo na jedné straně. My se především v našich názorech necháváme internetem příliš ovlivnit. Bojíme se mít vlastní názor. Přemýšlení bolí, každý na něj nemá čas a všichni mají dost starostí.

Spravedlnost je ten nejtěžší úkol na světě. Ministr spravedlnosti prohlásil největší nesmysl, že zákony už nejsou pro laiky. Tak pro koho tedy jsou? Pro koho ty zákony tedy píšou? Zákony mají sloužit lidem. Stále jim vysvětluji, kolik dluhů už máme na pokutách a neumíme je získat. Ale upravit zákon tak, abychom je dostali, to by nás ombudsmanka zaškrtila a lidská práva by zaúpěla.

Majetní lidé na planetě mají stále více, zatímco chudí chudnou. Pověstné nůžky se stále rozevírají. Kdo podle vás v dnešní politice hledá opravdová řešení pro lidi?

Ono to má jeden háček. Dnes ukazuje statistika, že málo lidí ovládá velké majetky. Je potřeba si však uvědomit, kolik lidí zaměstnávají. Oni si sice oproti nám žijí v luxusu, ale padesát jogurtů ke snídani nesní ani Babiš, ani Kellner. Oni nemohou svoje bohatství utratit pro osobní potřebu, a tak ho chtějí investovat. Pak jsou zisky, které nepocházejí z výroby, ale spekulací. Peníze už prakticky neexistují, jsou to jenom čísla. Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil navrhuje, aby se alkohol a cigarety nakupovaly pouze na platební karty. Do toho ho navezli bezhotovostní podporovatelé. Kontrola a evidence obchodů, po tom touží.

Jak může stát, který neumí vyhodit lidi z cizí nemovitosti, řešit takové věci. Místo, aby do domu vtrhla policie a vypráskala je, tak se s nimi handrkuje. Bezmocný je i proti těm, kteří neplatí na své děti. Tak ať raději zaplatí ostatní. Stejné je to nyní s bufety ve škole. Vyhlášce neodpovídá šunka, ani sýr a nevědí si rady. Kdyby to raději nechali být. Místo omezování řidičů by měli vytvořit reklamy a vysvětlit, že blinkr je od toho, aby se zapínal a zrcátko, aby se do něj koukalo. Je potřeba osvěty a vysvětlit, že před křižovatkou si mají nechat místo na půl vozu, aby se mohli rozjet. Kde má měřit policie, tam si měří ředitelství silnic a dálnic, dokonce úsekově.

Smutné příběhy mi lidé píší každý den. Například pán si pořídil datovou schránku, ale daňové přiznání podal papírově, tak dostal pokutu. Jiný mi píše, že obrázky na krabičkách cigaret považuje za poplašné zprávy. To už by na autech měly být obrázky dopravních nehod a na alkoholu obrázky jater. Žádný nápad není dost blbý, aby se nemohl zrealizovat.

Ještě odbočím. Nevím, co děláme v Organizaci spojených národů, když děláme takový povyk kolem Číny. V Organizace spojených národů je polovina totalitních režimů. To nám nevadí? To je divné.

V USA se konaly demonstrace a výtržnosti jako protesty proti Trumpovi. V České republice také existují zarytí odpůrci Miloše Zemana. Domníváte se, že by něco podobného mohlo nastat i u nás?

To není ani americká věc, já se nejvíce bojím německé věci. Díky Haškovi a Švejkovi se u nás nikdy nic podobného nemůže stát. Ne, že bychom se občas nepoprali, ale demonstrace a zapalování aut ve velkém, k tomu máme daleko. Uvidíme, co se stane sedmnáctého listopadu. Zase odbočím a přidám jednu pikantnost, soudruzi tento svátek nevybrali jako omezení pro obchodní domy, a tak musí prodavačky do práce. Občané to vůbec nevědí. Prodavačky půjdou do práce i na první máj, kdy mají být s rodinami a jít do průvodu. Svátky vybrali podle systému, kterému nikdo neporozuměl. Nakonec skončí prodej i o nedělích. Zatímco v Německu a Rakousku začne být zase v neděli otevřeno, tak my se vracíme. Skoro bych až řekl, že ten nápad pochází z Bruselu, ale on byl ještě před ním. Oni od toho upouštějí, tak my to budeme zavádět.

Putin se nechal slyšet, že po zvolení Trumpa očekává zlepšení vztahů Ruska s USA. Dojde k tomu?

Neumím říci, neznám poměry v nové administrativě. Do ledna nedojde k ničemu, Trump ještě nemá pravomoc. Obama neudělá žádná zásadní rozhodnutí. Stačí se podívat na jejich chování. Dokonce i Clintonová, která prohru nesla těžko, neřekla, že Donald Trump nebude její prezident. Já nevím, co se stalo, v Americe skousli skoro každého a až teď najednou, jak je svět zblázněný… O nic nejde, volby jsou za čtyři roky, to je za chvíli.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zuzana Koulová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arogantní prezident. Jan Přeučil a Eva Hrušková bez obalu

4:44 Arogantní prezident. Jan Přeučil a Eva Hrušková bez obalu

ROZHOVOR „Nezpívat a hrát bez diváků? To je jako léčit bez pacientů a vařit bez strávníků,“ říkají h…